zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Radny i dyrektor SP6 kontra była dyrektor szpitala: jest wyrok

Dziś w Sądzie Rejonowym w Zawierciu ogłoszony został wyrok w sprawie o włamanie się na skrzynkę mailową Małgorzaty Guzik (była dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu).

Na ławie oskarżonych w tej sprawie zasiadł Dariusz Bednarz (Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Zawierciu i radny powiatowy) oraz Zbigniew Rok (właściciel prywatnej przychodni w Zawierciu i również radny powiatowy). Mężczyźni zostali oskarżeni w wyniku pozwu złożonego przez byłą dyrektor szpitala oraz jej współpracownicę Danutę Wójcik.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku – Zbigniew Rok złożył wówczas doniesienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przez Małgorzatę Guzik przestępstwa. Radny oskarżył ówczesną dyrektor o ustawienie przetargu na transport medyczny. Małgorzata Guzik wraz z Danutą Wójcik podały wówczas do sądu Dariusza Bednarza i Zbigniewa Roka za – jej zdaniem – włamanie się na pocztę mailową (to właśnie jej treść sugerowała ustawianie szpitalnych przetargów).

Podczas dzisiejszego ogłoszenia wyroku obecni byli tylko dwaj mężczyźni. Sąd Rejonowy w Zawierciu uniewinnił oskarżonych, a kosztami postępowania w wysokości po 300 zł obciążył obydwie skarżące kobiety. Jak argumentował, nie było podstaw do formułowania jednoznacznych wniosków, że treść maili poznali oni bezprawnie, nie było również konkretnych przesłanek wskazujących, iż oskarżeni jako pierwsi dotarli do dokumentów z maili.

– Jestem ciągany po tych sądach od 2012 roku. Wcześniej oczerniała mnie Pani Dyrektor o to, że fałszowałem dokumentację i tę sprawę wygrałem w Sądzie Rejonowym i po odwołaniu w Sądzie Okręgowym. Natomiast Prokuratura nie robi nic w tym kierunku, żeby zająć się sprawą przetargów, które sam zgłosiłem. Ponad 4 lata sprawa leży, nie wiem, co się dzieje w tej sprawie – mówi Zbigniew Rok.

– Podkreślamy – nikt z nas nigdy nie włamywał się na maila. Nigdy do czegoś takiego nie doszło. Hakerzy chcieli nas poniżyć  – mówi Dariusz Bednarz.

Wyrok jest nieprawomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.