zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy powinien powstać nowy przystanek ZKM Zawiercie koło McDonald’s?

Od kilkunastu dni w Zawierciu działa restauracja McDonald’s. Znajduje się ona koło ronda na ul. Wojska Polskiego. Najbliższe przystanki autobusowe linii 2 i 10 od restauracji znajdują się około 300 metrów w kierunku centrum Zawiercia.

Zapytaliśmy Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu, czy zastanawia się nad utworzeniem dodatkowego przystanku autobusowego obok McDonald’s.

O lokalizacji przystanku decyduje organizator transportu, w naszym przypadku – UM. My oczywiście możemy sugerować taką potrzebę (np. na podstawie wniosków pasażerów czy naszych badań napełnień – w sytuacji, gdy zaobserwowaliśmy nagły wzrost zainteresowania podróżnych przystankiem umiejscowionym najbliżej nowej atrakcyjnej lokalizacji w gminie). Na tę chwilę pasażerowie nie wskazują takiej potrzeby, ale może to wynikać ze stanu pandemii, czyli okresu, który znacząco wpływa na korzystanie z komunikacji miejskiej (np. nauka zdalna i mniejsza liczba dzieci i młodzieży w autobusach). Na pewno niezmiennie chcemy wozić jak największą liczbę podróżnych, zatem każda nowa możliwość przewozu jest bardziej niż mile widziana. Jeśli cokolwiek się zmieni, poinformujemy na naszej stronie i koncie na Facebooku – informuje Maciej Zaremba, rzecznik praw pasażera Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

Jaka jest Wasza opinia w tej sprawie? Czy potrzeba dodatkowego przystanku ZKM Zawiercie koło restauracji McDonald’s?

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Archiwum

12 KOMENTARZY

  1. raczej nie, ale powinien powstać artykuł o firmie Lindem która uruchomi zakład w strefie, im więcej zakładów tym większa potrzeba przystanków.

  2. Przystanek jak przystanek, ale może nową parafię tam utworzyć , albo chociaż kaplicę. Taki Church Burger dla młodych.

  3. najlepiej niech autobusy podjeżdżają bezpośrednio pod okienko mac drive (taki przystanek na żądanie), a przewoźnik zainstaluje odsuwane szyby – jak w starych ikarusach

  4. Piszecie ze niby mc nie zdrowy ze nic z nim nie powinno być związane a wszyscy żarli i będą tam uczęszczać w wolnych chwilach pozdro obzarciuchy.

  5. Zakład Komunikacji może zarobić dużą kase na organizacji przystanku w okolic MC. Ja jestem za, bo wtedy bilety nie będą drożeć.

  6. po co jechać taki kawał i tracić zbędne kilogramy można zamówić telefonicznie i przywiozą potrójne burgery drwala prosto do łóżka

  7. Na obwodnicy szeroki chodnik i droga rowerowa po obu stronach, a wzdłuż Wojska Polskiego od ronda nawet wąskiego chodniczka brakuje, kto tamtędy jeździ rowerem ten wie jakie ryzyko życia jest przy takim natężeniu samochodów.

    Dlaczego nie ma w Zawierciu budżetu obywatelskiego, jak w innych miastach. Społeczeństwo czasem wie co jest najpotrzebniejsze w mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.