zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Centrum handlowe “Brama Jury” w Zawierciu. Ma powstać w 2019 roku

O sprawie poinformował portal zawiercie.naszemiasto.pl: firma Master Management Group z Warszawy ma wybudować centrum handlowe przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu. O kwestii ewentualnej budowy takiego obiektu w tej części miasta mówi się od kilku lat, jak do tej pory żaden inwestor nie rozpoczął jednak prac budowlanych.

Reklama

O zamiarze budowy centrum handlowego firma MMG poinformowała na swojej stronie internetowej.

MMG Zawiercie to projekt, który zaoferuje około 15 000 m2 GLA powierzchni handlowej, na której znajdzie się blisko 50 sklepów, nowoczesne, 4 salowe kino i market spożywczy. MMG Zawiercie będzie pierwszym, nowoczesnym centrum handlowym w mieście z atrakcyjną i przystępną ofertą różnych marek. Otwarcie obiektu planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2019 roku. Szacuje się, że w zasięgu 35 minut dojazdu do galerii, mieszka blisko 248 700 mieszkańców Zawiercia i okolic – czytamy na stronie internetowej www.mmgm.pl.

Czym zajmuje się firma Master Management Group?

Firma jest partnerem na polskim rynku dla największych światowych funduszy oraz innych instytucji inwestujących w nieruchomości. Na zlecenie tych podmiotów, MMG zajmuje się wyszukiwaniem atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych na lokalnym rynku nieruchomości handlowych. Obecnie MMG zarządza 100 tys. m2 powierzchni handlowej, w tym: Bramą Mazur w Ełku, Galerią Niwa w Oświęcimiu oraz centrami w Poznaniu, Szczecinie, Lubinie, Kutnie, Ciechanowie, Piekarach Śląskich i Józefosławiu. Dodatkowo firma jest też inwestorem i deweloperem kompleksu handlowo-biurowego, który powstanie przy ul. Piotrkowskiej 155 w centrum Łodzi, a także trzech centrów handlowych w Kołobrzegu, Legionowie i Zawierciu – brzmi informacja ze strony internetowej spółki.

Co ciekawe, około połowy grudnia do do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wpłynął od firmy HBK 12 Sp. z o.o. wniosek w sprawie budowy przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu centrum usługowo-handlowego “Brama Jury” wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W tej chwili jest on w trakcie rozpatrywania. Z kolei do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta w Zawierciu wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia p.n. “Budowa Centrum Usługowo-Handlowego Brama Jury położonego w Zawierciu przy ul. Wojska Polskiego”.

Wspomniana firma HBK 12 Sp. z o.o. z Master Management Group ma ze sobą wiele wspólnego – Paul Kusmierz, który jest prezesem MMG jest jednocześnie członkiem zarządu HBK. Jest to więc jedna i ta sama inwestycja.

Przypomnijmy, budowę galerii handlowej przy ul. Wojska Polskiego pierwotnie miała zrealizować firma Elbfonds Development, a sam obiekt miał nosić nazwę Marceredo Center w Zawierciu. W 2013 roku powstał nawet spot promocyjny o budowie. Ostatecznie jednak firma wycofała się z realizacji inwestycji.

Galeria handlowa “Brama Jury” ma mieć powierzchnię około 15 tys. m2. Dla porównania – powierzchnia CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej to 36 tys. m2.

Więcej informacji o “Bramie Jury” w styczniu.

Grafika: www.mmgm.pl

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.