zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Ewakuował człowieka z płonącego samochodu, gasił wielki pożar hali przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Mł. bryg. Dawid Antosiak idzie na emeryturę

Mł. bryg. inż. Dawid Antosiak, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, idzie na emeryturę. 

„…Panie brygadierze to był zaszczyt pełnić z Panem służbę…”, tymi słowami Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu bryg. Artur Łągiewka podsumował wieloletnią służbę, przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne Zastępcy Dowódcy JRG w Zawierciu Pana mł. bryg. inż. Dawida Antosiaka. Pan mł. bryg. inż. Dawid Antosiak od 1999 pełni służbę w pożarnictwie. W trakcie swojej kariery zawodowej uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo gaśniczych. Na szczególną uwagę zasługuje jego udział w gaszeniu bardzo dużego pożaru hali produkcyjno magazynowej w Zawierciu w dniu 10.08.2015 roku. Jako dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania w 2012r. uczestniczył w koordynacji działań podczas likwidacji skutków katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. W dniu 11.12.2009 r. będąc świadkiem wypadku drogowego w miejscowości Janów (teren chroniony KM PSP w Częstochowie) przed przyjazdem zastępów straży pożarnej i zespołów ratownictwa medycznego przystąpił do udzielania pomocy osobom poszkodowanym znajdującym się w płonącym samochodzie. Z leżącego na dachu i płonącego pojazdu ewakuował na bezpieczną odległość jedną z osób poszkodowanych. Tym czynem udowodnił, że strażakiem jest się nie tylko na służbie, że to nie tylko praca ale przede wszystkim powołanie do niesienia pomocy innym. Dodatkowo jako członek OSP w 2018 r. uczestniczył w likwidacji skutków bardzo dużego pożaru hali magazynowej w miejscowości Klucze (teren chroniony KP PSP w Olkuszu). mł. bryg. Antosiak regularnie prowadził na terenie powiatu zawierciańskiego prelekcje w zakresie szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej skierowane dla dzieci i młodzieży. Ponadto od wielu lat jest honorowym dawcą krwi – czytamy na stronie internetowej zawierciańskiej straży pożarnej.

Mł. bryg. Dawid Antosiak został odznaczony brązowym, srebrnym oraz złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, a także brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: KP PSP Zawiercie

1 KOMENTARZ

  1. Panie Brygadierze,
    emerytura to czas na realizację tego,na co nigdy nie mieliśmy czasu! Pomyślności i zadowolenia na nowym etapie życia.
    Dziękujemy i jednak liczymy na to,że nadal będzie się Pan dzielił wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.