zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Co najlepiej zrobić z niepotrzebnymi już ubraniami?

Zdarza się, że mamy pewne problemy z pomieszczeniem w naszych szafach wszystkiego, co trafiało tam w ciągu wielu ostatnich lat. Często wystarczającym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą się jeszcze niczego pozbywać jest posortowanie i poukładanie zalegających w nich rzeczy. Bywa jednak, że to nie pomaga, a w dodatku wówczas dopiero widzimy ilu z przechowywanych ubrań ani nie bierzemy do ręki, ani nawet nie mamy na to ochoty. Może więc warto zastanowić się nad zrobieniem miejsca na nowe?

Zawsze można trochę zyskać

W takiej sytuacji trzeba będzie przystąpić do ponownego sortowania, które podzielimy na przynajmniej dwa etapy. Najpierw trzeba będzie wytypować rzeczy, których zdecydujemy się pozbyć. Niekiedy radzi się, aby po prostu przypomnieć sobie co w ogóle mieliśmy na sobie w jakimś minionym czasie i uznać za zbędne te ubrania, których w ogóle na sobie nie zakładaliśmy. To jednak podejście dość radykalne i niosące ze sobą możliwość pozbycia się tego, co zdecydowanie może jeszcze się przydać. Możliwe przecież, że posiadaniu jakichś spodni czy bluzy po prostu zapomnieliśmy. Na decyzje dotyczące niektórych elementów naszej odzieży możemy dać sobie nieco czasu. Najpierw wytypujmy więc to, czego na pewno nie będziemy nosić – bo ma nie trafiony rozmiar, bo już nam się nie podoba, czy z innych powodów.

Kolejny etap sortowania będzie decydował o dalszym przeznaczeniu poszczególnych rzeczy. Te, które są w idealnym stanie, albo noszą tylko nieznaczne ślady używania, najlepiej po prostu sprzedać, choćby za drobne sumy. Tym bardziej, że w internecie łatwo znajdziemy oferujący duży zasięg portale, na których zamieszczać można bezpłatne ogłoszenia, jak np. okeno.pl. Pamiętajmy tylko o zrobieniu dobrych zdjęć (ważne jest także oddanie kolorów!) i podaniu dokładnych wymiarów – wyeliminuje to ewentualne nieporozumienia. Z naszej strony koszt żaden, a parę złotych trafi do kieszeni.

Wszystko może się komuś przydać

Pozostanie nam pewna ilość ubrań bez istotnych wad, które z różnych powodów nie znalazły nabywców. Chętnie przyjmą je najróżniejsze organizacje charytatywne – wystarczy rozejrzeć się w swojej okolicy. Niejednej noclegowni czy domowi dziecka mogą przydać się dodatkowe sztuki. Może być też jednak inaczej, bo taki pomysł miało przed nami wiele innych osób i magazyny podobnych podmiotów mogą być przepełnione – trzeba wówczas cierpliwie poszukać nieco dłużej.

Na koniec kwestia odzieży ewidentnie zużytej. Niektóre sztuki mogą nadawać się do ponownego wykorzystania w zupełniej innej roli – jak np. sznurowane nogawki spodni, które po odcięciu i zaszyciu z drugiej strony stworzą praktyczny mały worek czy pokrowiec. Innym przeznaczaniem (zwłaszcza chłonnych rzeczy bawełnianych) mogą być ścierki. Pozostałych resztek, a także tego, czego nie da się wykorzystać, trzeba będzie się pozbyć, najlepiej dbając o to, by trafiło do recyklingu.

Źródło: Materiał Partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.