zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Członek zarządu powiatu zawierciańskiego w Radzie Programowej TVP3 Katowice. Czym będzie się zajmował Piotr Czarnojańczyk i ile zarobi? [AKTUALIZACJA]

W środę 17 marca Starostwo Powiatowe w Zawierciu poinformowało, że nowym członkiem Rady Programowej TVP3 Katowice został Piotr Czarnojańczyk, nieetatowy członek zarządu powiatu zawierciańskiego, prawnik, członek zarządu Klastra Innowacji Społecznej oraz do 8 marca 2021 r. prezes Instytutu Rozwoju Rynku Pracy (obecnie nie pełni żadnej funkcji w organach IRRP), który jest właścicielem przedsiębiorstwa społecznego Społeczna Grupa Medialna wydającego gazetę i portal Jura24.pl.

Redakcja Mediów Zawierciańskich zapytała Piotra Czarnojańczyka o to, w jaki sposób został członkiem Rady.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, do Rady Programowej powoływani są przedstawiciele ugrupowań politycznych reprezentowanych w Sejmie. Zarząd Porozumienia Jarosława Gowina, zaproponował mi udział w Radzie, zgodziłem się, bo chciałbym, żeby telewizja publiczna częściej zaglądała do naszego powiatu. W czasie, w którym projektowana jest transformacja całego regionu, każde wsparcie medialne powiatu jest na wagę złota – powiedział Piotr Czarnojańczyk.

Co dla członka zarządu powiatu zawierciańskiego oznacza ta nominacja?

Mianowanie do Rady Programowej TVP3 Katowice to docenienie mojej pracy i wysiłków na rzecz naszego regionu. Pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji motywuje do podjęcia kolejnych działań na rzecz naszej społeczności. Mam nadzieję, że moja starania zostaną zauważone i będą miały realny wpływ na kształtowanie mediów w regionie. Praca polega m.in. na opiniowaniu bieżącej realizacji projektów i zadań czy opiniowaniu sprawozdań Zarządu – mówi członek zarządu powiatu.

Na pytanie o to, czy i jak zamierza promować powiat zawierciański odpowiedział “Oczywiście, po to tam jestem!“.

Jak poinformował Piotr Czarnojańczyk, członkom Rady przysługuje dieta, której wysokość określa Rada Mediów Narodowych. Zapytaliśmy TVP i Radę Mediów Narodowych, jaka jest wysokość diety dla członków Rady Programowej TVP3 Katowice. Jak poinformowało Centrum Informacji TVP, kwota ta została ustalona przez uchwałę Rady Mediów Narodowych z dnia 19 stycznia 2017 roku i wynosi 338 zł diety miesięcznej dla członka rady programowej.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Grafika: Facebook Klaster Innowacji Społecznych

5 KOMENTARZY

  1. mam nadzieje ze dzieki Panu zostanie zauwazony powiat zawiercianski i nie bedzie 5 kolem u wozu w woj slaskim! traktowany szczegolnie inwestycyjnie. powodzenia!

    • Prawnik czyli adwokat,radca,notariusz,sedzia,prokurator czy cóś pominalem.
      Porozumienie to chyba pis jakem redaktor co pisze komentarz w medium

    • I to w radzie programowej! Możemy być spokojni,że będziemy oglądać jedynie słuszne programy, prezentujące pisowski światopogląd zaakceptowany przez samego żoliborskiego prezesinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.