zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Dwójka gimnazjalistów z Zawiercia zaproponowała stworzenie alei ks. Zientary

Natalia Królik i Sebastian Piotrowski to tegoroczni kandydaci z Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu ubiegający się o mandaty poselskie na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W ramach projektu zaplanowali stworzenie w przestrzeni publicznej naszego miasta alei im. ks. Franciszka Zientary – działacza religijnego, oświatowego i gospodarczego dawnego Zawiercia, pierwszego proboszcza i budowniczego naszej neogotyckiej Bazyliki pod wezwaniem św. Ap. Piotra i Pawła.

W ramach działań projektowych uczniowie podjęli rozmowy z samorządem terytorialnym i spotkali się 4 kwietnia z Zastępcą Prezydenta Zawiercia ds. Społecznych Łukaszem Konarskim, który udzielił wywiadu na temat zawierciańskich ulic. Propozycja Natalii i Sebastiana spotkała się z aprobatą.

 

Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu

2 KOMENTARZE

  1. Aż mi się niedobrze zrobiło, że rośnie nam pokolenie które będzie pośmiewiskiem całej postępowej Europy. Jeszcze teraz q…. brak ulic księży i katoland z grajdoła będzie jak nic!!!

  2. To sobie żygnij i nie zawracaj nam głowy. Jak byś nie wiedział Ks. Franciszek Zientara jest postacią ważną dla historii miasta, a Twoje biadolenie tego nie zmieni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.