zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy nie będzie tomografii komputerowej w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu? NFZ wyjaśnia

Firma wykonująca badania tomografem komputerowym w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu poinformowała, że od 1 lipca nie będzie świadczyć takich usług.

Drodzy Pacjenci! W związku z brakiem kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia od dnia 1 lipca 2019 r. Pracownia Tomografii Komputerowej w Zawierciu będzie zamknięta. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych w pozostałych pracowniach Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o. o. sp. komandytowa finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – czytamy w komunikacie na Facebooku.

Czy to oznacza, że mieszkańcy powiatu zawierciańskiego nie będą mogli korzystać z badań tomografem?

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że pacjenci z Zawiercia i powiatu zawierciańskiego od 1 lipca br. będą mieli zapewniony dostęp do badań tomografii komputerowej w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu przy ul. Miodowej 14. Szpital Powiatowy w Zawierciu złożył swoją ofertę w postępowaniu konkursowym i otrzymał kontrakt na pełną oferowaną wartość, tj. 540 tys. zł (wartość określona na pół roku, tj. od lipca do grudnia 2019r.). Umowa została zawarta na 5 lat, tj. do czerwca 2024 – wyjaśnia Małgorzata Doros, rzecznik prasowa śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

1 KOMENTARZ

  1. PYTANIE ; Tylko czyim aparatem będą wykonywanie badania TK , tym będącym własnością HELIMEDU, czy tym szpitalnym przy SOR ?? Pan dyrektor łaskawie zrezygnował z badań tomografem firmy w której pracuje /wał/[ HELIMED] ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.