zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Co mieszkańcy Zawiercia myślą o dwóch latach prezydentury Łukasza Konarskiego? [SONDA]

W sobotę 21 listopada minęły dwa lata od zaprzysiężenia Łukasza Konarskiego na prezydenta Zawiercia. Postanowiliśmy zapytać mieszkańców naszego miasta, jak oceniają jego dotychczasową pracę.

Oto, co nam powiedzieli:

_

Łukasz Konarski w wyborach samorządowych w 2018 kandydował na prezydenta Zawiercia z KWW Konarski-Zawierciańska OdNowa. W pierwszej turze (21 października) uzyskał 28,01% głosów, zajmując drugie miejsce za ubiegającym się o reelekcję Witoldem Grimem. W drugiej turze (4 listopada) zwyciężył, zdobywając 53,70% głosów. Obecna kadencja samorządu przypada na lata 2018-2023.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl

10 KOMENTARZY

 1. Słaba ta sonda. Następnym razem Panie Redaktorze kochany musi Pan tak chodzić, tak chodzić, tak chodzić po mieście aż Pan spotka Peronia, Abuckiego, Mićkę, Myszkowskiego itd., wtedy sonda będzie bardziej wiarygodna. Taki szarak jeden z drugim to nie kupują o co w takiej sondzie chodzi.

  • W temacie budżetu – koniecznie Ewa M. Finansowe guru tej paczki. O talentach nie powie coś kowal z kuźni talentów Krzysio Edżo P. Myszkowski nie zaserwuje coś o sporcie, a na koniec Abucki (ale nie wiadomo na czym się zna).
   I bardzo ważne – don Witold nich coś wspomni o dawnych sukcesach. 😉

 2. Nieustannie pytam czy SAG sie wreszcie rozwinie i zwinie? Panie Redakrorze miasta poznizej 50 tys. to chyba burmistrz a nie prezydent?

 3. Sądząc po ankiecie, to Prezydent Konarski zostanie z nami na dłużej. Trzeba szanować wybory demokratycznej większości i może jednak postarać się docenić (opowiadany przez ankietowanych), ogromny wkład obecnego włodarza w rozwój infrastruktury miasta i ograniczenie bezrobocia w regionie – brawo Wy

  • nie mogę się pozbyć wrażenia, że ten wypowiedź “Filozofa” to ironiczny wpis, szczególnie ta część o ograniczaniu bezrobocia.
   A jakież to sukcesy w ograniczaniu bezrobocia ma urząd gminy, którejkolwiek kadencji z ostatnich 20 lat? To przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy a nie administracja samorządowa (no chyba że tworzy wydziały dla pociotków i kilka osób znajduje zatrudnienie w jednostkach terytorialnych).
   Zostały 3 lata do wyborów, prezydent ma jeszcze duże “pole do popisu”, jak na razie widzę domykanie inwestycji zaplanowanych do 2018r.
   A co do SAG, to wicher wieje, jeśli nie przyciągniemy tutaj konkretnej produkcji to wszystko na nic. I jest wiele branż które są lepsze dla rozwoju regionu pod względem miejsc pracy oraz finansowym, od dewastującej środowisko kopalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.