zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

CBA w Zawierciu. 22 tys. zł nagrody dla sprzątaczki w PUK

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu poruszane były kwestie kontroli prowadzonych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w dwóch zawierciańskich spółkach – Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych.

Przypomnijmy, w piątek 9 maja CBA weszło do PUK. Funkcjonariusze biura rozpoczęli czynności informacyjno-analityczne dotyczące kwestii nagród udzielanych przez poprzedniego prezesa – ich zasadności i wysokości. Jedną z nich była nagrody dla osoby sprzątającej – 22 tys. zł.

Z kolei w czwartek 17 maja Centralne Biuro Antykorupcyjne pojawiło się w RPWiK, a tydzień później – na mocy postanowienia wydanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach – ośmiu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zażądali oni wydania przedmiotów (dokumentów i danych na komputerze) mogących stanowić dowód dotyczący postępowań przetargowych z okresu styczeń 2015 – marzec 2019. Postępowania dotyczy art. 305 kodeksu karnego.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – brzmi punkt pierwszy art. 305 kk.

Zdjęcie: cba.gov.pl

14 KOMENTARZY

 1. Jeżeli doszło do złamania prawa wszyscy powinni siedzieć. Dość złodziejstwa i bogacenia się na krzywdzie Zawiercia.

 2. Jeszcze powinni wodociągi sprawdzić !!!
  Ciekawe co z podwyżkami i premiami w wodociągach zawierciańskich…. Może radni z wodociągów coś na ten temat powiedzą? Pani Ewo ? Pani ma zawsze tyle do powiedzenia, może w tej kwestii bez się Pani wypowie?!
  Zapraszam!

 3. No i teraz wychodzi, dlaczego niektórzy tak krzyczą i bronią swojego! UKŁADY od lat! Tak tu się do tej pory żyło! PRZEKRĘTY dość tego, trzeba zawiercie oczyścić z tego!!! Wreszcie ktoś się za to bierze!!

 4. haha „brawo CBA”? dostali „zawiadomienie”, to i czynności sprawdzających dokonać musieli, co w tym spektakularnego? czy zatrzymano kogoś, że tak naprawdę to jedyna informacja z sesji, która pojawiła się na stronie? innych tematów nie poruszano? serio? rozumiem „NARESZCIE”, że ta „sprzątaczka” to „ze starego układu”..nie dziwne, że tak się władzy rękami i nogami trzymała?

  • Racja. Ale pod publikę z czerwonymi oczkami 😉 warto puścić takiego newsa . Poczekajmy na efekty tego nalotu . Pewnie znowu nie będzie zarzutów ale gawiedź ma teraz używanie ?.

 5. Ewcia z wodociągów i jej układowe towarzystwo….. oddajcie kasę którą zgarneliście za opieprzanie się przez 8 godzin. Mam nadzieję, że CBA tym się zajmie.

 6. Ewcia z wodociągów i jej układowe towarzystwo….. oddajcie kasę którą zgarneliście za opieprzanie się przez 8 godzin. Mam nadzieję, że CBA tym się zajmie.

 7. W wodociągach na koniec 2018 też prezes z Platformy przyznał wielkie nagrody „swoim” w tajemnicy i podwyżki też tylko swoim i wyczyścił kasę do cna niema teraz dla reszty na nic.

 8. Pani architekt Mićka ? ile dostała pani podwyżki w grudniu 2018 i nagrody od kolegi z Platformy jak odchodził z prezesa wodociągów.

 9. Może Mićka oficjalnie na sesji powie ile dostała nagrody od kolegi na koniec 2018 roku i podwyżki i czy to było sprawiedliwe żeby tylko kumple prezesa dostali podwyżki i nagrody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.