zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy będzie strajk w zawierciańskich szkołach? ZNP żąda podwyżek

W czwartek 24 stycznia 2019 r. Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zawierciu przyjął uchwałę w sprawie wystąpienia do pracodawców z żądaniami pracowniczymi.

Zarząd Oddziału ZNP w Zawierciu postanawia, co następuje: Wystąpić do szkół i placówek objętych działaniem Oddziału ZNP w Zawierciu z żądaniem podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. Oczekuje się spełnienia żądania, o którym mowa w § 1, w terminie 5 dni od dnia jego przekazania. Niespełnienie żądania, o którym mowa w § 1, w terminie wskazanym w § 2, będzie równoznaczne z wejściem w spór zbiorowy z poszczególnymi pracodawcami od dnia wystąpienia z tym żądaniem – czytamy w treści uchwały.

5-dniowy termin na odpowiedź na żądania płacowe minie dziś. Nieoficjalnie dyrektorzy zawierciańskich szkół mówią, że uważają, że nauczycielom należy się podwyżka, ale budżety ich placówek nie pozwalają zna zaspokojenie żądań płacowych zawierciańskiego oddziału ZNP.

Jak poinformowała dziś Aneta Mastalerz, prezes Oddziału ZNP w Zawierciu, wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zostaną podpisane tzw. protokoły o rozbieżności z dyrektorami zawierciańskich szkół, po których rozpoczną się mediacje z udziałem mediatora. Gdy i te – co niemal pewne – nie przyniosą rozwiązania sytuacji, w szkołach w Zawierciu zostanie przeprowadzone referendum dotyczące rozpoczęcia strajku. Referendum odbędzie się najprawdopodobniej na początku marca.

3 KOMENTARZE

  1. W pierwszsj kolejnosci domagam sie zwiekszenia z ok. 23 godzin pracy tygodniowo na 40, tak jak ma to przecietny kowalski. Dodatkowo praca dla spoleczenstwa przez ferie i wakacje:) Jesli sie uda, to jestem za podwyzkami. Ahh ta budzetowka. Pozdrawiam

  2. ja polecam temu Panuć kształcić się latami, skończyć studia i pójść do pracy w szkole, a potem wylewać swą zawiść i zazdrosć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.