zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Były starosta zawierciański i obecny dyrektor szpitala we Włoszczowie ma koronawirusa: “Obecnie przebywam w izolacji domowej”

Rafał Krupa, starosta zawierciański w kadencji 2010-2014 oraz – od marca 2019 roku – dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) został zakażony koronawirusem.

Personel medyczny dokłada wszelkich starań, aby sprostać nowym wyzwaniom, a wsparcie w szybkim przygotowaniu Szpitala do realizacji tych zadań otrzymaliśmy ze strony Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Starostwa Powiatowego we Włoszczowie i Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Dziękujemy osobom i instytucjom, które wspierają nas w tym trudnym okresie. Niestety, nadal pojawiają się potwierdzone przypadki koronawirusa wśród pracowników ZOZ we Włoszczowie. Dyrektor Rafał Krupa poinformował, że on również otrzymał pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 i przebywa w izolacji domowej. Wszystkim osobom zakażonym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – czytamy na Facebooku Szpitala im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

Jak się czuje dyrektor włoszczowskiego szpitala?

Obecnie przebywam w izolacji domowej wraz z rodziną, ogólnie czuje się dobrze, na razie to początek, rozpoczęło się bólem głowy w okolicach zatok oraz uczucie kataru którego nie było, bezsenność i kaszel napadowy 2 razy dziennie oraz obniżona temperatura poniżej 36 stopni. Wtedy podjąłem decyzje o zrobieniu testu. W kolejnych dniach osłabienie i temperatura 38,5 stopnia po zażyciu pyralginy spadała nawet do 35,6, występowało ogólne osłabienie. Mam także przytępiony smak oraz odczuwany metaliczny smak w ustach. Nadal utrzymuje się niewielki kaszel. Objawy mam podobne do sezonowej grypy – jak na razie – powiedział redakcji Mediów Zawierciańskich Rafał Krupa.

Zdjęcie: Facebook Szpital im. Jana Pawła II we Włoszczowie

redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

7 KOMENTARZY

    • PAMIETAM mylisz się bo dla mnie jest pracowałem z nim to wielki człowiek o wielkim sercu, pomoże i doradzi. Nie jedni mogą brać przykład z Rafała. Wracaj do zdrowia Rafał
      Kamil

  1. PAMIETAM mylisz się bo dla mnie jest pracowałem z nim to wielki człowiek o wielkim sercu, pomoże i doradzi. Nie jedni mogą brać przykład z Rafała. Wracaj do zdrowia Rafał
    Kamil

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.