zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy górnośląskie wodociągi kupią udziały w wodociągach zawierciańskich?

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA w Katowicach prawdopodobnie wkrótce wykupi część udziałów w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Zawierciu.

Z nieoficjalnych, ale potwierdzonych informacji wynika, że wkrótce częściową władzę nad zawierciańskim przedsiębiorstwem należącym do urzędu miasta może przejąć spółka należąca do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Górnośląskie przedsiębiorstwo wodociągowe, które jest spółką samorządu województwa, chce kupić udziały od pracowników. Te udziały stanowią nie więcej niż 20-kilka procent z możliwością dokupienia maksymalnie razem 40% akcji wodociągów. Środki te posłużą na wymianę infrastruktury wodociągowej – mówi nasz informator.

Co na to urząd miasta?

Na chwilę obecną nie mam informacji w przedmiocie planów sprzedaży RPWiK Zawiercie. Naszemu przedsiębiorstwu z dużą uwagą przygląda się GPW w Katowicach. Niemniej jest zdecydowanie przedwcześnie, aby mówić o jakiś konkretnych działaniach. Podtrzymuję informację iż GPW wyrażą zainteresowanie naszym przedsiębiorstwem niemniej jest jeszcze przedwcześnie, aby móc mówić o jakiś konkretach. Jeśli dojdzie do jakiś rozmów to poinformuję o tym – mówi Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miasta w Zawierciu.

Zapytaliśmy również GPW SA w Katowicach, czy potwierdzają zamiar wykupienia udziałów w RPWiK w Zawierciu?

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA rozważa współpracę z RPWiK w Zawierciu jednak jest dziś za wcześnie aby mówić o s zakresie i zasadach tej współpracy. Rozmowy w tej sprawie prowadzone są na bardzo ogólnym poziomie. Na tym etapie byłoby nieodpowiedzialnie przewidywanie i informowanie o szczegółowych zasadach ewentualnej współpracy – mówi Piotr Biernat, rzecznik prasowy GPW SA.

RPWiK Sp. z o.o. w Zawierciu jest Spółką z o.o. z następującą strukturą udziałowców: 79,35% – gmina Zawiercie oraz 20,65% – osoby fizyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.