zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Elektryzująca wiadomość: w Zawierciu odkryto wielkie złoża ropy naftowej!

Jak poinformowali nas dziś rano naukowcy z OPEC, na terenie powiatu zawierciańskiego odkryto złoża ropy.

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się trwające kilka miesięcy badania geologiczne prowadzone przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową OPEC. O możliwości występowania złóż ropy naftowej organizację poinformował Pan Mieczysław z jednego z gmin w powiecie zawierciańskim (pragnie zachować anonimowość).

Akurat sadziliśmy z Żoną i dziećmi ziemniaki, gdy nagle zauważyliśmy jak na polu pojawia się jakaś czarna ciecz. Powiedziałem rodzinie, żeby poszli do domu i sprawdziłem, co to jest. Wyglądało mi to na jakieś paliwo, więc zadzwoniłem do kuzyna, który jest prezesem OPEC. Już po chwili przyleciał prywatnym helikopterem i stwierdził, że to ropa naftowa. I tak to się zaczęło – wspomina Pan Mieczysław.

Zgodnie z informacją przekazaną przez OPEC, na terenie powiatu zawierciańskiego znajdują się największe na świecie złoża ropy naftowej.

To rewolucyjne odkrycie, czegoś takiego jeszcze nie było w historii świata. Już wystąpiliśmy do rządu polskiego o koncesję na wydobycie. Spowoduje to znaczące zmniejszenie cen ropy naftowej na świecie, ponieważ okazuje się, że mamy dwukrotnie większe ogólnoświatowe zapasy ropy niż myśleliśmy. A mieszkańcy Zawiercia… powiedzmy, że zakończą się ich wszystkie problemy finansowe – mówi Prezes OPEC.

Z nieoficjalnych, ale potwierdzonych informacji z zawierciańskiego urzędu miejskiego i starostwa powiatowego wynika, że do kasy miasta i powiatu wkrótce trafią podatki i opłaty otrzymane dzięki wydobyciu ropy naftowej. Optymistyczne szacunki mówią o miliardach złotych rocznie, według bardziej ostrożnych opinii będzie to około 800-900 milionów złotych.

Co to znaczy dla mieszkańców Zawiercia i powiatu? Dodatkowe pieniądze spowodują to, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy wyremontujemy wszystkie drogi i chodniki w całym powiecie, a gdy zakończymy inwestycje drogowe, pod koniec bieżącego roku rozpoczniemy wypłacanie miesięcznie 10 tys. zł “na rękę” każdemu mieszkańcowi powiatu – mówi Naczelnik (nowo utworzonego) Wydziału Ropy Naftowej w Urzędzie Miejskim Janusz Januszowski.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiada, że pomimo odkrycia złóż ropy naftowej w naszym powiecie USA nie zamierza wypowiedzieć wojny Zawierciu.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.