zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Dni Zawiercia 2019: Big Cyc, Małgorzata Ostrowska i Baciary [ZAPOWIEDŹ]

Znamy program tegorocznych Dni Zawiercia. Wśród gwiazd m.in. Małgorzata Ostrowska i Big Cyc.

Dni Zawiercia 2019 zorganizujemy pod hasłem „Łączymy pokolenia”. Koncerty, które zaplanowaliśmy, mamy nadzieję, spełnią oczekiwania szerokiej grupy odbiorców. Organizujemy dni miasta po to, aby zadowolić szeroką grupę mieszkańców. Dlatego: 8 czerwca odbędzie się koncert Mery Spolsky – młodej, dobrze zapowiadającej się polskiej artystki, gitarzystki, projektantki ubrań oraz producentki muzycznej. Nominowana do Fryderyków 2018, działająca z wytwórnią Kayax, autorka takich piosenek jak „Miło było pana poznać”, „Ups”, „Alarm” i „Liczydło”. Robi furorę na scenie, czuć młodą krew i energię, z pewnością sprawdzi się jako suport przed koncertami gwiazd. W Zawierciu wystąpi również Małgorzata Ostrowska, wokalistka zespołu Lombard. Usłyszymy w jej wykonaniu przeboje takie jak „Szklana pogoda”, „Mister of America”, „Gołębi puch” czy też słynną „Meluzynę”. Na zakończenie pierwszego dnia wystąpi formacja Big Cyc. Na stadionie w Zawierciu rozbrzmi „Makumba”, „Rudy się żeni”, „Berlin zachodni” czy też „Facet to świnia” – czytamy w informacji na Facebooku Miasto Zawiercie.

Drugiego dnia wystąpią Baciary i Kartky.

Drugi dzień już zupełnie połączy pokolenia, a to za sprawą koncertów z zupełnie różnych biegunów muzycznych. Najpierw na scenie pojawią się Baciary, które rozgrzeją publiczność swoimi góralskimi przebojami. Zawiercianie będą bawić się do piosenek, które zna chyba każdy, a więc „7 czerwonych róż”, „O królowo” lub „Jak się bawią ludzie”. Po tym, czeka nas chwilę muzycznej przerwy z DJ, a następne oddamy scenę młodym. Młodzi raperzy, wykonawcy młodego pokolenia z wieloma sukcesami, znani i lubiani przez młodzież, członkowie wytwórni QueQuality wystąpią w Zawierciu. Będą to: Kartky, reprezentant bytomskiej sceny hip-hopowej, autor utworu „Outside” i „Dziewczyna szamana”. Młodzieżową gwiazdą drugiego dnia imprezy będzie Plan Be – polski raper i autor tekstów, twórca kawałków „Wyrwać się”, „Hollywoods”, „Klepsydra” czy też „Cola”. Jego najnowszy album „Moda” zdobywa coraz większą popularność – informuje urząd miasta.

Zawierciański magistrat zachęca również do tego, aby zaangażować się w organizację Dni Zawiercia.

Chcemy, by tegoroczne Dni Zawiercia łączyły pokolenia. Dlatego też organizujemy je pod takim hasłem i w takiej konwencji. Międzypokoleniowość, różne gatunki muzyczne, nabiorą szczególnego wyrazu właśnie podczas tegorocznego święta miasta. Chcemy, aby Dni Zawiercia były wyjątkowym wydarzeniem, które zapadnie na długo w pamięci. Naszym zamierzeniem jest, aby w ten weekend 8-9 czerwca, realnie całe miasto poczuło atmosferę świętowania. Abyśmy wszyscy byli razem. Dlatego oprócz koncertów gwiazd, zaplanujemy też szereg różnych wydarzeń, akcji społecznych i propozycji dla mieszkańców. Staramy się, aby zadowolić jak największą liczbę mieszkańców. Wszystkich, którzy mają swój pomysł, swoją inicjatywę, chcą się włączyć w działania przy Dniach Zawiercia i chcą razem tworzyć program tej imprezy, serdecznie zapraszamy do współpracy. Prosimy o kontakt na j.koson@zawiercie.eu – czytamy na Facebooku urzędu miejskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.