zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Drogi w Zawierciu są niezłe, ale źle się jeździ, bo nie mamy obwodnicy”. Posłuchajcie opinii zawierciańskich kierowców [AUDIO]

Stosowanie się do zasad bezpieczeństwa podczas ruchu drogowego to nieodzowny element poruszania się pojazdem po drodze, który umożliwia sprawną i niepowodującą uszczerbku na zdrowiu jazdę. Jak stosowanie się do zasad ruchu drogowego wygląda w Zawierciu?

Mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu przypomina zasady, do jakich powinni się stosować zarówno kierowcy, jak i piesi:

_

Rzecz jasna, najlepszy wgląd w to, jak wygląda ruch drogowy w Zawierciu, mają kierowcy, zwłaszcza ci zawodowi. Zapytaliśmy ich, czy byli uczestnikami bądź świadkami szczególnie niebezpiecznej sytuacji na drodze:

_

Co ciekawe, niektórzy z nich wskazują stan dróg w Zawierciu jako jedną z głównych przyczyn wypadków:

_

Niestety, niebezpiecznych sytuacji na drodze wciąż przybywa. Jak podaje mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, w ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze wykryli cztery przypadki, związane z łamaniem przepisów bezpieczeństwa na drodze:

_

Policja apeluje o refleksję nie tylko nad sankcjami karnymi, grożącymi za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim nad zagrożeniem, jakie stworzone jest przez kierujących dla nich samych, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Radzi także, by kierować się trzema prostymi zasadami, tj. “Piłeś – nie jedź!”, “Spiesz się powoli” oraz “Życie masz tylko jedno!”.

MS
Fot.: Archiwum

1 KOMENTARZ

  1. DRODZY MIESZKANCY MIASTA ZAWIERCIE GLOWNIE MIESZKANCY MIESZKAN SPOLDZIELNI! CZY OSTATNIO DOSTALISCIE DIAMETRALNIE WYSOKIE RACHUNKI ZA OGRZEWANIE W POROWNANIU Z POPRZEDNIM ROKIEM!!!!! ZNACZNIE WYSOKIE PRZY PRAKTYCZNIE TAKIM SAMYM OGRZEWANIU JAK W POPRZEDNIM ROKU NP ROK POPRZEDNI “ZWROT” OK 300-400 ROK 2020 DO ZAPLATY 2000 PLN. PROSZE O ZGLOSZENIE SIE Z PODOBNYMI PRZYPADKAMI !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.