zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Ciąg dalszy sprawy pumy Nubii: właściciel przeprosił zoo w Poznaniu. Ponad 75 tys. podpisów pod petycją “Żądamy ułaskawienia pumy”

W niedzielę 12 lipca właściciel pumy zgłosił się na policję i wyraził zgodę na przewiezienie Nubii do chorzowskiego zoo. Co wydarzyło się w sprawie pumy Nubii w minionych dniach?

We wtorek 14 lipca (były) właściciel pumy i dyrekcja poznańskiego zoo podpisały ugodę. Ogród zoologiczny w Poznaniu zadeklarował, że poprze wniosek prawnika Kamila Stanka o pozostanie Nubii w chorzowskim zoo. W zamian za to właściciel pumy ma przeprosić poznańskie zoo.

Przepraszam Ogród Zoologiczny w Poznaniu oraz Panią Ewę Zgrabczyńską za publikowanie w mediach społecznościowych oraz formułowanie w trakcie udzielanych wywiadów treści, które mogły naruszać dobra osobiste ZOO oraz Pani Dyrektor, w szczególności dotyczące przebiegu interwencji z dnia 10 lipa 2020 r. w okolicach Ogrodzieńca, zachowania pracowników ogrodu oraz warunków, w jakich w dniu interwencji przebywała puma Nubia. Oświadczam, że treści te publikowałem i wypowiadałem pod wpływem emocji, przyznaję, iż mogły one nie pokrywać się z prawdą, a tym samym naruszać dobra osobiste wyżej wymienionych i narażać ich na utratę zaufania, niezbędnego do prowadzenia działalności na rzecz zwierząt. Zobowiązuję się nie publikować ani nie wypowiadać podobnych treści w przyszłości oraz usunąć z mediów społecznościowych wszelkie strony, grupy lub wydarzenia, mające na celu ratowanie pumy Nubii. Jednocześnie apeluję do wszystkich o powstrzymanie się od niesprawiedliwej krytyki Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu oraz dyrektor Ewy Zgrabczyńskiej, mających ogromne zasługi w ratowaniu skrzywdzonych zwierząt – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Projekt PUMA – Nubia.

Kamil Stanek o ugodzie zawartej z poznańskim zoo mówił również w krótkich filmikach opublikowanych w mediach społecznościowych.

Małe wyjaśnienie odnośnie porozumienia, żeby uciąć wszelkie spekulacje. Krótko, zwięźle i na temat: jeśli to jest cena za spokój dla Nubii i jej bezpieczeństwo, to nie jest wysoka cena. Proszę, jeśli chodzi o te warunki porozumienia, żeby przestrzegać. Bądźmy profesjonalni, nie róbmy dziadostwa, bądźmy ponad tym. To jest cena za bezpieczeństwo Nubii – powiedział właściciel pumy.

W Internecie powstały dwie petycje – jedna o nazwie “Prośba o ułaskawienie Pana Kamila Stanek w sprawie dotyczącej Sygn. akt II W 834/16“, druga – “Żądamy ułaskawienia Pumy Nubi i prawa do pozostawienia jej w domu!“. Pod pierwszą podpisało się (stan na godzinę 9:30 w środę 15 lipca) ponad 45 tys. osób, a pod drugą prawie 75 tys. ludzi.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: Projekt PUMA – Nubia

4 KOMENTARZE

  1. Dajcie im SPOKÓJ!!
    KOMU TO PRZESZKADZA BY MOGLI BYC RAZEM ? POZNANSKIE ZOO WSTYD MI ZA WAS !
    ONA MA NAJLEPSZE WARUNI I RODZINE KTORA JĄ KOCHA.
    NUBIA NIE DLA ZOO !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.