zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Ciąg dalszy tematu referendum: skarga radnych na unieważnienie uchwały

W miniony poniedziałek, 11 czerwca Wojewoda Śląski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze unieważniające uchwałę Rady Miasta Zawiercie dotyczącej referendum. Dziś odbyła się sesja nadzwyczajna RM, podczas której radni przyjęli uchwałę w sprawie skargi na decyzję wojewody.

Więcej informacji TUTAJ. Przypomnijmy, referendum miało się odbyć 17 czerwca i składać z trzech pytań: czy jesteś za budową kopalni cynku i ołowiu w Zawierciu, czy jesteś za finansowaniem z budżetu miasta in vitro oraz: czy jesteś za wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej w Zawierciu dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

W dzisiejszej sesji uczestniczyło 12 z 23 radnych: Paweł Kaziród, Grzegorz Kwiecień, Leopold Stawarz, Ewa Mićka, Ewa Paluchowska, Edyta Grzebieluch, Elżbieta Kornobis-Wieczorek, Damian Świderski, Paweł Radosz, Michał Myszkowski, Paweł Domagała, Wiesław Kulawiak. W sesji uczestniczyli również zastępcy Prezydenta Zawiercia – ds. Społecznych Teresa Mucha-Popiel oraz ds. Gospodarczych Marek Borowik.

W trakcie kilkuminutowej sesji radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w sprawie skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego. Oto uzasadnienie uchwały:

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.