zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy firma Virtu nadal będzie sponsorowała Aluron Virtu Wartę Zawiercie? Jest odpowiedź spółki

Kilkanaście dni temu zawierciańska drużyna siatkarzy jako pierwsza w historii miasta awansowała do najwyższej ligi w swojej dyscyplinie – do PlusLigi.

Reklama

Drużyna ma dwóch głównych sponsorów, którzy obecni są w nazwie klubu – firmę Aluron (produkująca systemy aluminiowe do stolarki okiennej) oraz Virtu (producent dań gotowych). Awans do PlusLigi to dodatkowe wydatki dla sponsorów.

Sport i biznes mają wiele cech wspólnych. Jedną z nich jest to, że sukces nie jest dziełem przypadku, lecz ciężkiej pracy i determinacji. Mamy olbrzymią satysfakcję z tego, że dzięki pozycji lidera na rynku chłodzonych dań gotowych mogliśmy pomóc siatkarzom z Zawiercia w realizacji ich marzenia. Liczymy na dalszą współpracę i kolejne sukcesy w przyszłości – mówi Grzegorz Kowalik, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Virtu.

Siatkarska sekcja Warty Zawiercie powstała w 1972 roku, a w 1984 roku awansowała do klasy międzywojewódzkiej. W 1993 roku pod wodzą Mariana Kustry klub awansował do II ligi, a po przejęciu przez Centralę Techniczno-Handlową występował jako CTH Warta Zawiercie. W sezonie 1993/1994 drużyna zajęła drugie miejsce w lidze, ale rok później klub zaczął mieć problemy finansowe i został wycofany z rozgrywek. Ostatecznie upadł w 1997 roku.

Klub został reaktywowany w 2011 roku jako KS Aluron Warta Zawiercie rozpoczynając zmagania w IV lidze. W sezonie 2013/14 uzyskał awans do I ligi. W sezonie 2014/15 sponsorem tytularnym została firma Virtu. Sezon ten zakończyli na 10. miejscu.

W następnym sezonie Aluron rundę zasadniczą skończył na 6. miejscu. W ćwierćfinale fazy play-off grali z SMS PZPS Spała, z którymi przegrali w rywalizacji do trzech zwycięstw, 1:3 i ostatecznie zajęli miejsce 6. na zakończenie rozgrywek.

Źródło: Wikipedia.org

2 KOMENTARZE

  1. Zapomnieliście dodać, że nie ma Warty Zawiercie tylko wykupiona licencja i miejsce lidze Katowic. Alluron virtu Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.