zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Centrum Rozwoju Lokalnego rozpoczęło akcję “Dzieci uczą rodziców” [ZDJĘCIA]

W piątek 8 listopada odbyła się pierwsza lekcja w ramach, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”.

Przez wzgląd na zbliżające się wielkimi krokami Narodowe Święto Niepodległości, tematem pierwszej lekcji była “Niepodległa Polska”, Podczas zajęć dzieci uczyły się o symbolach narodowych, ojcach polskiej niepodległości, poznawały i utrwalały “Katechizm polskiego dziecka”, a także uczyły się o tym, czym jest patriotyzm. Na ten moment do udziału w akcji “Dzieci uczą rodziców” zgłosiło się ponad 600 placówek z całej Polski, co przekłada się na ponad 40 000 uczestniczących dzieci. Kolejna lekcja w ramach akcji przewidziana jest na początek grudnia – informuje Centrum Rozwoju Lokalnego.

Jak podkreśla organizacja, wciąż trwa nabór szkół do projektu.

Placówki cały czas można zgłaszać do udziału za pośrednictwem platformy: www.edu.crl.org.pl Nauczyciele szczegółowych informacji mogą uzyskać u koordynatora akcji pod numerem telefonu: 535 033 090 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15) – informuje CRL.

Zdjęcia: Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.