zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy wiemy, jak się nazywa prezydent Zawiercia, starosta zawierciański, przewodnicząca rady miejskiej i rady powiatu? Poznajcie odpowiedzi mieszkańców [SONDA]

Czy lokalni politycy są znani mieszkańcom Zawiercia? Postanowiliśmy sprawdzić, jaką mają wiedzę na temat włodarzy miasta.

Zapytaliśmy ich, czy znają nazwiska czterech osób – prezydenta Zawiercia, przewodniczącej Rady Miejskiej w Zawierciu, starosty zawierciańskiego oraz przewodniczącej Rady Powiatu Zawierciańskiego. Oto, co nam powiedzieli:

_

Przypomnijmy, że prezydentem Zawiercia jest Łukasz Konarski, przewodniczącą Rady Miejskiej jest Beata Chawuła, starostą zawierciańskim jest Gabriel Dors, a przewodniczącą Rady Powiatu – Barbara Laskowska. Obecna kadencja samorządu przypada na lata 2018-2023.

MS

6 KOMENTARZY

  1. Za to swojego sołtysa znają wszyscy mieszkańcy miejscowości. Dodatkowym bonusem, jest wiedza powszechna o sekretach swoich sąsiadów. Pokazuje to, że integracja mieszkańców, w niektórych większych skupiskach ludzkich jest zbyt słaba i byle kto, w stosunkowo łatwy sposób, może tu zrobić karierę w strukturach zarządzania. Nawet mało to kogo obchodzi, co po wyborach wyczynia ich kandydat (wystarczy, że spełnili swój demokratyczny obowiązek dokonania wyboru, nierzadko kierując się tylko brzmieniem nazwiska, bądź wyglądem retuszowanej fotografii z ulotki reklamowej i szlus). Dodatkowym paradoksem tego pokłosia, dla dziwnych przepisów rzekomego państwa prawa , jest sposób powoływania starosty – gdzie radnych powiatowych wybieramy w wyborach lokalnych, a naczelnika, naczelników już nie – nic tylko śmiać się, czy płakać – o to jest pytanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.