zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Dwie dotacje w dwa dni: 17 mln zł dla szpitala, 10 mln zł dla Zawiercia

Wczoraj w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu podpisano umowę na realizację projektu, w ramach którego zostanie zakupiony m.in. rezonans magnetyczny, nowoczesny mammograf, koło porodowe, ścianka RTG, nowe USG,utworzenie pododdziału kardiologicznego. Dziś zawierciański magistrat umieścił na stronie internetowej informację o pozyskaniu 10 mln zł dotacji na rewitalizację obszarów zdegradowanych, m.in. TAZ.

Umowę na realizację projektu pn.: „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 podpisali: Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego, Stanisław Dąbrowa, Wicemarszałek Województwa oraz Anna Pilarczyk-Sprycha, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Wartość projektu to ponad 17 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków UE wyniesie prawie 14,5 mln zł.

Z kolei gmina Zawiercie uzyskała dofinansowanie unijne w kwocie ponad 10 milionów złotych na rewitalizację obszarów zdegradowanych. Kwota dofinansowania stanowi 95% wartości wszystkich czterech projektów. Dofinansowanie zostało przyznane Zawierciu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na cztery projekty obejmują rewitalizację budynków na osiedlu TAZ oraz parków miejskich. Realizację projektów zaplanowano na 2019 rok.

Pierwszy z projektów dotyczy przestrzeni w parku im. Adama Mickiewicza. W ramach projektu zaplanowano m.in: remont kręgu tanecznego, renowację konstrukcji i balustrad mostków, zieleni, wymianę nawierzchni chodników oraz toalety samoczyszczące. Całkowita wartość projektu wynosi 2.636.196,43 zł.

Kolejny projekt dotyczy parku im. Tadeusza Kościuszki. Podobnie jak w parku im. A. Mickiewicza i tutaj zostaną poddane renowacji ławki, konstrukcje i balustrady mostków, zieleń, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników, powstanie plac zabaw. Całkowita wartość projektu wynosi 1.508.429,69 zł.

Dwa kolejne projektu obejmują modernizację zabytkowych budynków na Osiedlu TAZ. Pierwszy z nich znajduje się przy ul. Niedziałkowskiego 1 i przeznaczony zostanie na potrzeby świetlicy środowiskowej oraz na pozostałe cele społeczne, w drugim przy ul. Westerplatte 4 powstanie świetlica środowiskowa. Wartość obu projektów wynosi 6.558.162,85 zł.

Celem wszystkich czterech projektów jest wzrost aktywności społeczno-gospodarczej mieszkańców na podobszarze rewitalizowanym osiedla Szymańskiego (w tym na obszarze TAZ).

Źródło: Szpital Powiatowy w Zawierciu / Urząd Miejski w Zawierciu

5 KOMENTARZY

  1. Huraaaa, huraa mamy kasę. Mam nadzieję, że obecna ekipa rządząca nawet na nią nie spojrzy. Należy daleko ją odsunąć w nadchodzących wyborach żeby znowu nie wybudowali drugich drzwi lub jakiegoś innego kibla.

  2. Pewnie ,że to ściema to dziwny zbieg okoliczności ,że ta kasa jest na kilka dni przed wyborami, najpierw akredytacja, teraz dotacja??? Jak jest w Szpitalu w Zawierciu to mieszkańcy Zawiercia i powiatu doskonale wiedzą. SOR lepiej tu nie trafić bo można już nie wyjść- chyba, że nogami do przodu, reszta też daje wiele do życzenia. Pieniędzmi trzeba dobrze zarządzać tzn. mądrze je wydawać a tego niestety nie ma w naszym Szpitalu.Chociaż by dostali 50mln to i tak niczego nie zmieni.Dług i tak rośnie!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.