good grabbers for argumentative essays teamwork basketball essay gaeilge essays essay on deteriorating relationship between teachers and students essay on english class experience

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy w Zawierciu powstaną parkomaty?

– Z taką inicjatywą (płatnych parkingów – red.) wyszła Rada Gospodarcza, ale za wcześnie jest by mówić o szczegółach – mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu Łukasz Czop.

W Zawierciu jak do tej pory jest tylko jedno miejsce, gdzie za parkowanie trzeba płacić – parking przy dworcu.

– Teraz rozważamy wariant ustawienia kilku parkomatów przy ul. 3 Maja. Według bardzo wstępnego planu ustawionych miałoby zostać kilka urządzeń – na początku, w środku i na końcu parkingu. To na razie jest pomysł i żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Musimy w tej sprawie rozmawiać z koleją, ponieważ parking znajduje się na ich działce. Powodem ewentualnego podjęcia takiej decyzji nie są względy finansowe. Decydując się na kilka parkomatów chcemy sprawdzić jak one wpłyną na całodzienne blokowanie miejsc parkingowych w tej części miasta – mówi Łukasz Czop.

Podobnego zdania jest rekomendująca takie rozwiązanie Rada Gospodarcza przy Prezydencie Zawiercia. Według Rady wprowadzenie opłat za parkowanie w centrum miasta spowoduje zwiększenie wolnych miejsc na parkingach, a tych dla klientów sklepów i punktów usługowych stale brakuje.

– Rekomendujemy pomysł wprowadzenia stref płatnego parkowania, ponieważ byłoby to rozwiązanie dla dobra ogółu – mówi Stefan Rotarski, przewodniczący Rady.

Największy problem jest z parkingiem wzdłuż ulicy 3 Maja – należy on bowiem aż do trzech podmiotów: PKP, powiatu zawierciańskiego i gminy Zawiercie. I nie jest to podział na 3 równe części po 1/3 terenu.

Co na to radni miejscy?

– Płatne parkingi powoli stają się normą. Jeżeli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, musimy pamiętać żeby jak najmniej ucierpiał na tym portfel mieszkańców, który i tak jest bardzo szczupły. Często podjeżdżam sam lub z rodziną, aby coś szybko załatwić w okolicach ul. Sikorskiego, Leśnej czy przy 3 Maja i mam problem z zaparkowaniem. Przypuszczam, że opłaty zwiększyłyby liczbę wolnych miejsc na wspomnianych obszarach, ale jednocześnie dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość bezpłatnego parkowania przez 30 minut – mówi radny Rady Miejskiej w Zawierciu Paweł Radosz.

Strefy płatnego parkowania w centrum miasta od kilku lat obowiązują w Myszkowie, a od ponad roku w Szczekocinach.

Tekst: Marlena Magiera, Paweł Kmiecik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange