zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Dinozaur na Stawkach zniszczony, wcześniej “ukradziono” “Zuzankę”. Czy figurki osiedlowe są bezpieczne?

Wczoraj wieczorem na Facebooku pojawiły się zdjęcia zdemolowanego dinozaura – jednego z ustawionych w dzielnicy Stawki. Niedawno obiektem “żartu” padła figura “Zuzanki”.

Dinozaur ustawiony koło placu zabaw przy ul. Blanowskiej w Zawierciu po raz pierwszy został uszkodzony kilka miesięcy temu.

W dniu 18 października 2016 roku wpłynęła do KPP w Zawierciu informacja o umyślnym zniszczeniu mocowań figury dinozaura znajdującego się przy ul. Blanowskiej. Do tego zdarzenia doszło 4 dni wcześniej. W tej sprawie prowadzono czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Dotychczasowe czynności wykonane przez policjantów nie doprowadziły do ustalenia sprawcy. Zawierciańscy policjanci prowadzili także czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, do którego doszło doszło w nocy 13 kwietnia przy ul. Nowowierzbowej w Zawierciu. O zdarzeniu powiadomił anonimowo jeden z mieszkańców Zawiercia. Zauważył on grupę młodych osób niosących ciężki przedmiot. Patrol, który tam został skierowany zastał tylko porzuconą na poboczu uszkodzoną figurkę. Również w tym przypadku nie ustalono sprawców – mówi nadkom. Andrzej Świeboda, rzecznik zawierciańskiej policji.

Wcześniej, na pewien czas, z osiedla Zuzanka zniknęła kolejna lokalna figurka.

– „Zuzanka” faktycznie na chwilę zniknęła ze skweru, bo jacyś dowcipnisie samowolnie postanowili zmienić lokalizację figurki i przenieśli ją w okolice Starego Rynku. Sprawa została zgłoszona policji, a figurka odnalazła się i wróciła na swoje pierwotne miejsce. Nie jest to więc nowa rzeźba, tylko ta sama, co przed rabunkiem.
Inne przypadki nie są nam znane – mówi Łukasz Czop, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 124 § 1 Kodeksu Wykroczeń “każdy kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.