zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Firmy padają, ludzie nie mają za co żyć, wyjścia nie ma – muszą otwierać”. Zawiercianie o akcji #otwieraMY [AUDIO]

W poniedziałek 18 stycznia oficjalnie ruszyła akcja #otwieraMY, polegająca na otwieraniu różnego rodzaju lokali gastronomicznych, hoteli i siłowni mimo obostrzeń. Akcja ma zachęcić osoby prowadzące tego typu działalność do ponownego uruchomienia swojego biznesu, którego dalsze prosperowanie w wielu przypadkach jest niepewne.

Zapytaliśmy mieszkańców Zawiercia, co sądzą o tej inicjatywie, w szczególności o otwieraniu lokali gastronomicznych. Oto ich odpowiedzi:

_

#otwieraMY to ruch społeczny i ogólnopolska akcja zapoczątkowana przez stowarzyszenie WIR Masz Głos i kontynuowana między innymi przez Góralskie Veto. Choć poniedziałek 18 stycznia jest dniem oficjalnego startu akcji, niektóre lokale wznowiły aktywność już ponad tydzień wcześniej. Na stronie newsmap.pl znajduje się interaktywna mapa, pokazująca, ile lokali i w jakich miejscach otworzyło się do tej pory. Obecnie na mapie widnieje ich łącznie nieco ponad 200.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl

5 KOMENTARZY

  1. Na dzisiaj ugralismy tyle, że na covid i powikłania z nim związane zmarło mniej więcej tyle ludzi w Polsce, ile liczy nasze miasto bez przyleglosci, i to w ciągu 10 miesięcy. Drugie tyle skromnie licząc zmarło, bo przestało się leczyć na inne choroby. Wymahujmy szabelką, to zawsze najlepiej nam wychodziło w naszej historii. W wielu europejskich krajach są znacznie gorsze obostrzenia np. z nakazem poruszania się maks w promieniu 1km od miejsca zamieszkania, ale co tam, MY znamy się lepiej, bo przecież zadnego covida tak naprawdę nie ma. Widział go ktoś?

  2. Na dzisiaj ugralismy tyle, że na covid i grypę razem umarło mniej ludzi niż w latach ubiegłych na samą grypę. Więc gdzie tu pandemia. AMEN.

  3. Jestem za otwieraniem się lokali i powrotem do normalności. Działania rządu niszczą polską przedsiębiorczość, prowadzą nas do bankructwa, biedy. Służba zdrowia, edukacja w rozsypce. Skończcie już z tą pandemia. Rozumiem zamknąć na miesiąc, gora dwa. W tej chwili to już jest przesada, nasuwa się pytanie, czy nasz rząd, to nasz ( działający w polskim interesie).

  4. Tu chodzi o faktyczną pomoc państwa, co do ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczych dla poszczególnych branż. Jeśli ktoś twierdzi, że pomaga, a druga strona tego nie potwierdza, to musi dojść do bolesnej konfrontacji. Jeżeli Państwo z dykty i kamienia kupy, nie jest w stanie nawet zdjąć abonamentu RTV dla pozamykanej branży hotelarskiej, to o jakiej skutecznej “pomocy” my tu możemy mówić. Obłuda i permanentne oderwanie od rzeczywistości, naszych elit rządzących jest porażające, a przecież rachunek jest prosty: nie przestrzegając zasad obostrzeń, część z was może zachorować (często bezobjawowo) i promil z was umrze, ALBO tak rozwalimy gospodarkę, że wszyscy zdechniecie z głodu lub polegniecie w walkach o miskę ryżu, w anarchii, która się zaraz rozpęta. Tu nie trzeba być Einstein-em by wyliczyć, co ma większy sens.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.