zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Debata wyborcza w Zawierciu: zadaj pytanie kandydatom na prezydenta

W przyszłą niedzielę 14 października w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbędzie się Debata z udziałem kandydatów na Prezydenta Zawiercia. Początek debaty o 14:00, wstęp jest wolny.

Organizatorem debaty są 4 zawierciańskie media lokalne: Dziennik Zachodni / zawiercie.naszemiasto.pl, OtoZawiercie.pl, KulturalneZawiercie.pl oraz zawiercianskie.pl. Na debatę zostali zaproszeni wszyscy kandydaci na stanowisko Prezydenta Zawiercia: Beata Chawuła (Prawo i Sprawiedliwość), Witold Grim (poparcie Platformy Obywatelskiej), Łukasz Konarski (OdNowa), Ryszard Mach (Niezależna Alternatywa Wyborcza) i Krzysztof Peroń (poparcie Kukiz’15).

Wciąż można zadawać pytania kandydatom na Prezydenta Zawiercia: wystarczy napisać maila na adres debatazawiercie@gmail.com lub w komentarzu pod tym wpisem na Facebooku zawiercianskie.pl.

Szczegółowe informacje na plakacie:

10 KOMENTARZY

 1. Pytanie do pani Chawuły.Czy wizerunek kobiety na jej banerach wyborczych to “radosna tworczosc grafika” czy jest to wizerunek innej kobiety , ktora zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych udzieliła kandydatce pisemnej zgody na upublicznienie jej wizerunku i wykorzystanie go w celach marketingowych.

 2. No Chawułową poniosło z Photoshopem – no ale ta Pani jest tak zapatrzona w siebie że kazała wywiesić swój “plakat wakacyjny” na przeciwko wyjścia z budynku w którym sama pracuje pewnie żeby wpadać w samo uwielbienie przed wejściem do pracy- ŻENADA !!!

 3. Proszę zapytać Pana Peronia o sprawę TMZZ, wchodził on w skład naczelnego organu kontrolnego TMZZ, tj. Komisji Rewizyjnej w kadencji od 2012r., wybranej na Walnym Zebraniu Członków w dniu 16 marca 2012r. Proszę zapytać Pana Peronia, dlaczego TMZZ praktycznie zbankrutował i dlaczego on tak szybko zrezygnował z bycia członkiem tejże Komisji.

  • Jeszcze trzeba zapytać Pana Panka do kompletu co i jak. Na Facebookolu pan Panek jest Prezesem TMZZtu i nie tylko, tak przynahnniej opisuje swoje stanowisko pracy. ” mój mąż jest proszę Pana z zawodu…”

 4. Kiedy obwodnica DK78? Kiedy dokonczenie zachodniej obwodnicy? Jakie inwestycje/powazne/ beda w SAG? Czy Szanowni kandydaci maja wiedze kiedy bedzie galeria? Kiedy przekop-tunel brata Alberta-Dworzec? Kiedy prawdziwe centrum przesiadkowe a nie prowizorka? Kiedy likwidacja urzedu pracy? Kiedy nowa hala sportowa? Kiedy wydział pozamiejscowy powaznej uczelni wyższej np Politechnika Śląska-Uniwersytet Ślaski-Uniwersytet Ekonomiczny-AGh? Kiedy kopalnia czy w ogole bedzie? Jakie Państwa maja wizje rozwoju Zawiercia?

 5. 1. Jaka będą pierwsze decyzje prezydenta miasta oprócz audytu?
  2. Czy centrum przesiadkowe powinno znajdować się koło dworca i w takim stanie jak to ma miejsce obecnie?
  3. Czy powinno się wprowadzić minimalną liczbę miejsc pracy w SAG jako warunek obligatoryjny sprzedaży działek w SAG/proszę podać minimalną liczbę/?
  4. Jakie działania podjąć, aby wyeliminować smród na ulicy Łośnickiej pochodzący z Virtu oraz hałas pochodzący z firmy CMC?
  5. Czy Rada Gospodarcza jest potrzebna miastu?
  6. Czy jest uczciwe powoływanie na stanowiska osoby z Rady Gospodarczej jako trampoliny do kariery?
  7. Czy powinny powstać połączenia ZKM do sąsiednich miast jak Myszków, Dąbrowa Górnicza?
  8. Czy będzie wprowadzony budżet obywatelski w mieście taki, aby mieszkańcy sami składali propozycje?
  9. Czy Straż Miejska zostanie zlikwidowana?
  10. Jakie działania podjąć, aby wnioski o dofinansowanie wychodzące z urzędu nie narażały miasta na śmieszność i odrzucenie oraz nie blokowały inwestycji?
  11. Czy rondo na Żabkach powinno być powiększone, tak aby był bezpośredni wjazd z obecnie odciętej ulicy Huldczyńskiego?
  12. Czy projektant powinien mieć decydujący głos tak jak w sprawie budowy drzwi na ul. Piłsudskiego?
  13. Czy powinno być bezpośrednie połączenie ul. Towarowej z ul. 3 maja?
  14. Gdzie powinny powstać ścieżki rowerowe?

 6. kiedy ZAWIERCIE bedzie przylaczone do GZM?
  ps pytania sie powtarzaja co wybory czas na zmiany Zawiercianie bez wzgledu na kogo zagłosujecie idzmy na wybory wybierzmy i nie narzekajmy potem….teraz albo nigdy bo zostniemy skansenem ślaskiego

 7. Pytanie do pana K. Peronia:

  Dlaczego na swoim plakacie wyborczym fałszywie oszukuje wyborców i przedstawia swoją osobę zapisem “Prezydent Krzysztof Peroń”?
  O ile wiem Prezydentem Miasta jest jeszcze pan W Grim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.