zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Były prezydent Zawiercia Witold Grim odpowiada na ostre słowa starosty Gabriela Dorsa dotyczące propozycji budowy latarni morskiej w Zawierciu

Ciąg dalszy sprawy wymiany zdań pomiędzy prezydentem Zawiercia kadencji 2014-2018 i obecnym radnym Witoldem Grimem i starostą zawierciańskim Gabrielem Dorsem.

Przypomnijmy, Witold Grim opublikował kilka dni temu w mediach społecznościowych pismo, które wystosował do prezydenta Łukasza Konarskiego. W piśmie proponował, aby… wybudować w Zawierciu latarnię morską. Taki pomysł miał mieć starosta Gabriel Dors przed objęciem swojej funkcji w starostwie. Oto odpowiedź starosty do pisma Witolda Grima (cały artykuł można przeczytać TUTAJ).

– Przeczytałem, nie wiem jak nazwać pismo popełnione przez ex prezydenta, może wniosek Witolda Grima. Zastanawiam się czym podpadli mu, albo co niedobrego zrobili mieszkańcy ulic: Zacisze, Kombatantów i Przyjaciół. Łącząc wniosek, zapewne słuszny, dotyczący kompleksowego remontu tych ulic wraz moim happeningowym pomysłem budowy latarni morskiej, najzwyczajniej Pan Grim szydzi z mieszkańców tych ulic, gdyż ten pomysł latarni morskiej to była ironia, co średnio inteligentny czytelnik powinien zrozumieć. Nie zamierzam oceniać sposobu rozumowania ex prezydenta Grima, dlatego na ten aspekt spuszczę kurtynę milczenia. Ze względu na niedostępność mojego bloga od ponad 2 lat jestem pod wrażeniem, że ktoś, a w tym wypadku ex prezydent Grim archiwizował moje wpisy. Gdybym wiedział, że mam takiego wiernego fana, być może dalej bym go prowadził – napisał starosta Gabriel Dors w ubiegłym tygodniu.

Były prezydent Zawiercia odniósł się do słów Gabriela Dorsa w oświadczeniu pod tytułem “Żartowniś czy wizjoner z Białej Błotnej ??”

Dnia 29 września br. złożyłem pismo w Urzędzie Miejskim w Zawierciu z prośbą o zabezpieczenie w budżecie na 2022 rok m.in. środków finansowych na budowę latarni morskiej w Zawierciu. Oczywiście zgodnie z wolą Pana Gabriela Dorsa podkreśliłem wyraźnie, że jest to jego i wyłącznie jego autorski pomysł, który ja popieram. Okazało się jednak, że pomysł G. Dorsa, który wg niego miał ożywić turystycznie Miasto Zawiercie budzi wiele różnych emocji i komentarzy. O dziwo odezwał się również sam pomysłodawca, który na łamach Portalu Zawierciańskie.pl, ku mojemu zdziwieniu i zaskoczeniu mówił, że pomysł z latarnią to był happening, ironia a ja tego nie zrozumiałem. Odniósł się również Pan G. Dors do mojej, jego zdaniem, wątpliwej inteligencji, co z przykrością przeczytałem. Natomiast, w świetle powyższych faktów i oświadczenia Starosty Pana G. Dorsa zastanawiam się, pod wpływem kogo lub czego był Pan G. Dors proponując budowę latarni?? Czy to jego autorski pomysł czy ktoś mu to podpowiedział. Naiwny, ani przez moment nie mogłem przypuszczać, że powiatowy lider struktur PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, jakim był i jest Pan Dors , o wysokim IQ – w przeciwieństwie do mnie, nad czym ubolewam, robi sobie tak niestosowne żarty, kpiny z mieszkańców Zawiercia. Zastanawiam się, ile osób czytających blog Pana G. Dorsa uwierzyło w pomysł budowy latarni, a teraz będzie zawiedzionych brakiem jego realizacji. Tego pewnie już nigdy się nie dowiemy. Uważam jednak, że obecnie Pan G. Dors ma „moc sprawczą”, ponieważ jest Starostą Powiatu Zawierciańskiego i dlatego ma realną możliwość zrealizować swój pomysł we współpracy z Prezydentem Miasta Zawiercia p. Ł. Konarskim. Wiem, wiem, że nie przez wszystkich zostanie dobrze odebrany mój komentarz, a szczególnie przez sympatyków Pana Dorsa. Dlatego też zachęcam, abyście Państwo wrócili do bloga pana Dorsa i przeczytali, jakimi mądrościami, insynuacjami i złośliwościami popisywał się bloger Gabriel Dors (pod warunkiem, że go Wam udostępni) – czytamy w oświadczeniu Witolda Grima.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Lasy Państwowe

25 KOMENTARZY

 1. O, to pan Dors ma jakichś sympatyków? Jeszcze, czy pomimo? A blog zniknął, bo po co dowody…na owe złośliwości, insynuacje i tzw. mądrości. Choć – czasami myśl przemyka, czy sam to był powymyślał? Czy też jakaś ciotka dobra rada powiatowa pomagała….

 2. I właśnie takimi bzdurami zajmują się w Zawierciu ludzie będący “przy wladzy”. Dajcie sobie siana Panowie, jeżeli obaji nie macie mieszkańcom nic do zaproponowania oprócz wzajemnej nawalanki, bo jeden z Was pierdzielną kiedyś głupotę, a ten drugi ją umacnia, to w tej głupocie – niestety, ale jesteście sobie równi. Wycofajcie się z polityki, jeżeli nie macie nic więcej do powiedzenia i zaproponowania. Nie jesteście nam do niczego potrzebni i nie mamy ochoty Was dalej słuchać.

 3. To po co czytasz wbrew sobie , nie ma zadnego obowiazku .Trzeba być odpowiedzialnym za słowa na każdym etapie życia. Czytaj ze zrozumieniem , p. Grim przypomina jak postepowal p. Dors a teraz zmienila sie Dorsowi optyka .

  • a co wczorajszy jesteś? 🙂 że pieprzysz trzy po trzy? 🙂 zajmij się lepiej swoimi obowiązkami bo na stanowisku jesteś a nic nie robisz tylko zamiatasz pod dywan

 4. MY ZAWIERCIANIE RZADAMY DOSTEPU DO SAN ESCOBAR TAM SA OBWODNICE TAM SA STREFY SAG TAM SA GALERIE TAM SA SCIEZKI ROWEROWE ALE NIE MA DRZWI DO SRACZA I LATARNII…….. PANOWIE MOZE SOBIR POSGAWIA LATARNIE ALE CZERWONA NAD LOSEM TEGO MIASTA! O KTORE TAK DBACIE! PROPONUJE WPISAC MIASTP NA LJSTE LATARNI MORSKICH-:)

 5. Panie Grim postaw Pan sobie latarnie w Raciborzu! Panie Dors w Baej Blotnej! 10 sukcesow dla Zawiercia? ps nie dotychy drzwi/latarni! ZENUA NA MAXXXAA BEKA W POLSCE-:( -:( -:(

 6. to ja se już nie będę gadał o kunikach i klacach bo jok ta latarnia bedzie to se bedzie duzo wodziska i kuniki se potopiom . Lotarnie dajta do białej błotnej abo pod gmach na przodku Sienkiewica

 7. Wstyd że ludzie odpowiedzialni za to co się dzieje w Miescie i Powiecie zajmują sie takimi śmiesznymi sprawami. Jest temat tak ważny dla wszystkich mieszkańców jak obwodnica i nikt z rządzacych tym się nie interesuje. Panowie weźcie się do roboty.

 8. Jeśli PIS z regionu Zawiercia nie obudzi się i nie zmieni kandydatki do kolejnych wyborów samorządowych na prezydenta czy radnych to polegnie, W Zawierciu nikt już nie chce głosować na panią Chawułę obecną przewodniczącą rady miasta, nawet jeśli będą układy na zasadzie jak przegrasz biorę twoje głosy, są inni mądrzy kandydaci z PIS np radny Mól czy radny Golenia nie koniecznie pani która na obiecywała a potem odwróciła się od ludzi, łatwo to sprawdzić wystarczy zrobić na ten moment sondaż wyborczy z opiniami wyborców , W starostwie też podobnie, co dobrego dla ludzi zrobił pan Dors?

  • Najlepszy kandydat to MÓL ! Na wrześniowej sesji rady miejskiej pyskował na Konarskiego ile wlezie, a na sesji w październiku zagłosował za podwyżkami za wywóz śmieci. Co za parszywa i zakłamana MENDA z tego MÓLA !!!!!!!

 9. …a mnie się ta wymiana zdań pomiędzy Panami – bardzo podobała. Moim zdaniem – wygrywa w tej potyczce Pan Grim, humorem i luzem.

 10. Pan Dors Pan sobie postawi Latarnie w Bialej Botnej blizej morza! a Pan Grim drzwi “do sracza” przeniesie do Raciborza! a propos widzi Pan jak zmienia sie Raciborz Pana miasto rodzinne…prawir jak Zawiercie-:( prawie -:(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.