zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czytelnicy o infolinii urzędu: “Dzwonię od 2 dni bez skutku”, “Mój rodzic dzwonił kilkanaście razy, wysłał SMS-a i nic”. Co na to zawierciański magistrat?

Do redakcji Mediów Zawierciańskich wpłynęły dwa listy od Czytelników ze skargami na działanie infolinii Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Infolinia ma umożliwić otrzymanie przez seniorów maseczek ochronnych.

Dzień dobry chciałam zapytać w jaki sposób senior nie należący do żadnej organizacji dostanie maseczkę? Dzwonię na nr 666023119 drugi dzień i cały czas ten sam komunikat. Dziękuję z góry za wyjaśnienie tej sprawy – czytamy w wiadomości przesłanej przez osobę w wieku 66 lat, która dzwoni na podany numer wraz z inną osobę w wieku senioralnym (w wieku 69 lat).

Inny Czytelnik dzwonił na infolinię w imieniu swojego ponad 70-letniego rodzica. Rodzic telefonował wcześniej bezskutecznie na infolinię kilkanaście razy, wysłał również wiadomość tekstową, na którą nie uzyskał odpowiedzi.  Jak relacjonuje Czytelnik, gdy udało mu się dodzwonić, pracownik urzędu oznajmił, że jest po godzinie 15:00 i należy wysłać e-maila.

Zapytaliśmy Urząd Miejski w Zawierciu, czy infolinia nadal będzie funkcjonowała w ten sposób?

Zainteresowanie akcją jest ogromne. W pierwszej kolejności o zapotrzebowaniu informowały nas organizacje senioralne, ale seniorzy zaczęli zgłaszać się również indywidualnie. Odbieramy dziennie po kilkadziesiąt telefonów w tej sprawie. Urząd Miejski w Zawierciu zapewnia materiały, a maseczki szyte są w ramach akcji społecznej przez MOPS Zawiercie, Hufiec ZHP Ziemi Zawierciańskiej oraz mieszkańców Blanowic, Żerkowic, Karlina, Łośnic i Bzowa, w tym m.in. Koła Gospodyń Wiejskich. Zgłaszają się do nas także kolejne osoby, które chcą szyć maseczki dla mieszkańców. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc. Gotowe maseczki, sukcesywnie, są rozwożone przez strażników miejskich. Od początku akcji seniorzy dzwonili na dwa numery telefonu: 666 023 119 oraz 666 023 117. Ze względu na ogromne zainteresowanie, dziś uruchomiliśmy dodatkowo numer: 609001396. Można dzwonić w godzinach pracy urzędu: między 7 a 15. W poniedziałki: od 8 do 18. Co ważne, po godzinie 15 zgłoszenia przyjmowane są na maila: cmzk@zawiercie.eu. Można także wysłać SMS-a na jeden z numerów: 666 023 119, 666 023 117 lub 609001396. Dzisiaj (17 kwietnia) – od rana – dzwoniąc tylko na numer 666 023 117, kontaktowało się kilkunastu mieszkańców, w tym także młode osoby, które prosiły o maseczki dla swoich rodziców w wieku powyżej 60 lat. Jedna z takich osób dzwoniła wczoraj po godzinie 15 na numer 666 023 119 i rzeczywiście usłyszała, że można wysłać maila i takie informacje zostaną przesłane bezpośrednio do osób, które zajmują się dystrybucją maseczek na terenie miasta – poinformował Patryk Drabek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

6 KOMENTARZY

 1. Moi Rodzice się również dodzwonili i otrzymali maseczki. Najlepiej zrobić dym bo po 15ej należy zgłosić mailem. Ludzie ogarnijcie się. Nie róbcie gównoburzy.

 2. Jestem jednym z wolontariuszy którzy maseczki do seniorów roznoszą. Wczoraj oprocz tego co rozniosła straz miejska dostarczyliśmy maseczki do 120 mieszkań, dzisiaj do 150 mieszkań. Na jutro również sa zamówienia. Zainteresowanie akcja jest ogromne i latwo jest się domyślić ze telefon nie stygnie. Może się tak zdarzyć że ktoś trafi na numer gdzie jest prowadzona rozmowa. Nawet kilka razy…
  Panie redaktorze, o sensacjach i aferach pisze pan z łatwością bo zarzuty latwo stawiać, trudniej być rzetelnym. Zadać sobie trud aby temat zgłębić i poszukać powodów danej sytuacji, tego można oczekiwać od prawdziwego dziennikarza. A tego Panu i całej redakcji życzę, tzn rzetelności.

 3. Po upływie szybko można dojść że powyżej anonimowo komenrlfyjs ludzie Konarskiego. Nie da się publicznie to trza anonimem. Pani Anonim dobrze się pani nazwała. Ciekawe co pani powiedziała z własnego imienia i nazwisko jeśli zostanie o to poproszona. Cała ta pseudo akcja to jakiś kabaret i kłamstwo.

 4. ludzie zapchali linię a potem robią burzę, sami są sobie winni, to przypomina tę głupotę jak np. w Nowym Dworze Gdańskim. Tam zaczęto wydawać darmowe maseczki przez drzwi, więc ustawiła się kolejka, ludzie stoczenie stali po maseczki ;)))
  I nie nie pracuję w urzędzie anie nie znam prezydenta, ale i tak za chwilę jakiś matoł będzie się doszukiwać “drugiego dna”.
  Głupota ludzka jest po prostu nieograniczona.

 5. Serio dalej nic nie wiesz i udajesz cwaniaka czy nim jesteś? poważnie myślisz że jesteś anonimowy i możesz kłamać? to się wkrótce okaże

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.