zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy na ul. Marszałkowskiej będzie zakaz ruchu samochodów? Ruszył projekt “Żywa ulica Marszałkowska” [ZDJĘCIA]

W poniedziałek w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zawierciu odbyło się spotkanie organizacyjne dla chętnych do udziału w projekcie “Żywa ulica Marszałkowska”.

Najpierw zostaną przeprowadzone rozmowy animatorów z mieszkańcami i przedsiębiorcami z ul. Marszałkowskiej, aby ustalić, jakie są potrzeby – mówił na początku spotkania prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

W poniedziałkowym naborze uczestniczyło m.in. 5 pracowników MOPS-u oraz dwóch pracowników urzędu miejskiego.

Uczestnicy spotkania zostali poproszeni o krótką autoprezentację oraz o przedstawienie swoich pomysłów dotyczących zmian na ul. Marszałkowskiej. Kilka osób mówiło o konieczności zamknięcia ulicy dla ruchu kołowego, nie dotyczyłoby to wyłącznie mieszkańców oraz przedsiębiorców. Jak podkreślali uczestnicy poniedziałkowego spotkania, za takim rozwiązaniem jest większość mieszkańców i przedsiębiorców z ul. Marszałkowskiej.

W Łazach, tam gdzie zrobiono deptak, znajdujące się przy nim lokale i sklepy stoją puste. Ograniczenie ruchu na ul. Marszałkowskiej nie będzie dobre – mówił uczestniczący w spotkaniu przedsiębiorca z ul. Marszałkowskiej.

Rozmowy animatorów z mieszkańcami i prowadzącymi działalność gospodarczą mają rozpocząć się w najbliższych dniach i potrwać do około połowy sierpnia. Do tego celu ma zostać wybranych około 10 osób.

PK

26 KOMENTARZY

 1. Z całym szacunkiem, ale z tej ulicy “Oxford Street” nie będzie.Szkoda wysiłku intelektualnego, jak i zainwestowanego, ewentualnego kapitału. Dlaczego? Radni Zawiercia chyba wiedzą, a jak nie wiedzą, to można iść tam na spacer… Można zaklinac rzeczywistość ,ale po co? 🙂

 2. Zlikwidujecie ruch pojazdów to już tam nie będzi po co jechać. Pojedziemy tam gdzie można łatwo dojechać i zaparkować

 3. Drodzy Radni Czy MY OBYWATELE miasta ZAWIERCIE wybrancy oplacani z naszych podatkow doczekamy sie newsa SAG Zawiercie nowa inwestycja min 200 nowych miejsc pracy??? zajmijcie sie wreszcie konkretami! a wtedy przyjdzie czas na odnowe Marszala…..

 4. Czy nie ma innych miejsc w Zawierciu, wciąż tylko ulica Marszałkowska. Jak nie wybór pana prezydenta budynków na Marszałkowskiej do termomodernizacji, to oddział straży miejskiej tam. Teraz zakaz ruchy – czyżby konarski był lobbystą przedsiębiorców i złożył im jakaś obietnice.

 5. Mamy historyczną ulicę w Zawierciu i należy o nią dbać. Ja mam zdanie takie, że popieram wszystkie inicjatywy związane z dbaniem o wygląd Zawiercia. Pan Prezydent bardzo mądrze wciąga w prace na rzecz miasta lokalną społeczność. Widać już pierwsze efekty. Bardzo fajna sprawa.

 6. jak nie szkoda zawiercianskim menedzereom z UM strzepic jezyka pol roku na ulice marszalkowska ??? zrobmy moze referendum czy aby ktos oprocz mieszkancow tej ulicy chce aby pieniadze z naszych podatkow szly na remont tej ulicy ?? moze lepiej ufundowac szczeopionki dla mlodych kobiet (przeciwko rakowi szyjki macicy wzorem UM Krakow, moze in vitro, itd.) ??? moze ten czas, ktory nasz glowny menedzer UM traci na sprawe ulicy marszalkowskiej, wykorzystalby na: prace nad wlaczeniem Zawiercia do Metropolii, prace nad pozyskaniem nowych inwestorow do SAG, prace nad lobbowaniem za obwodnica Zawiercia/Poreby – to sa konkretne sprawy, ktorych zalatwienie dotyczy wiekszosci mieszkancow Zawiercia, a nie tylko garstki mieszkancow Marszalkowskiej. Tyle tylko, ze do takiej pracy potrzebna jest wiedza merytoryczna, zaangazowanie i pomysl, a z tym chyba juz kiepsko …..

 7. Bardzo dobry pomysł na odnowę niestety jednej z najgorszych ulic i jest szansa na rewitalizację oraz poprawę komfortu mieszkańcom. Jestem za!!

 8. Po co ograniczać się do ulicy Marszałkowskiej? Objąć zakazem wjazdu cały teren miasta. Prezydent Konarski zajmuje się Marszałkowską. Do tej ulicy ogranicza się miasto Zawiercie. Prawda jest taka, że nowych inwestorów w SAG brak. Żadnych działań w sprawie obwodnicy. Żadnych działań w sprawie włączenia Zawiercia do GZM. Żadnych nowych inwestycji w mieście.

 9. Mieszkaniec ,….. Urzędem Miasta Zawiercie zarządza Prezydent Łukasz Konarski, wybrany w wyborach, taka była nasza wola. Jego podejmowane decyzje są dla dobra mieszkańców. Proszę to uszanować i w taki sposób kierować swoje wypowiedzi. Jeżeli masz pomysł, to możesz wspólnie uczestniczyć w odbudowie zaniedbań, jak my , bo uważamy, że w końcu jest dialog ze społeczeństwem.

 10. Kurdupel zrobił takie zaniechania , że trzeba czasu na uporządkowanie tego pozostawionego bałaganu. Ale widać pierwsze efekty obecnej władzy. Byłem i widziałem, że ropoczęta jest budowa zachodniej obwodnicy tzw. drogi do SAG. Panie Prezydencie…. GRATULACJE.

  • #ZADOWOLONY
   Chamstwo jest cechą tchórzy i płytkich niedouków. Współczuję takich zwolenników,Panie Prezydencie.

 11. Pan Prezydent Konarski uczepił się Marszałkowskiej jak “rzep psiego ogona”. Nie wiedziałem, że obszar Zawiercia skurczył się do jednej ulicy Marszałkowskiej. Jest tam Straż Miejska. Może Pan Prezydent otworzy tam nowy ratusz lub swój gabinet.

 12. Karzeł był cieniasam i żaden projekt nie miał prawa bytu. Byli panowie z Korei , były tężnia, a nawet miała stanąć latarnia morska i co…. a jajco, tanęły drzwi za 330000 zł, wielki sukces władzy. Ale to mamy za sobą a nowa władza działa i dużo się dzieje.

  • Z Marszałkowska nic się nie zrobi, niestety. Tam jest inny stan umysłu. Nikt nie będzie szanowal zmian, remontów, wydanych pieniędzy. Będą dewastacje itp. Większe zastępy straży będą potrzebne 🙂 Tam społeczność już sobie organizuje życie i zmian nie chce. Niestety, ale taka prawda.

 13. Dla kogo ta rewitalizacja ? Dla samych mieszkańców, ul. Marszałkowska już nie najgorzej wygląda. Dla tłumów, które miałyby tam się zjawiać w celach kulturalno-rekreacyjno-zakupowych to raczej marne miejsce. Co prawda jest to miejsce historyczne dla Zawiercia, ale to już nie te czasy – nie ten klimat – nie ta lokalizacja -nie ten rodzaj atrakcyjności dla współczesnego obywatela. Szkoda czasu, pieniędzy i zaangażowania intelektualnego. Jedyne co najlepiej zrobić to wykupić od właścicieli i wyburzyć, a na to miejsce wybudować nowoczesne osiedle dla dużo większej liczby mieszkańców stylizowane dawnym klimatem (ale na to zapewne brak funduszy )

 14. Z całym szacunkiem ale dom i atmosfera w nim to ludzie a nie budynki, może trzeba zweryfikować szał na naprawę Marszałkowskiej. Zrobić analizę ich mieszkańców, ich zaangażowanie, status społeczny (ile jest osób bezrobotnych, unikających pracy, uzależnionych ) a ile jest rodzin dbających o swoje lokum i “podwórko”. Znowu organizowane są igrzyska, tylko czy aby na pewno warto, właśnie teraz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.