zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy nastąpi prawie dwukrotny wzrost kosztów kierownictwa wodociągów?

Na początku września pisaliśmy o zmianach w zarządzie Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu. Wracamy do tematu.

Przypomnijmy, w czwartek 29 sierpnia wicestarosta Bogusław Piotrowski złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Następnego dnia został nowym prezesem Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu. Dotychczasowa prezes, Katarzyna Stachowicz, została wiceprezesem spółki.

Niespełna tydzień po tych zmianach, w czwartek 5 września, redakcja zawiercianskie.pl zwróciła się do zawierciańskich wodociągów z pytaniem o to, ile do tej pory wynosił miesięczny koszt brutto wynagrodzenia dla zarządu spółki oraz ile będzie wynosił koszt całego zarządu od momentu nominacji Bogusława Piotrowskiego na nowego prezesa. W mailu prosiliśmy o łączny koszt zarządu, w którym obecnie zasiadają dwie osoby. Odpowiedź otrzymaliśmy w czwartek 19 września.

Do dnia wyboru nowego Zarządu i na dzień dzisiejszy koszt brutto wynagrodzenia Zarządu wynosił 14.050,00 zł. Dyrektor Techniczny średni koszt brutto wynagrodzenia wynosi 10.795. Dyrektor Administracyjny (1/2 etatu) średni koszt brutto wynagrodzenia wynosi 3.619,10 zł. Łączny koszt wynagrodzeń brutto wynosi 28.464,00 zł – czytamy w odpowiedzi z RPWiK.

Wynagrodzenie w wysokości 14 050 zł brutto, o którym mowa w odpowiedzi, dotyczy tylko Bogusława Piotrowskiego, ponieważ Katarzyna Stachowicz od kilkunastu tygodni znajduje się na zwolnieniu lekarskim i nie pobiera wynagrodzenia z RPWiK. Gdy wróci, koszty wypłat dla zarządu najprawdopodobniej będą dwa razy większe.

Oprócz dwuosobowego zarządu w wodociągach zwiększyło się również zatrudnienie na stanowiskach dyrektorskich. Oprócz jednego etatu dyrektora technicznego utworzono pół etatu dyrektora administracyjnego.

Gdy wiceprezes Katarzyna Stachowicz wróci do pracy ze zwolnienia lekarskiego, łączny koszt brutto kierownictwa RPWiK (dwóch członków zarządu oraz 1,5 etatu dyrektorskiego) wyniesie 42 515,02 zł miesięcznie, co rocznie daje kwotę 510 180,24 zł. Koszty utrzymania – jak było do niedawna – jednego członka zarządu i jednego dyrektora – to 24 845,92 zł miesięcznie i 298 151,04 zł rocznie.

PK

35 KOMENTARZY

 1. Woda w Zawierciu jeszcze bardziej zdrożeje. Od skażenia baterią chorują na potęgę a to oznacza że trzeba będzie poczynić inwestycje w wymianę rur.

  • Jo tyz chca byc Wodnikiem Szuwarkiem-:) 10 do lapy i hejka….ciekawe ile pracownicy zarabiaja w RPWiK Zawiercie? tyz 10 kola smalcu na 3 miechy na miesiac…..

   • Jak się bawić to się bawić. Kasa jest na wszystko tylko nie na to co potrzeba. Po co jest ta Agencja Rozwoju Miasta ? Jakie z niej korzyści a jakie koszty funkcjonowania i ile zatrudnionych osób ? Tam też fuszka jak trzeba.

 2. Dobrze Wam tak zawiercioki. Niech was teraz w.. w pupę ile wejdzie. Naród ciemny. Poszliscie na piękne banery odnowiciel. Haha

 3. jest coraz lepiej…a to dopiero niecały rok “dobrej zmiany”..co będzie dalej? Wy będziecie się bawić na “dniu ziemniaka”, “baniek mydlanych”, “dniu kiełbasy” i pisać na necie “wspaniale, że tyle się dzieje…można? można”. W tym samym czasie, za drzwiami zamkniętymi, dopiero będzie działa się magia…ale Zawiercie się cieszy, bo na necie tyle ładnych zdjęć, a i ziemniak taki zacny, trzeba wypić na festynie w plastikowym kubku, browarka za jego zdrowie..”dzieje się w Zawierciu”..oj dzieje

 4. Prezydent Konarski wiernie realizuje Program PiS -pensja wzrasta dwukrotnie ,z panami z Koalicji Obywatelskiej ,człowiek zgody i porozumienia ponad podziałami .

 5. “Chcę poruszyć inny temat…” Gościu, jak chcesz pogadać to na forum Warty…
  Nie dość że nie potrafią rozwiązywać problemów i muszą prosić się o pomoc do innych gmin to jeszcze trzepią gruby hajs….za co? Przecież to szczyt brzczelności w biały dzień. To jest PO pod przykrywką Odnowy Pana Prezydenta Konarskiego…. Nażekacie na PIS? To macie swojego Prezydenta…. Zobaczymy po wyborach jak dalej ludzie są naiwni…. Macie swoje PO,SLD, PSL, Odnowy, Nowoczesną emeryci, renciści i bezmuzgowce …..to nie nażekać. Głosowaliście na nich?? To zbieracie teraz swoje owoce hehehehe….. ? Jaki ten PIS jest zły, no?????

 6. LINDA, jesteś właśnie przykładem jak ludzie nie wiedzą na kogo głosować…. Pan Prezydent Konarski nie realizuje żadnego programu PISU bo ma swój komitet wyborczy Odnowę i nie jest zrzeszony w jakikolwiek sposób, bo jakby realizował program PiS to by nie pozwolili z Rządu na takie decyzje jak 16 latek wiceprezydentem i inne, a takie śmieszne decyzje podejmuje PO, z której startował w wyborach w 2014 do Rady Powiatu…. Sami dobrze wiecie co oni zrobili przez te 8 lat…nic.
  Proszę, czytajcie o kandydatach a nie piszcie kłamstw i głupot bo potem są tego konsekwencje….

  • Brak mózgu to u bezkręgowcow występuje .Chociaż amerykańscy naukowcy mogą udowodnić ,że taka sytuacja nie ma miejsca .Dobrze ,że piszesz na forach ,bo powodujesz ,że ty sam i inni zastanawiają sie nad sensem właściwej organizacji życia społecznego .Mam tylko jedno zastrzeżenie nie używaj książę wulgaryzmów .Pozdrawiam i zawsze jestem chętny do dyskusji na argumenty i wiem ,że wszystkiego też nie wiem i monopolu na prawdę nikt nie posiada .

   • #MIESZKO
    I nie rób błędów ortograficznych,bo aż zęby bolą gdy się to czyta! To jest brak szacunku do języka ojczystego!

 7. Jest wujek Google w tych czasach, więc nie ma problemu aby dowiedzieć się coś o swoim kandydacie… Ludzie no….ułomni jesteście??

 8. A co do pensji…. Za ich czasów wzrosła minimalna krajowa? chociaż na papierze umowy aby jakiś kredyt dostać by coś kupić do domu?? No odpowiedz mi jak tak źle zrobili…. Bo powiem Ci że wolę ten PIS niż jakby mieli mnie okradać i wolę to rozdawnictwo jak ty to określasz abym miał co do garnka włożyć goćciu…. Ja nie wybrzydzam, wiesz?

 9. Jak ci źle że pensję podwyższają to idź do innego państwa…. Może będziesz miał lepiej…. Napewno lepiej. Nie porównuj podwyższenia minimalnej krajowej z wypłatami prezesów bo oni mają kasę, a ty nie. Sam sobie podcinasz skrzydła….

 10. Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej w 2015r. powołuje na swego doradcę E. Jannigera (20l) , a następnie bardziej doświadczonego i zaprawionego w strzelankach B. Misiewicza (25l) – wystarczająco konkretnie ?

  • I obaj bez wykształcenia,jeden po maturze pomocnik aptekarza,drugi student I roku. Fachowcy jak nasz monsieur zastępca prezydenta w randze doradcy.

 11. Już zdecydowanie lepiej…20 lat to za mało aby pełnić ważne funkcje ale jest jakby nie było już jest wiekowo dorosły….
  Nie mniej jednak i tak jest to fakt mniej znaczący dla naszego regionu bo to jest szukanie dziury w całym….
  Narazie nic mnie nie przekonuje abym zmieniał na ten temat zdanie…. Z resztą polityka Pana Prezydenta Konarskiego nie dosięga poziomowi polityce Pana Ministra Antoniego Macierewicza i nieporównujmy ich jednakowo, no? To jest bicie piany z niczego….

 12. To co zrobił Pan Minister a Pan Prezydent Zawiercia to jest między nimi duża przestrzeń…. Więc kiepski przykład dałeś….Bez urazy.

 13. Akurat o nich nie muszę się martwić bo widać że jak coś nie tak idzie to od razu wyjaśniają jak są jakieś afery, incydenty czy inne problemy…. Nikt nie jest ideałem. Ale w wyjaśnieniu problemów to im nie mogę zarzucać bierności czy zamiataniu pod dywan. Został odwołany B.Misiewicz. Dalej,Pan Prezes Kaczyński od razu zarządał wyjaśnić sprawę byłego już posła PiS Pana Koguta i jak się okazało że prokuratura potwierdziła zarzuty o korupcję to od razu won poleciał. A za PO SLD PSL co było? Afera za aferą bez wyjaśnień do tej pory aż mdło się robiło bo za dużo tego było. A u nas co się dzieje? Siedzą i zbijają kasę zamiast coś zrobić aby problemy wyjaśnić…więc ja jak na to patrzę to zbiera mnie na wymioty, wiesz?

 14. U nas wybory wyglądaja tak:
  Gienia: “Jadzia! Czekaj…Choć no….”
  Gienia: “Ty…widziałaś tego kandydata? Dostałam długopis… I odblask. Zobacz… ”
  Jadzia: “a ja podkoszulek… ”
  Gienia: ” to na kogo głosujesz? ”
  Jadzia: “wiesz co, emmm….chyba na tego co ma garnitur taki ładny….świecący ”
  Gienia: “eee… No coś ty! Na niego? A nie lepiej na tego co ma taki głosik przemiły… Mówię ci… ”
  Jadzia: “nie nie…. Na niego nie, bo nie dostałam długopisa i odblasku….”
  ????????

  • Straszne. Do czego doszliśmy przez to, że tylko kobiety mają prawa wyborcze. Gdy mężczyźni otrzymają możliwość głosowania, to od razu będzie lepiej.

 15. Rzadko zaglądam na komentarze na tej stronie ale jak czytam komentarze Mieszka, to widzę, że jednak są ludzie, którzy intelektualnie pozostają w średniowieczu. I stąd chyba ten nick.

 16. Książę ,mieszkańców powiatu i gminy Zawiercie czekają w przyszłym roku podwójne wybory . Starosta ,,wie przed nim ostatnie chwile na stanowisku tak eksponowanym,-te zaskakujące zmiany w starostwie.
  .Wojewoda czeka na wyrok sądu cierpliwie.Radni powiatowi są świadomi zwrotu diet.W państwie PiS na szczeblu Biała Błotna i Warszawa nikt niczego nie załatwi,odwrotnie tu będzie pokazanie jak działa państwo prawa .A ,co do Konarskiego to daję mu 9 miesięcy i nie pytaj się dlaczego.Uważasz,że Zawiercie powinno być zarządzane inaczej – nie różnimy się .

 17. To sobie porównaj te 4 lata tego rządu…. Jeśli potrafisz choć odrobinę spojrzeć obiektywnie i racjonalnie oraz przełamać się przez różne opinie i informacje kierowane do Ciebie…. to zauważysz pewną różnicę. Jest tylko jeden warunek….musisz chcieć zmiany na lepsze i mieć nadzieję, bo inaczej tego nie zauważysz….

 18. Nikt nie mówi że będzie łatwo….ale w naszym mieście na pewno są osoby które mogłyby zarządzać Zawierciem dobrze dla dobra mieszkańców wraz ze stałym kontaktem z Rządem tylko hehehe trzeba dobrze się przyjrzeć i nie zniechęcać się….walka toczy się o kasę nie od dziś w Zawierciu….warto więc dać szansę tym którzy już pokazali przez te 4 lata….A na kogo będziemy głosować? Wyboru ja narazie nie mam po tym wszystkim co opozycja pokazała i pokazuje nadal….

  • Myślisz że obaw nie mam jak mnie tyle lat w bambuko robili politycy tu w moim mieście i rządzący Polską?? Wielu pewnie też tak się czuje…wiem to na pewno. Ale trzeba wyciągnąć wnioski….i widzę jak na talerzu że PO SLD PSL LGBTQ nie nadaje się do rządzenia państwem i moim miastem po tym wszystkim….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.