zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Co dalej z Galerią Muzealną Leszka Dutki?” Konsultacje o kulturze w zawierciańskim magistracie

W czwartek 24 stycznia w Urzędzie Miejskim w Zawierciu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące kultury w naszym mieście.

Spotkanie rozpoczął prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, poprowadził je Maciej Zaremba, dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia. W trakcie spotkania mieszkańcy pytali m.in. o to, co dalej z Galerią Muzealną Leszka Dutki (w obecnej lokalizacji, przy ul. Leśnej 10 funkcjonuje do końca stycznia).

Potrzeba czasu i pomysłu, co z nią zrobić. Chcemy galerię dla wszystkich, ale nie chcemy, żeby muzeum było w jednym miejscu. Chcemy, aby to było miejsce dla wszystkich. Chcemy żeby galeria była w pobliżu MOK-u, aby osoby starsze miały możliwość do niej przyjść – mówili prowadzący spotkanie.

Podczas spotkania poruszano m.in. temat dostępu do biblioteki dla mieszkańców Przyjaźni, tzw. talent show z możliwością występu laureatów na dniach Zawiercia, reaktywacja Zespołu Pieśni i Tańca “Zawiercie”. Ze strony uczestników spotkania padły propozycje dotyczące zapraszania do Zawiercia najbardziej znanych gwiazd muzyki, promowania młodych talentów, utworzenia cyklicznych poranków teatralnych, wprowadzenia Dnia Seniora, czy też bezpłatnego kina plenerowego.

Następne konsultacje będą dotyczyły funkcjonowania komunikacji publicznej w Zawierciu i odbędą się w czwartek 31 stycznia, o 16:00 w sali narad UM Zawiercie.

Informację zebrała / zdjęcia: Aleksandra Płóciennik

5 KOMENTARZY

  1. Konsultacje spoleczne na ktorych 80% uczestnikow to pracownicy urzedu miejskiego spolek i instytucji – np. MOPS. Przyszli za premie? Czysta pokazówka.

  2. Przecież obecnie galeria Dutki jest zlokalizowana w odległości 100 metrów od MOK ! Chyba prowadzący jest spoza zawiercia skoro tego nie wie !

  3. Jak został poruszony temat galerii Leszka Dudki to prowadzący szybko ominął niewygodny dla miasta temat. Jednym słowem “władza” chce przenieść odpowiedzialność na mieszkańców że taka była ich wola…..oj nieładnie . Gładkie słowa z których nic nie wynika .PROPAGANDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tyle

  4. Za chwilę przy jakiejś niepopularnej decyzji prezydenta Zawiercianie dowiedzą się że przecież były konsultacje innymi słowy sami chcieliśmy tego , nic o nas bez nas. A dlaczego jeszcze dyrektorowi MOK Zawiercie nie dano skończyć wypowiedzi bo brakło czasu ? Pic na wodę to wszystko.

  5. “Potrzeba czasu i pomysłu,co z nią zrobić (z galerią Dutki)”. Czyli najpierw zniszczyć,rozwalić a potem się zastanawiać. Rozsądnie myślący człowiek, chcąc się przeprowadzić, najpierw szuka nowego mieszkania i dopiero pakuje manatki i do niego się przenosi. Czy w polityce obowiązuje odwrotna kolejność nie mająca nic wspólnego z logiką i zdrowym rozsądkiem? I dlaczego muzeum ma być rozproszone (tak wynika z wypowiedzi prowadzącego)?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.