zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czytelnik: “W zawierciańskim ZGM lekceważy się ochronę przed koronawirusem”. Zapytaliśmy. Oto odpowiedź zakładu

Redakcja Mediów Zawierciańskich w czwartek 2 kwietnia rano otrzymała informację dotyczącą Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu.

Z informacji otrzymanych przez naszą redakcję wynika, że w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu wykonano jedynie jedną dezynfekcję, w dniu 27 marca. Po konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego we wtorek 31 marca dyrektor ZGM zobowiązał pracowników do rozpisania rotacyjnego systemu pracy (do tej pory pracownicy pracowali w niewielkich pomieszczeniach biurowych po minimum dwie osoby na pokój). Zarządzenie o wprowadzeniu takiego systemu nie zostało jednak przez dyrektora podpisane, ponieważ czekało na opinię prawnika.

W odpowiedzi na pytanie zadane drogą mailową w dniu 02.04.2020, tutejszy Zakład informuje, iż dezynfekcja pomieszczeń socjalno-biurowych zajmowanych przez naszych pracowników jest prowadzona regularnie co 7 dni, na wzór przeprowadzanej dezynfekcji pomieszczeń Urzędu Miejskiego. Faktem jest, iż pierwsza taka dezynfekcja przeprowadzona została w dniu 27.03 br. Kolejna zaplanowana jest na dzień jutrzejszy (03.04.br), a następne odbywać się będą w każdy kolejny piątek. Jeśli chodzi o rotacyjny system pracy, to został on wprowadzony Zarządzeniem Dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w dniu dzisiejszym. W tym celu zostały sporządzone odpowiednie harmonogramy i nasi pracownicy będą pracować w systemie rotacyjnym. Na uwagę zasługuje fakt, iż wprowadzenie systemu pracy rotacyjnej wymagało w naszym przypadku skoordynowania pracy bardzo wielu komórek organizacyjnych o różnych zakresach działania. Ponadto, informujemy, iż bezpieczeństwo naszych pracowników przebywających w Zakładzie zostało postawione na pierwszym miejscu. W związku z tym, wszystkim pracownikom udostępnione zostały (bez ograniczeń) środki ochrony osobistej (rękawice gumowe, maseczki , kombinezony dla pracowników fizycznych), a także płyny do dezynfekcji oraz mydła antybakteryjne. Z uwagi na konieczność zachowania minimalnej odległości między współpracującymi ze sobą osobami, odstąpiono również od wszelkiego rodzaju zebrań i narad. Wszystko jest ustalane drogą telefoniczną i mailową – poinformował Augustyn Hejnosz, Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu.

Zapytaliśmy również, o której godzinie zostało dziś podpisane zarządzenie dyrektora o rotacyjnym systemie pracy. Na to pytanie, jak do tej pory, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: www.flickr.com

6 KOMENTARZY

  1. Dokladnie przy bloku na Mickiewicza 12 nie ma plynu do dezynfekcji a kosze na odpady sa zamykane i ludzie otwieraja bramke bez rekawiczek dlaczego zgm nie reaguje!!!!!!kto jest zarzadca tej klatki na kosze!!!!!!!

  2. Nic nie dała niedawna kontrola SANEPIDU. W podobnych zakładach w okolicy pracownicy fizyczni pełnią dyżury i usuwają tylko pilne awarie. ZGM od początku działa jakby nie było epidemii. Ludzie w czerwonych ubrankach chodzą po mieście i zasobach wykonując prace jakby nigdy nic.

  3. Wszystko jest kłamstwem, na oczy nie widzieliśmy rękawiczek i wszystkiego co jest opisane. Co tygodniowa narada w tym ostatnia z dnia 31 marca.

  4. Jak ma być porządek w blokach zarządzanych przez ZGM jak oni sami u siebie porządku nie potrafią utrzymać…

  5. Ja się pytam gdzie jest Kuba. Przecież uratował nas przed bakteriami COLI. Jego wspaniałe pomysły powinny nas uratować przed korona wirusem. Kuba zrób coś.

    • Kuba nie może wychodzić z domu, jeżeli nie ukończył 18 roku życia. Trzeba trochę poczekać na superboia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.