zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

DW791 miała być zamknięta, będzie ruch wahadłowy. Nie zmienia się termin zakończenia prac: 20 grudnia

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że od poniedziałku 30 września tymczasowo zamknięty zostanie odcinek Drogi Wojewódzkiej nr 791 od Hotelu Villa Verde niemal do ronda w Myszkowie-Mrzygłodzie. Teraz inwestor – czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich – zmienił decyzję w tej sprawie.

Ruch wahadłowy będzie wprowadzony od ronda łączącego ul. Inwestycyjną z ul. Mrzygłodzką (koło Hotelu Villa Verde) niemal do ronda w Mrzygłodzie. W okresie trwania remontu można także korzystać z objazdu wyznaczonego drogą krajową nr 78 (odcinek Zawiercie – Siewierz) i DW nr 793 (odcinek Siewierz – Myszków) – informuje Urząd Miejski w Zawierciu.

Prace drogowe są związane z inwestycją realizowaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, która polega na przebudowie DW 791 na odcinku od DK78 do DK 1. W czwartek 5 września podpisano umowę pomiędzy ZDW a firmą Drog-bud Sp. z o. o.

Koszt tej inwestycji to ponad 238 mln zł (w tym ponad 139 mln zł z funduszy UE). Zakres prac obejmuje przede wszystkim: przebudowę drogi w celu uzyskania parametru technicznego nośności – kategorii ruchu KR5 przy dopuszczalnym nacisku osi 115 kN oraz klasy technicznej G; przebudowę konstrukcji nawierzchni, ujednolicenie szerokości drogi; przebudowę i korektę geometrii skrzyżowań, przebudowę/budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych; korektę geometrii skrzyżowań, przebudowę obiektów mostowych; zastosowanie elementów bezpieczeństwa ruchu i budowę innych elementów wyposażenia pasa drogowego – informuje ZDW w Katowicach.

Mapa: Urząd Miejski w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.