zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Dostałeś mandat za brak maseczki? Sanepid ostrzega: kontroler powinien się wylegitymować i nie może żądać natychmiastowej zapłaty za mandat

W minionych dniach w jednym ze sklepów na Żabkach klientka i ekspedientka zostały ukarane mandatem za nieposiadanie maseczki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoba podająca się za kontrolera chciała przyjąć płatność za mandat gotówką, od razu, a zawierciański sanepid wydał w tej sprawie komunikat.

Jak informują zawierciańscy handlowcy, do podobnych sytuacji doszło w co najmniej dwóch sklepach na terenie Zawiercia w minionych dniach. Jedna klientka ukarana za brak maseczki zapłaciła od razu kwotę 500 zł kontrolerce, która wręczyła jej mandat. Ekspedientka nie uiściła opłaty jako powód podając brak posiadania przez siebie wystarczających środków.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu informuje, że upoważnieni pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie nakładają grzywien w drodze mandatu karnego za brak maseczek w obiektach żywnościowo-żywieniowych. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy kontrolują obiekty żywnościowe powinni wylegitymować się legitymacją służbową oraz upoważnieniem do kontroli danego obiektu. W razie nieprawidłowości nakładane są mandaty kredytowane – poinformowała Kierownik Oddziału Nadzoru Sanitarnego Wiesława Hamerlik.

Jak informowała dziś zawierciańska policja, do komendy nie wpłynęło żadne zgłoszenie o oszustwie dokonanym w ten sposób. Policja apeluje, aby o każdej takiej sytuacji jak najszybciej informować mundurowych.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Grafika: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.