zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy przewodnicząca rady powiatu Małgorzata Benc zostanie wiceprezydentem Zawiercia? “Dostałam taką propozycję” [WYWIAD]

Z nieoficjalnych ale potwierdzonych informacji uzyskanych przez redakcję Mediów Zawierciańskich wynika, że wkrótce zostanie powołany zastępca prezydenta Zawiercia. Zapytaliśmy zarówno prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego jak i przewodniczącą Rady Powiatu Zawierciańskiego Małgorzatę Benc.

Paweł Kmiecik, Media Zawierciańskie: Czy dostała Pani propozycję objęcia funkcji wiceprezydenta Zawiercia?

Małgorzata Benc: Dostałam taką propozycję.

P.K.: Przyjęła ją Pani?

M.B.: Nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji.

P.K.: A kiedy decyzja może być podjęta?

M.B.: Ta decyzja zależy od wielu czynników, których szczegółowo nie będę omawiać. Jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, dlatego wszystkie uzgodnienia będą prowadzone wspólnie z moją partią i z koalicjantem. Oczywiście moja prywatna decyzja jest też bardzo istotna i uzależniona od moich uwarunkowań zawodowych i rodzinnych, które również mają istotny wpływ na podejmowane decyzje. Jak Pan widzi na ostateczną decyzję ma wpływ wiele czynników, jednak zapewniam Pana, że gdy już się zdecyduję i ustalimy wszystko z władzami mojej partii i koalicjantem, wówczas będzie Pan na pewno jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedzą.

P.K.: Mam potwierdzoną informację, że przyjęła Pani tę propozycję. To nieprawda?

M.B.: Każdego dnia dowiaduję się o zaskakujących i podobno sprawdzonych informacjach, które z czasem nie są już tak pewne. No cóż, może media nie powinny zajmować się plotkami, dlatego dobrze, że Pan dzwoni i pyta. Powtórzę oficjalnie nie została jeszcze podjęta żadna decyzja. Wszystko zależy od wielu czynników, jak już Panu powiedziałam. Jestem osobą odpowiedzialną, jeżeli się na coś zdecyduję, to z całą pewnością dołożę wszelkich starań by jak najlepiej się z nich wywiązać, pośpiech nie jest tu najlepszym doradcą.

P.K.: To nieprawda, że już przyjęła Pani tę propozycję?

M.B.: Nie, jeszcze ostatecznie nie przyjęłam tej zaszczytnej propozycji.

P.K.: Czy to kwestia kilku dni?

M.B.: Panie Redaktorze, jak już powiedziałam: na pewno się Pan dowie o tym jako jeden z pierwszych. Obiecuję to Panu.

O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy również prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego o to, jakie jest uzasadnienie tej propozycji (prezydent na początku swojej kadencji tłumaczył brak powołania zastępcy o konieczności oszczędzania), czym ewentualnie miałaby się zajmować Małgorzata Benc oraz czy podobne propozycje zostały złożone innym osobom (jakim?).

Na tym etapie nie komentujemy decyzji personalnych – poinformowała Monika Polak-Pałęga, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

46 KOMENTARZY

 1. Przyjęcie funkcji będzie niebezpiecznym manewrem. Myślę, że to jest głównym powodem do zastanowienia przez Panią Benc. Prezydent Konarski na sesji mówił, że nie ma zastępców, na spłotkaniach twierdzi, że ma zastępcę. Czy Pani Benc zastąpi Jakuba Kosonia? Pozostaje kwestia, czy pomysł powołania wiceprezydenta to wola Prezydenta czy transakcja wiązana za obwodnicę.

  • Nikt i nic nie jest w stanie zastąpić Jakuba Kosonia! A ileż ze swego kolorytu straciłoby Zawiercie wraz z jego odejściem.

 2. Ciekawe, że teraz akurat Pan Prezydent sięga rękoma po posłów z lokalnego PIS-u. Dlaczego wcześniej tego nie zrobił…. przecież już dawno za czasów PO panie i panowie ( Pan Waldemar Andzel, Pani Ewa Malik, Pani Danuta Nowicka, Małgorzata Benc) działają na rzecz miasta. Z jednej strony w końcu może coś więcej zacznie się robić na wielu płaszczyznach….chodzi o inwestycje, programy, dofinansowania…itp. A z drugiej strony mam wrażenie że chyba Pan Prezydent szuka poparcia na przyszłość w szeregach PIS….

 3. Może teraz być wiele domysleń i spekulacji ale Pan Prezydent mówił wcześniej o oszczędzaniu i odwołał funkcje zastępcy…. czyżby niewypał??

 4. Widać że Pan Konarski nie daje sobie rady jako Prezydent Miasta bo chciał robić wszystko sam: obwodnica teraz dziki. oszczędności oszczędnościami ale w naszym mieście prezydent ds. gospodarczych i społecznych jest potrzebny jak tlen do oddychania. W/g mnie dostał prikaz do powołania Pani Benc na wiceprezydenta od władz wojewódzkich Pisu bo w razie odmowy dostanie czerwoną kartkę.

 5. Z nastaniem Nowego Roku Pan Prezydent postanawia jak postanowienie noworoczne obciąć inny kierunek i zaczyna zmieniać swoje wcześniejsze decyzje… Pytanie tylko czym to jest spowodowane? Hmmm?

  • ZYGA…. chyba tak….bo za dużo się gromadzi takich sytuacji….
   Ale to wiadome było na starcie z chwilą zlikwidowania tego stanowiska zastępcy….

 6. Jeśli ta Pani ma być Vce prezydentem ds gospodarczych to chroń nas Panie. Szefowa Związków Zawodowych i gospodarka ….
  Z drugiej strony kogo można się spodziewać na Vce prezydenta Konarskiego, przecież nikt z wiedza merytoryczna i doświadczeniem nie przyjdzie z nim współpracować.
  W mojej ocenie ten ruch to tylko i wyłącznie próba zbudowania koalicji w Radzie Miasta, żeby jakoś Pan Prezydent mógł siedzieć kolejne 3.5 roku na stołku !

 7. Ale miejmy nadzieję że na obwodnicy się nie zatrzymają jak to bywa z obietnicami i dalej będą działać. Narazie nie ma obwodnicy i nie ma co dmuchać balona. Ale widać że coś robią ci z PIS i dobrze, że chociaż w te grono posłów Pan Prezydent sięga a nie do PO, SLD, PSL….itd., itp. bo oni to już nic by nie zrobili po tym wszystkim co pokazują i co zrobili na rzecz miasta i wogóle całej Polski….

 8. Nie no….Pani Małgorzata Benc jest dobrą kandydatką bo np. Pani Ewa Malik czy Pan Waldemar Andzel są w Sejmie i reprezentują miasto oraz przedstawiają różne projekty i sprawy dla miasta i by musiał by ktoś z nich zrezygnować by tutaj objąć to stanowisko

 9. No i tym ruchem chyba Pan Prezydent może coś ugrać bo wie że PIS jest u władzy i ma teraz pole do manewru i daje rządowi w pewien sposób część władzy w mieście będąc prezydentem…. Ciekawe….

 10. Bo pamiętajmy…. Za 3 lata obwodnica w pewien sposób rozliczy wszystkich lokalnych włodarzy a zae 3,5 rokue też kończy się kadencja…. Jeśli obodnii powstanie będzie to szansa na kolejną…. jeśli nie to wyborcy przypomną o umowie…. To jest gra o być albo nie być i o wielkie pieniądze obraz stanowisko.

 11. Ewidentnie zostanie to panu zapamiętane panie Konarski. W czasach, gdy PIS przeprowadza bardzo kontrowersyjne “reformy” m.in.: edukacja, sądownictwo, podnoszenie podatków etc. Pan zdejmuje maskę i potwierdza: IDĘ Z PIS RAMIĘ W RAMIĘ, strategia bardzo ryzykowana, bo już dziś widać, że PIS teraz już tylko będzie tracił, a Pan razem z nim. Fala wznosząca się skończyła, czego dowodem będzie pewnie rozstrzygnięcie wyborów Prezydenckich i przegrana Dudy. Wchodząc w politykę partyjną (którą przecież mieszkańcy odrzucili w wyborach, chcieli niepartyjnego Prezydenta, a jak widać była to tylko fikcja) więcej Pan straci niż zyska. Nie jest Pan wybitnym strategiem, co już Pan udowodnił przez ponad rok swojego urzędowania, ale takie decyzje, to już amatorszczyzna.

 12. I tu się mylisz ANONIMIE bo jak powstanie obodnica tutaj to raczej ludzie będą za lokalnymi z PIS…
  Jak narazie to PIS nie traci a zyskuje i trzyma stabilne poparcie od ludzi w Polsce….
  Nie wiem skąd masz takie info ale najlepiej spytaj się zwykłych tutejszych mieszkańców za kim są to się dowiesz że ludzie mają dość już PO, SLD, PSL…..

  • Nie sądzę, zobaczysz MIESZKO za kilka miesięcy. Niestety, ludzie widzą tylko to co jest “tu i teraz”. Nie myślą o tym, że rząd rzucając im ochłapy w postaci 500+ zawala inne kwestie, dużo ważniejsze z długofalowego punktu widzenia. Drożyzna nie tylko produktów spożywczych, ale prądu, paliwa, usług będzie szaleć, załamania w gospodarce już widać, a będzie ich tylko więcej, nawet naczelnik państwa już coś o tym wspomina nieśmiało, ten kto myśli – wie to już dziś, PIS górkę ma już za sobą. Inni, zobaczą to dopiero wtedy jak ktoś im 500+ odbierze, tylko wtedy będzie już za późno. A o szczegółach w postaci wielokrotnego łamania Konstytucji czy niepublikowaniu orzeczeń Sądów lub wręcz ich niewykonywanie (jak z listami poparcia członków KRS) nie wspomnę. Tylko czy “przeciętni” ludzie o tym myślą?

 13. Pan Konarski robi maślane oczy w kierunku PIS. Czy to tylko głupota czy już konieczność? Przypomnijmy sobie, że w głośnej sprawie Pana Konarskiego i taksówkarza toczy się sprawa w Prokuraturze. PIS Pomoże? Pan Konarski jest “bity” w Radzie Miasta, gdzie sporo szabli ma PIS, tutaj też PIS pomoże? Nawet jeśli, to tego typu polityczne handle mnie brzydzą. Co do Pani Benc, która tak wiernie mówi o “swojej partii” to nasuwa mi się myśl, której partii? PIS czy może SLD, w którym była Pani wcześniej? Swoją drogą, zobaczcie Państwo jak szybko można zmienić poglądy od lewicy do prawicy, gdy zmieniają się rządy na przestrzeni zaledwie kilku lat. W jakąś ideowość tej Pani raczej bym nie wierzył, bardziej wygląda to jak chęć zrobienia kariery za wszelką cenę, nawet za cenę poglądów. OGÓLNIE NIE MA TO WIĘKSZEGO ZNACZENIA, PAN KONARSKI I TAK JUŻ NIGDY W ZAWIERCIU WYBORÓW NIE WYGRA, CHODŹBY NA WICEPREZYDENTA USTAWIŁ SOBIE PANA J. KACZYŃSKIEGO.

 14. Tak??? To ja przypomnę…
  Co takiego zrobili ci z PO, SLD, PSL do tej pory????
  Gdzie jest obwodnica tak zapowiadana przez Panią Annę Nemś??? A kogo ludzie wybiorą na prezydenta Polski to już wiedzą że nie z opozycji lepiej już nie wybierać….
  A tak poza tym bardzo dobrze że reforma edukacji i sądownictwa jest bo jak sędzia może być politycznie nastawiony? Jak sędzia zarabiając grubą pensję kradnie i potem orzeka wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej??????
  Koniec z kastą sędziowską!!!!!
  Brawo Ziobro!!!!!

  • Co zrobili, otóż odpowiedź jest prosta: dla Zawiercia nic nie zrobili. Pani Nemś jest tego najlepszym przykładem. Ale to nie znaczy, że wolno łamać Konstytucje, po cichu wyprowadzać Polskę z UE rozwiązaniami głupimi jak but (powszechnie zwanymi ustawą kagańcową). Ciekawe Mieszko, czy jak pójdziesz do PISowskiego sądu i po drugiej stronie będzie np. Pani Malik lub Pani Benc lub Pani Chawuła (teoretycznie załóżmy, że bedziesz miał spór z którąś z osób PIS) to chciałbyś żeby spór rozstrzygał NIEZAWISŁY SĘDZIA, NIEZALEŻNY OD ŻADNEJ PARTII, czy taki który boi się Ziobry?
   Wszystkie rozwiązania mają na celu nie naprawę Sądów, przyspieszenie orzekania, tylko wymianę starego układu na nowy. Wyleczą raka płuc, ale będzie nowy rak – np. mózgu. Jak dla mnie to żadne rozwiązanie.

 15. Ale ja nie mówię że jestem za Panem Prezydentem Konarskim tylko wyrażam zdziwienie że objął inny kierunek i przedstawiam pewne przypuszczenia że tak może być albo i nie…. Nie raz już wspomniałem że nie jestem zwolennikiem Pana Prezydenta naszego miasta…
  Dlatego Pan Prezydent trzyma się właśnie władzy…..

  czytaj dobrze komentarze…..ANONIMIE a nie bezmyślnie ładujesz posty….

  • Nie komentowałem twojego posta MIESZKO, tylko ty mój, a więc ta uwaga o “bezmyślnym ładowaniu postów” chyba powinna być wymierzona przez ciebie w lustro.

 16. U mnie też budzi się niechęć do tych co zmieniają partię…..ale co jeśli polityk sam zauważy że to nie jest dla niego dane środowisko bo odbiega od jego poglądów to już musi być krytykowany od razu? To dobrze że zauważa że coś jest nie tak i logicznie że odchodzi…..sam bym odszedł. Zauważyłem że różne są powody odejścia ale pytanie ile był dany polityk czy członek w danym ugrupowaniu……. Bo na pewno nie wierzyłbym gościowi co zmienia często……

 17. Brawo za ustawę kagańcową!!!!!
  Sędzia musi milczeć jak grób kiedy wydaje wyroki….musi być neutralny, powściągliwy, wybierany przez Sejm i poddawany jak każdy inny zawód działaniom dyscyplinującym za wykroczenia i przestępstwa by nie siał zgorszenie i wypuszczał na wolność tych co powinni siedzieć za kratami a nie zamykać niewinnych. Musi być autorytetem dla ludzi i mieć nieposzlakowaną opinię!!!!!!

 18. Przepraszam że odbiegam od tematu ale ANONIMIE odniosłem się do tego wątku Twojego i odpowiadam….
  Ale chyba to wszystko jest ze sobą powiązane…

  • Wszystkim tym sędziom ci publicznie wypowiadają się na temat polityki, są byłymi sędziami PRL-u którzy wydawali wyroki na obywatelach pod dyktando władzy komunistycznej skazujących na karę śmierci niewinnych osób, kradną i nie mają pokory mówię WON!!!!!
   A NIE KTÓRYCH DO WIĘZIENIA!!!!
   koniec tematu….AMEN!!!!

   • MIESZKU drogi, warto przeczytać książkę Leszka Szymowskiego “Uwikłany.Nieautoryzowana biografia Zbigniewa Ziobry”. Czasem, gdy się popatrzy na swego idola z różnych pozycji, to przestaje być idolem.

 19. Powiem jeszcze jedno zdanie na temat zmian partii…..
  Otóż, zmiany ugrupowania zależy od postawy członka i charakteru jego. Ktoś kto po 30 latach odchodzi na przykład z SLD dla mnie musi mieć poważny powód odejścia. Taka osoba przechodząca do innej partii budzi we mnie dystans bo już zna poprzednie środowisko. Ale taka osoba jest stała mimo tej zmiany…. Nie zmieni partii że względu na władze w państwie. Jest honorowy. Nie popieram komuchów ale ma u mnie….. Pewnego rodzaju respekt i podziw. Dlatego dziwiłbym się odejścia skoro była na dobre i złe. Drugim przykładem jest osoba która była 2 miesiące i odeszła. Potem była 2 lata i znowu zmieniła partię. Następnie, 2 lata i kolejny raz opuszcza szeregi środowiska….
  Do czego zmierzam?
  Otóż, według mnie wątpliwości nie mam co do samej zmiany ale raczej powodu odejścia i zmiany….
  W tej dziedzinie jaką jest polityka i urzędowanie na stanowisku funkcjonariusza publicznego bardzo często zaciera się rozeznanie u zwykłych ludzi, wyborców bo nie są obeznani kto, ile, jak, kiedy odchodzi no na to poprostu nie ma czasu i chęci. Ale tak to wygląda….
  Dlatego są takie sytuacje, że nie który dany polityk czy członek wstydzi z jakiej partii wcześniej był kiedy ta coś nazwijmy to przeskrobała….
  Ale tak jak wspomniałem, to od niej zależy za kim jest i w jakim środowisku przebywa. Czy jest wierny, czy neutralny….a może zmienia środowisko w innych celach by wejść w struktury…..
  Tu nie ma miejsca że nie wiedziałem czym ta partia pachnie…. Każdy wie kto kim jest….

  • Człowieku,tym,którzy zmieniają partie jak rękawiczki, chodzi o własną karierę, a nie o imponderabilia. Idą tam gdzie czują lepsze koryto (patrz od naszych czołowych polityków począwszy).

   • Coś mi się wydaje,że szykują nam się zmiany na czołowych stanowiskach w naszym mieście i niektórzy już ustawiają się w dołkach startowych.

 20. Każdy w Polsce wie jakimi poglądami świecą SLD, PIS, PO, PSL, Konfederacja, którzy są na scenie politycznej Polski i w lokalnej społeczności. To chyba nie jest trudne. Więc musi być powód zmiany….

 21. Proste ,powiat zostanie rozwiązany i gdzieś się należy przenieść ,.Po drugie za dużo kwiatów w PiS ,co zresztą było widać podczas kampanii wyborczej do sejmu ,trzy panie to widocznie za dużo na zawierciański PiS ,ja nie lekcewazyłbym Pani Chawuły .Sytuacja podobną jak w wyborach do sejmiku obojętnie jak głosujesz i tak PiS na przynętę casus Pana Kałuży przejmuje władzę .Zawiercianie poparli kandydaturę Konarskiego bo kojarzyli jego z PO .Uważam ,że dobrze się stanie ,że będzie wybrany zastępca bo wszystko wskazuje na duże trzęsienie ziemi na zawierciańskie scenie politycznej .Rozwiązanie powiatu bardzo realne i przedstawienie zarzutów prezydentowi również realne .Facebook to sprawdza się na pokazywanie zdjęć z wakacji ,a nie na wyborze władz .Pożyjemy zobaczymy

 22. Będzie ciekawie….bo Pan Prezydent zmienia decyzje jak rękawiczki i jest w tym momencie nieprzewidywalny…. niestety.

 23. Ale co do sprawy z taksówkarzem lepiej być powściągliwym….. W tych czasach wielu jest prowokatorów. Ta sytuacja jest według mnie na osobny temat. Bo można kogoś skrzywdzić……

 24. Proste jak dwa razy dwa.
  Pan prezydent ratując tylek szuka koalicji z PiS. Myśli że PiS uratuje mu dupe…
  Lecz jego naiwnosc tak wielka jak jego ilość zdjęć na fb.

 25. Lisi taniec ,tuż przed wyborami parlamentarnymi Facebookì dziwnych powiązań rozpoczęły kampanię dezinformacyjną czy Anna Nemś zostanie zastępcą Konarskiego ,ba nawet byli tacy,którzy składali jej gratulacje .Ķlamstwo powtarzane 100 razy nie stanie się prawdą i uczciwie należy napisać dzięki posłance Nemś i jej zaangażowaniu powstała specyfikacja budowy obwodnicy ,PO przestało rządzić i ciąg dalszy czyli rozpisanie przetargu i zagwarantowanie środķów na budowę tak potrzebnej drogi urzeczywistnił PiS .Gdyby ta obwodnica była sprawą lokalną to byłoby tak jak do tej pory zaangażowanie wielu ludzi m.in. Pani Benc i byłego prezydenta w niczym nie pomogłoby ,można byłoby tak chodzić od Ajfasza do Kajfasza .Objęcie stanowiska prezydenta dla polityka jest dużą promocją mamy przykłady i obecnego prezydenta i Pani Nemś ,Uważam.,że tylko głupiec nie skorzystały z tej propozycji a Pani Benc jest na tle zawierciańskie ścianki politycznej rasowym politykiem ,wie czego chce i konsekwentnie to realizuje ,wdaje się również w zgniły kompromisy układ z NAW w powiecie i to wywołuje refleks u wielu osób .

 26. A czy to się nie nazywa prostytucja polityczna, przecież w wyborach było tylko nie z PiS-em a teraz co ? Mamy mieć pisowskie rządy? Farbowany lis.

 27. proponuje do herbu Zawiercia Dzika-:) pisolem.zech tylu razy pasniki dla zwifokow dyzych i malych zwiezockow i zwizoki sie wkuzyly i husaria na Zowiercie
  .

 28. Tranzakcja wiązana tak na moje oko, a nawet druga jej część. “My Ci przeglosujemy Twój projekt budżetu, a Ty weźmiesz naszego człowieka na vice”. Czas pokaże jak długoterminowa będzie to współpraca ??

  • Pan Konarski to człowiek Platformy Obywatelskiej. Od młodych lat był działaczem partyjnym związanym najpierw Młodzi Demokraci później PO. Ewidentnie nie radzi sobie nie tylko jako prezydent ale dziwne rzeczy się dzieją – sprawa z taksówkarzaem. Myślę że nie ma wyjścia musi iść z PiS. W Platformie jest spalony. Za 3.5 roku wystartuje z poparciem PiS. Pytanie jest na ile to poparcie przyniesie mu sukses. Wzięcie sobie Pani Benc to ruch bardzo ryzykowny.

 29. Gdyby tak się stało to głupi ruch Prezydenta. Nazwisko Benc nie otworzy mu żadnych drzwi ani w województwie ani też w Urzędzie Marszałkowskim. Osoba kontrowersyjna i przez wielu nielubiana. Poza tym elektorat PiS nie zagłosuje na Pana Konarskiego nawet przy udzielonym poparciu PiS. Co gorsza dla niego odwróci się spora część przyszłościowego elektoratu czyli zawierciańskiej młodzieży. Korzyści zatem zero. W układzie rada miasta -Prezydent będzie tak samo możne jeszcze więcej sporów.

 30. Nie ma co na siłę wymyślać scenariuszy powiązań i politycznych koligacji. Zawiercie póki co, zostało obśmiane w mediach krajowych za niepełnoletniego doradcę Prezydenta. Powołanie więc zastępcy z prawdziwego zdarzenia, jest po prostu na miejscu. Kto choć raz w życiu uczciwie nad czymś (trudnym) pracował, ten wie, że praca z pomocnikiem jest efektywniejsza i bardziej kreatywna. Dodatkowy głos rozsądku (inne spojrzenie i doświadczenie) zawsze w cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.