zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy zawierciańska radna zostanie dyscyplinarnie zwolniona z pracy? W środę sesja nadzwyczajna w tej sprawie

We wtorek 12 listopada Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu złożyło wniosek do prezydenta Zawiercia o zwołanie sesji nadzwyczajnej i wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym bez wypowiedzenia. Chodzi o Ewę Mićkę.

W związku z pismem RPWiK sekretarz miasta Agata Jarza-Korpyś złożyła w piątek 15 listopada wniosek o zwołanie sesji (prezydent Zawiercia Łukasz Konarski wrócił do swojego gabinetu w poniedziałek 18 listopada). Przewodnicząca rady miejskiej w Zawierciu zwróciła się do nadzoru prawnego wojewody śląskiego z pytaniem o informację, czy sekretarz miasta miała upoważnienie do zwołania sesji. Z informacji zdobytych przez naszą redakcję z urzędu wynika, że sekretarz posiadała odpowiednie upoważnienie, ponieważ prezydent Zawiercia nie ma zastępców. Nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi z nadzoru wojewody.

Jeśli nie zwołałabym sesji, naraziłabym się na zarzut na bezczynność, gdy ją zwołuję – ryzykuję podjęcie decyzji o zwołaniu sesji w oparciu o niezgodny z prawem wniosek – powiedziała przewodnicząca Rady Miejskiej w Zawierciu Beata Chawuła.

Sesję nadzwyczajną zwołano na środę 20 listopada, na godzinę 15:30.

Jaka jest przyczyna zamiaru dyscyplinarnego zwolnienia z pracy radnej? RPWiK zarzuca Ewie Mićce celowe i świadome wprowadzenie w błąd dwóch potencjalnych oferentów w przetargu na zakup jednego laptopa, a także błędy w ogłoszeniu dotyczącym postępowania na opracowanie dokumentacji projektowej na wybudowanie zagłębionej wagi samochodowej.

– To sprawa typowo polityczna. Pracuję w jednostce podległej Prezydentowi. W radzie jestem w opozycji i wielokrotnie krytycznie wypowiadałam się o działaniach prezydenta. Argumenty, których przeciwko mnie użyto są wręcz śmieszne, a metody rodem z krajów, w których władzę sprawują dyktatorzy – powiedziała radna Ewa Mićka.

Radna Rady Miejskiej w Zawierciu Ewa Mićka będzie Gościem Dnia Radia Zawiercie, rozmowa zostanie wyemitowana w czwartek 21 listopada o 9:15.

PK

27 KOMENTARZY

 1. Nie ma co się martwić. W Virtu jest dużo pracy i innych placówkach handlowych w Zawierciu. Wystarczy iść do PUP a tam nawet są oferty zagraniczne.

 2. Nie placz Ewka bo tu miejsca brak 🙂 wreszcie ktos sie poznal na fachowosci. Jak mowi klasyk. Wybitny fachowiec poprzednika sie nie sprawdzil 🙂

 3. Kto mieczem wojuje to od miecza ginie! Zła KARMA wraca Pani Ewo !! Nic dla miasta Pani nie zrobiła takiej radnej nie chcemy !!!

 4. Te śmieszne komentarze celowe przekręcanie nazwiska radnej Ewy Micki typu mućka ,plus nikt cię nie lubi nie chce .Dzieci z ŁODNOWY bawicie się zabawkami do mycia w wannie .Pani Mićka mandatu RADNEJ nie straci bo nie ma takiej możliwości i jak znam życie to radni nie wyrażą zgody na jej zwolnienie wodociągów ,śmieszne zarzuty przetarg na jednego laptopa zle przeprowadzony

 5. Tak to czytam i widzę jak sobie plujecie w twarz. Nie trudno rozpoznać styl znanych osób z naszego miasta, Tak jak ten ostatni czy pseudo Franc czy mieszkaniec który chce pogonić prezydenta obstawiam że to bardzo znana osobistość w tej kadencji. Pani Radna M dziwnym przypadkiem ostatnio zaprzyjaźniła się z inną radną której nie trawiła . Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z meczu siatkarzy, Psiapsiółki może o to tu chodzi żeby przegłosować coś a potem kopnie ją w … Nikogo tu nie popieram tyle w temacie

 6. A może jakiś pustak z Odnowy nie ma pracy i trzeba go gdzieś upchnąć tak jak Pana Trepkę a w Wodociągach nic nie robią a pieniądze biorą. dlatego Pani Ewa jest tu kartą przetargową a zarzuty jak z Nowogrodzkiej. Bzdura i Kłamstwo!!!!.

  • Ja nie wiem. Są ludzie w Zawierciu, którzy żyją wyłącznie ze stanowisk nadanych politycznie, że względu na znajomości . Nieudacznicy? Każdy merytoryczny, rozsądny człowiek potrafi sobie znaleźć pracę na wolnym rynku. Przykre, ale tak to wygląda.

 7. Ktoś przygotowuje specyfikację przetargową, a ktoś inny ją zatwierdza – więc odpowiedzialnych za ewentualne nieścisłości powinno być więcej. Swoją drogą zakup jednego laptopa w procedurze przetargowej ? mają rozmach . . .

 8. To jest pretekst do zwolnienia z pracy? Tutaj chyba chodzi o to, że Pan Konarski ma kolejnego protegowanego na stanowisko, które zajmuje Pani Mićka. Mało informacji. Skoro doszło do przestępstwa to gdzie jest zawiadomienie do prokuratury. Tak to powinno wyglądać, a tu w Zawierciu jest tak, że policjantem, prokuratorem i sądem jest Pan Prezydent Konarski. To nic innego jak zemsta za to, że Pani radna Mićka wytyka błędy i jest krytyczna wobec Prezydenta Konarskiego. A może to za to, że radna Mićka na ostatniej sesji zadawała pytania w jednej z uchwał i pracownice urzędu powiedziały, że o potrzebie zarezerwowania 5 milionów w budżecie Prezydent Konarski wiedział od sierpnia, którą chciał zachować w tajemnicy.

  • Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym radnym nie moze być osoba, która jednocześnie jest zatrudniona na stanowisku kierowniczym w jednostce podległej gminie – może tutaj jest konflikt interesów, chociaż nie wiem jakim stanowisku jest zatrudniona radna Mićka w wodociągach. Radna powinna mieć pretensje do siebie, dobrze wiedziała na jakich zasadach gra, skoro zachciało jej się wychylać, to powinna zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie może ponieść.

 9. Krótko i na temat:
  Jeżeli Pani Mićka dopuściła się rażącego naruszenia obowiązków pracowniczych bowiem mówimy o zwolnieniu dyscyplinarnym i Sąd to podtrzyma to nie mamy o czym rozmawiać.
  Jeżeli Sąd pracy wyda wyrok z którego będzie wynikać iż zwolnienie Pani Mićki w tym trybie nie było zasadne to jest to totalna kompromitacja Konarskiego. Tyle. W mojej ocenie Konarski nie wytrzymał tematu ZGK.

 10. Do osoby z pod nazwy Haber. Wszystko pod warunkiem że zajmą się tym organy w innym mieście, Chodzi o wiarygodność , Zresztą nikt z nas nie wie jak było naprawdę i nie można tego tak osądzać bo może sprawa miała miejsce nie teraz a wcześnie. O tym nie nam decydować. Najlepiej zwalić na Prezydenta że chce kogoś na to miejsc,. Przypominam że zwolnienie dyscyplinarne to nie jest takie tam wymiana pracownika a coś faktycznie mogło się stać poważnego

 11. Wniosek jest jeden służby nadal usiłują rządzić Zawierciem .Mićka z powodu wieku w służbach nie była ale co nie co dawnym towarzyszom podpadła i teraz ją usiłują przy pomocy Konarskiego ugryźć.Takie zabawy jak za dawnych lat .To jest towarzystwo które Lenina zastąpiło biznesikami na mieszkańcach Zawiercia .ZDEKOMUNIZOWAĆ ZAWIERCIE ..

 12. Dziwne działanie. Sekretarz Miasta otrzymuje pismo z RPWIK, występuje z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Tylko Pani Sekretarz Miasta nie doczytała regulacji ustawy o samorządzie gminnym. Rada nie ma kompetencji do wyrażenia zgody w tej sprawie. Jeśli Pani Jarza nie umie czytać prawa to nie powinna pełnić funkcji Sekretarza Miasta. To jest Wielka kompromitacja Pani Jarzy. Wstyd, że ta Pani przez 2 tygodnie zastępowała Prezydenta będącego na wczasach w USA.

  • Dlaczego na profilu fb zawiercianskie.pl zostały usunięte komentarze pod linkiem z wywiadem z panem Peroniem? Były dla niego, czy dla kogoś niewygodne? Pokazuje się, że powinny być 3 komentarze, a nie ma żadnego. Czy Redakcja serwisu może to wytłumaczyć?

 13. zagłębionowa waga samochodowa która miała wprowadzać klientów w błąd podając błędne pomiary zakupionych towarów a sam proceder dotyczył nie tylko RPWiK i wag typu samochodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.