zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Co dalej z Bocianówką? Właścicielka: “Po 32 latach to tak jakbym dziecko straciła. Bardzo mi przykro, że nas tak potraktowali, bardzo” [WIDEO]

Co dalej z Bocianówką? Posłuchajcie wspomnień właścicieli legendarnego zawierciańskiego lokalu oraz tego, w jaki sposób wypowiedziano im umowę o najmie.

O sprawie pisaliśmy wczoraj. Więcej informacji TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

26 KOMENTARZY

 1. Kubuś tylko chodzi po mieście i czai ,gdzie tu i komu jeszcze rozwalić interes ,a guru Łukaszek poklaskuje. Poparcie Wam spada i tym pisiorom co popierają Was!!!

  • Cała ta sytuacja z Bocianówką niech będzie przestrogą dla każdego kto planuje otwarcie buisnesu w lokalu należącego do miasta. Na Marszałkowskiej też. Jak buisness idzie Ci dobrze zainwestowaleś w remonty I płaciłeś czynsz przez lata to Cie z niego wywalą zeby przyjść na gotowe.

 2. Jeśli tu padają pomysły organizacji referendum za zamknięcie mordowni zawierciańskiej. . . . To może panie prezydencie lepiej nie robić nic jak pana poprzednik . Tylko budować nowe drzwi w naszym mieście 😂😂

  • Pani Jola i Pan Witold dzięki swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu o czym wielu zapomniało lub nie pamięta doprowadzili ten lokal do możliwości jakiego kolwiek użytkowania ,a z czasem było tylko lepiej, dzięki obecnym włascicielą i temu że zostawili tam swoje zdrowie i serce możemy w Bocianówce po prostu zasiąść .
   Wara od tego lokalu cwaniaczki …. co zwietrzyliście tam interes !!!!! Nie pozwolimy na to .

  • Może zorganizujemy jakąś społeczna zbiórkę na remont Bocianówki. Jeśli władza miasta ma jakiś konkretny plan jak ma wyglądać to miejsce niech pójdą na kompromis z obecnymi najemcami, dołożą rowniez trochę grosza i będzie wilk syty i owca cała. Jakoś ciężko sobie wyobrazić że to miejsce miało by być zupełnie zmienione. Aczkolwiek remont by się przydał stąd moja propozycja.

  • Na wino tam chodziliśmy za dawnych lat 🙂 I staw był i wypożyczalnia kajaków… Też reaktywują? Byłby kolejny etacik dla swojego.

 3. Jestem za przeprowadzeniem referendum, Pan Konarski i tak już dosadnie narobił bigosu w tym mieście a teraz ma chęci na lokal w parku, Czemu by nie skoro rodzinka spędza tam kope czasu, widywana była żona z balonikami a i dzieci lubią to miejsce, Wiec swój prywatny folwark musi być

 4. Współczuję Pani Joli, córce i mężowi. Grube Misie z UM widać, mają chętnego na ten lokal… no bo faktycznie – lokalizacja dobra. UM – o czym czytałem w poprzednim artykule – gwarantuje przetarg, w którym obecni (jeszcze) najemcy mogą wziąć udział… tylko – wiadomo, tajemnicą jest poliszynela, że każdy przetarg wygrywa ten co ma wygrać. O intencjach “miasta” można by mówić inaczej niż źle, tylko wówczas gdyby obecnym najemcom przedłożono warunki dalszej współpracy, informując o tym co i jak powinno się zmienić, no i dać odpowiedni czas na realizację… a tak? Wypowiadamy umowę i już – depcząc przy tym czyjeś życie. Konarski – to miała być odnowa, a jest – TKM (teraz q…a My!) w wydaniu turbo… Temu Panu powinniśmy czym prędzej podziękować… zwłaszcza, że wszyscy płacimy (niektórzy drastycznie) więcej podatków od nieruchomości… o “śmieciach” – nie wspominając. Dalszy sponsoring mistrza od “fejsbuka” zwyczajnie nie leży, w naszym – mieszkańców interesie.

 5. Moim zdaniem , dobrym pomysłem jest odnowa Bocianówki , ale błędem jest ze strony Urzędu Miasta sposób w jaki to robi. Może należało by najpierw porozmawiać z obecnymi dzierżawcami czy maja jakąś propozycję renowacji. Wykonać projekt wizji jaką ma UM co do tego lokalu. Może Pani Jola mogłaby podjąć się takiego wyzwania? Faktem jest, że reportaż pokazuje tylko zewnętrzną elewacje budynku i ogródek piwny. A ten obraz nie potwierdza tezy aby obiekt był w ruinie. Trzeba faktycznie wejść do środka, poczuć smród (już przy wejściu) z toalet. Poczujemy się wówczas jak w czasach PRL. Chciałabym móc iść z wnukami do czystej , pachnącej nowością Bocianówki na lody czy galaretkę z bitą śmietaną, w przerwie zabawy na placu obok 🙂 Nie ma dla mnie znaczenia , kto wykona remont, ale jest pewne, że jest on konieczny. Proszę tylko włodarzy miasta o czysto ludzkie zachowanie i nie traktowanie Zawiercia jako swojej własności, prywatnego folwarku. Wszyscy Zawiercianie maja prawo wpływu na wygląd miasta , może warto Panie Prezydencie zacząć mieć to na uwadze.

 6. Kubunia będzie teraz stał pod Łodnowioną bocianówką i czekał ze swym wymownym durnowatym spojrzeniem na ukłony od Zawiercian, bo stanie w drzwiach posterunku SM na Marszałkowskiej najwyraźniej już Kubuniowi sie znudziło…

 7. Nie dla przerobienia Bocianówki na jakiś pub dla dzieci !!! Bocianówka była pierwsza to plac zabaw się wepchał do parku i teraz nie można spokojnie posiedzieć bo wszędzie wrzaski bachorów. Rodzice powinni pilnować dzieci na placu zabaw a nie przesiadywać z nimi w barach. Kremy, galaretki nie są dla dzieci zdrowe do jedzenia. Plac zabaw i wynocha do domu i wara od Bocianówki. Chętnie pójdę na referendum z całą rodziną i jak głosowałem na najgorszego jak się okazuje prezydenta tak chętnie wszyscy zagłosujemy aby tego patałacha odwołać. Miasto to nie dziecinada a jak chce to niech przeniesie ten plac zabaw na Marszałkowską tam jest miejsce dla takich jak wy dzieciorobów uważających że dla was wszystko. Tam są żule, menele a nie w Bocianówce i tam wasze miejsce i tam jedźcie te swoje kremy i galaretki aż do zadławienia, a od Bocianówki won!!!! Tak wymaga drobnego remontu Bocianówka, szczególnie toalety ale jak widać najnowocześniejsza toaleta postawiona obok nieczynna bo miasto w okresie pandemii nie potrafi działać a tylko ludziom wypowiedzenia wręcza.

 8. Popieram wypowiedź Katarzyny , remont tak , ale takie traktowanie najemcy bez rozmów to wielki skandal.Brak szacunku i lekceważenie ze strony urzędu dla mieszkańców to nie nowość , ale daleko tak nie zajedziecie.Każdy kto ma inne zdanie to potencjalny wróg i trzeba go eliminować. Nie tędy droga ,panowie i panie na wysokich stokach. Więcej pokory by się przydało . Mowa też o bulwarach w parku , uważam ,że to czysta profanacja tego pięknego miejsca.Nie pozwólmy na to.

  • a kiedy tak ambitnie Prezydent zajmie sie pozyskaniem inwestorow do SAG jak zmiany na Marshalu i Bocianie!!!!!!!Panie Peron Pani Chawula gdzie jestescie………gdzie

 9. co to jest ta “Bocianówka”? kiedyś to była kawiarnia, a teraz to bar, a dokładnie picie browarów, napojów, jakieś lody, kawa dla tych co nie piją alko. wygląda to tak jak powinno czyli PRL. co tam jeszcze zmieniać? co tam teraz będzie nowego? jaki pomysł na ten interes mają władze miasta?

 10. Prezydent zajmuje się Bocianówkà ,a kiedy będzie centrum przesiadkowe przy dworcu PKP bo termin wykonania jest do listopada i czy Zawiercie przystàpi do rządowego programu mieszkanie +?

 11. Nie popieram W Grima ale pamiętam jak obecny prezydent wyśmiewał byłego,że przynajmniej w ciągu roku powinien powstać jeden blok w Zawierciu, p.Konarski gdzie są dwa bloki właśnie za dwa miesiące mija 2gi rok pańskiej kadencji!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.