zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia złożył wypowiedzenie. Na tę informację czekaliśmy 9 dni

O prawdopodobnym złożeniu wypowiedzenia umowy o pracę przez dyrektora Agencji Rozwoju Zawiercia Macieja Zarembę informowaliśmy w piątek 24 maja.

Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, czy to prawda, że Pan Maciej Zaremba złożył rezygnację z funkcji dyrektora Agencji Rozwoju Zawiercia lub inne (jakie?) pismo dotyczące zmiany jego warunków pracy? – pytanie o takiej treści przesłaliśmy w dniu 20 maja do dyrektora ARZ, następnego dnia telefonicznie do rzeczniczki urzędu.

Mailem zapytanie o wypowiedzenie dyrektora ARZ – “czy Maciej Zaremba złożył rezygnację lub inne pismo dotyczące zmiany jego warunków zatrudnienia?” – wysłaliśmy w środę 22 maja o godzinie 8:01. Odpowiedź – o treści “Dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia złożył wypowiedzenie” – otrzymaliśmy… po 9 dniach: w piątek 31 maja o godzinie 16:20.

Potwierdzam, złożyłem wypowiedzenie z funkcji dyrektora ARZ – napisał z kolei Maciej Zaremba w mailu przesłanym w poniedziałek 3 czerwca o 7:07.

Również w poniedziałek o godzinie 15:24 skontaktowaliśmy się telefonicznie z dyrektorem ARZ. Na pytanie o komentarz lub uzasadnienie do złożonego wypowiedzenia usłyszeliśmy odpowiedź, wedle której “wszystko jest na mailu”, a dyrektor jest już po godzinach pracy. Następnego dnia, we wtorek, że jest na urlopie.

Co dalej z funkcją dyrektora Agencji Rozwoju Zawiercia? W poniedziałek 3 czerwca rano wysłaliśmy do urzędu maila z pytaniami o przyszłość ARZ.

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy z dyrektorem ARZ i czy prezydent Zawiercia zamierza w jakiś sposób zatrzymać go w Zawierciu / zaproponować inne stanowisko? Dlaczego 9 dnia należało czekać na odpowiedź na bardzo proste pytanie “czy dyrektor ARZ złożył wypowiedzenie”? – zapytaliśmy w mailu.

29 KOMENTARZY

 1. Trzymać niedorajdę na stanowisku ……. to lepiej dać mu możliwość, żeby się sam zwolnić. Pan Prezydent zawsze błyszczał osobistą kulturą i nie szkodził innemu.

 2. Co ten dyrektor zrobił na tym stanowisku???? Jak nic, to i tak, że Pan Konarski tak długo go trzymał. Sam doszedł do wniosku, że do tej roboty się nie nadaje.

  • Ty chyba bardzo blisko jesteś z tym Panem Konarskim i zachowujesz się czołobitnie. No proszę, jaki ludzki pan. Trzyma łaskawiec na stanowiskach, ludzi którzy się nie nadają. Kiedy sami się zwalniają to jego ludzie piszą, jacy beznadziejni byli i jaki pan prezydent wspaniałomyślny.

   • aja się dziwię, skoro pan Zaręba taki wspaniały i lepszy od poprzednika, to dlaczego jest wyrzucany? Co komu przeszkadzał pan Wojciech ?
    Obawiam się, że po wyborach tak właśnie wygląda wymiana kadr, niekoniecznie na kogoś merytorycznego, tylko zmiana dla zmiany i stanowiska dla ziomków, ech…

 3. Do “Jakaś” – podobnie jak konarski nie zrobił nic na stanowisku zastępcy! Z tą różnicą że trzymali go przez 3 lata a też sie do niczego nie nadawał i nie nadaje nadal!!! jeszcze jedno-kto powołał Pana Zarembe? nie konarski??? Zresztą widać jaki poziom reprezentują ludzie, których powołał konarski!

  • Nie no, jednak wybory personalne poprzednika wydają się być nieco gorsze, jeśli chodzi o spółki i jednostki, o czym świadczyć może obecność prokuratury i służb. Co tam 22 tysiące premii dla sprzątaczki w PUK i dziesiątki tysięcy złotych premii dla swoich, co tam podwyżki dla członków PO w wodociągach i ustawianie przetargów pod znajomych, co tam pompowanie miejskiego hajsu w leasing Lexusów wykorzystywanych przez pracowników prywatnej firmy, co tam zakupy autobusów bez posiadania pieniędzy na ich ubezpieczenie, co tam szykowanie “bliskiej przyjaciółki” na stanowisko dyrektorskie poprzez kreację sztucznego stanowiska kierowniczego w jednostce (żeby tylko wypełniła warunki dla dyrektora), która to notabene przebywa na L4 od czasów wyników drugiej tury wyborów (chwaląc się przy tym na FB zdjęciami z wojaży po ciepłych krajach)…to wszystko jest nieważne dla takiego zacietrzewionego człowieka jak ty – liczy się, że Zaremba odchodzi z ARZ, a tym samym Konarski, który go powołał to nierób i leser. Wnioskowanie godne noblisty. Gratuluję! Jeszcze, gdybyś odniósł się merytorycznie do pracy Zaremby, wskazał pola, na których dał ciała, cokolwiek…ale nie, złożył rezygnację, co świadczy o poziomie wszystkich ludzi zatrudnionych przez Konarskiego.

   • To że wcześniej było źle nie znaczy, że teraz jest dobrze. Ja osobiście nie znam nikogo, kto pracuje w Zawierciu, nie narzekającego na bałagan i niekompetencję nowych zwierzchników. Możecie zaklinać rzeczywistość, ale jest coraz gorzej. Sama głosowałam na tego pana i tak piszę

    • Moim subiektywnym zdaniem było źle, ale jest nieco lepiej. Przynajmniej nieco bardziej przejrzyście (chociażby publikacja w całości centralnego rejestru umów) i uczciwie. Niestety, za wolno. Brakuje zastępców, chociaż jednego, a przede wszystkim większości w radzie. No, ale jak zdobyć większość, skoro pisowi nie chce się dać stanowisk, a powcy mają na ciebie alergię? Oceniała będę w połowie kadencji. Liczę, że prezydent przyspieszy.

 4. Pan były Dyrektor zorientowal się pewnie, że po poprzednikach przejął ładnie opakowana, ale smierdzacą, brązową masę. Z tego czegoś nie ma możliwości osiągnięcia zakładanych wskaźników, co jest warunkiem koniecznym do rozliczenia projektu, który ma dofinansowanie unijne. Podjął jedynie słuszna decyzję, po co ma odpiwiadac za błędy poprzedników nieudaczników? Woli mieć w CV sukcesy niż porażki z zawiercianskiego podwórka, gdzie nieudacznicy już kilka projektów położyli na łopatki.

  • Ta, jasne. Było źle, jest gorzej. Nie wiem, kto pisze w internecie te pochwały na cześć nowych rządów, no głos ludu w rzeczywistości jest inny. Chyba każdy, kto obejmuje stanowisko, wie z czym to się wiąże. Przyczyny są pewnie inne niż tutaj się pisze.

    • Przynajmniej prawdziwe. Taka prawda, ludzie są zawiedzeni. Atmosfera jest okropna, ludzie niekompetentni za których trzeba pracować, miało nie być układów, miało być przejrzyście (co mnie obchodzi ile wykonano telefonów, to czysty pijar), ludziom zabrano premie, chodzi o zwykłych szeregowych pracowników tyrających za śmieszne pieniądze, na których, sądząc po komentarzach, się szczuje. Jeden wielki piknik i festyn, granie w bramie, zdjęcia podawania rąsi, uściski jak w PRL-u. I jeszcze te pseudobulwary, żeby ludzie myśleli, że nadchodzą niesamowite zmiany.

 5. Panie Konarski karłów, krasnali pan przegonił czas na próżniaków. Kurdupel i jemu podobni będą Panu szkodzić, tak ich podła natura. A ja się cieszę, że jest Pan spoko gość.

 6. Chyba nie mamy wątpliwości kto pisze pochwały na cześć nowych rządów!!! Proponuje żeby Czajkowska wreszcie się wzięła do roboty- a nie do pisania komentarzy ! Jasne że się musi zrewanżować – ale może juz czas żeby sie w pracy wykazac razem ze swoimi koleżankami i kolegami – jarzami, pabisiakami, koziołami, olendrami, smoleniami, generałami, głąbami, cichociemnymi dworakami i innymi zasłużonymi ….

  • Wy tak na serio? W sondażu na zawiercianskie.pl pracę prezydenta pozytywnie oceniło 55% respondentów, czyli mniej więcej poparcie wyborcze się utrzymuje. Rozumiem, że to kolejne pospolite ruszenie pracowników urzędu i ich rodzin. Litości. Może jednak trochę szacunku dla osób o odmiennych pogladach i sympatiach, bo krew mnie zalewa, że jak subiektywnie pochwalę jakąś inicjatywę prezydenta to od razu staję się trollem Konarskiego. W drugą stronę przecież też mogę to spłycić, że to nie komentarze żadnego mieszkańca tylko wyjących o stołki trolli Beaty, Ewy, Witka i Krzyśka. Oceniaj merytorycznie, a nie ograniczaj się do frazesów, że “Konarski jest ciulowy i całe miasto to widzi”, bo to nie jest żadna argumentacja oparta na faktach a licha opinia.

   • Tego anonimowego hejtu też nie ma. Prawda, że nie wszystko jest perfekcyjne, ale będę oponował przed przeciąganiem w jedną lub drugą stronę, bo – banał – prawda leży posrodku.

   • Na fb nie ma również plucia. Bo jakoś ciężko napisać coś z własnego konta, prawda, cichociemne plujki? Do tego trzeba odwagi.

     • Do wychwalania kogoś nie trzeba odwagi, ale właśnie zdrowego rozsądku. Odwaga jest potrzebna do konstruktywnej, powtarzam konstruktywnej krytyki formułowanej w swoim imieniu, z własnego konta. Idąc tym tokiem rozumowania, pierwszy ruch należy do Ciebie. Dawaj, Pompon.

 7. Niech piszą komentarze ci, którzy maja w tym interes. Z taką podejrzaną zapalczywością nie chce mi się walczyć

 8. Też mi sensacja na miarę dekady, że dyrektor jednostki złożył wypowiedzenie. Jakie miasto, taka sensacja. O ile mi wiadomo każdy pracownik ma do tego prawo. Ogarnijcie się ludzie i zajmijcie się sobą, a nie wymyślajcie tutaj teorii spiskowych.

 9. Złożył, bo taką podjął decyzję. Wyobraź sobie człowieku że to się zdarza i to wszędzie. W jakim świecie Ty żyjesz? Nie masz na ten temat wiedzy, to nie doszukuj się Bóg wie czego. Faktycznie sensacja na małomiasteczkową skalę naszego Zawiercia.

  • Oczywiście, wiadomo ze to się zdarza, szczególnie w tak dobrej atmosferze pracy jak u nas, w małomiasteczkowym klimacie xD W dużych miastach tez pojawia się informacja, jeśli jakiś dyrektor składa wymówienie. Także nie przejmuj się tak bardzo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.