zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy w Zawierciu będzie strefa kibica? Znamy odpowiedź

W przyszłym tygodniu rozpoczną się Mistrzostwa świata w piłce nożnej. W wielu miastach tworzone są specjalne strefy kibica, gdzie można bezpłatnie oglądać wszystkie mecze mundialu. Czy w Zawierciu powstanie taka strefa?

Koszt utworzenia tzw. Strefy Kibica w naszym mieście dla 500 osób – dotyczy to tylko oglądania spotkań fazy grupowej MŚ przez 17 dni 2 transmisje ok 340 tys. złotych. Kwota ta może być nawet istotnie wyższa. Zasadnicze koszty to zakup licencji (około 150 tys. zł – red.). W ostatnim czasie okazało się, że miasto musi wyasygnować z budżetu ponad 130 tysięcy złotych na referendum to koszt, który nie był planowany i nie zależy od miasta – mówi Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miasta w Zawierciu.

8 KOMENTARZY

    • O wiele więcej emocji, zabawy i dumy jest jak tyle osób zacznie śpiewać hymn i razem zacznie kibicować 🙂 piłka nas łączy, a nie dzieli 🙂

  1. Tylko po 22 jest cisza nocna ………… Art. 51. § 1. + Art. 24. § 1.

    po 2 ciekawe czy beda kontrole po barach i beda informowac ludzi po znajomosci za nielegalne ogladanie że będzie miał kontrole ………….. a na to trzeba licencje sredni koszt na bar to 1500pln a kary sa wysokie

    • Sto razy jako mieszkaniec Zawiercia wolę te „drzwi”, a tak naprawdę to parking z terenami zielonymi i z instalacją artystyczną „drzwi”, które to zostaną na długo, niż idiotyczną, za chore pieniądze, strefę kibica. To już strefa może być, a wyścig kolarski nie? Ot, mentalność Kalego: jak Kalemu coś pasuje to dobrze, a jek nie pasuje to źle :)))))))

  2. Strefa dla ludzi, a wyścig był dla zaspokojenia jednej osoby, chorych ambicji bo to nie była promocja miasta!!! Wydane w błoto pieniądze, tak samo na drzwi itp. Już nie mówiąc ile dostaje klecha za wszelkie imprezy! Byłoby nie na jedną strefę kibica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.