zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Były prezydent Zawiercia Ryszard M. ponownie tymczasowo aresztowany

W czwartek Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy Ryszarda M., prezydenta Zawiercia w latach 2002-2006 i 2010-2014 oraz starosty zawierciańskiego w kadencji 2006-2010.

Jak poinformował rzecznik częstochowskiego sądu sędzia Dominik Bogacz, postanowienie o aresztowaniu jest zaskarżalne, strony mają na to czas w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia (czyli od dziś).

Jaki jest powód zatrzymania Ryszarda M.?

Pan M. nie stawił się na badanie w Poznaniu, którego termin był wyznaczony na 18 kwietnia (o sprawie pisaliśmy tutaj – red.). Dostarczył usprawiedliwienie tej nieobecności,  ale sąd uznał je za niewystarczające. Celem tymczasowego aresztowania było zapewnienie udziału Pana Ryszarda M. w badaniu – powiedział Dominik Bogacz.

Pierwszy raz Ryszard M. został tymczasowo aresztowany w 2014 roku.

20 KOMENTARZY

 1. Pan Mach się doigrał. To postępowanie prowadzi chyba do torpedowania pracy sądu i nieskończonego odwlekania uprawomocnienia się wyroku skazującego.

 2. ChoćPrezydent Mach nie jest z mojej bajki , to i tak musze przyznac ze Zawiercie lepszego nigdy nie miało .obecny Konarski to parodia prezydenta w sam raz do kabaretu , a nie rządzenia miastem,.Jego mowomianowani zastepcy,skarbnicy,drektorzy od sluzby zdrowia ,a szczegolnie prezes ZKM likwidujacy od maja na zlecenie Prezydent kilka lini autobusowych, ,pozostale ograniczajac o okolo 2/3 ,ogòlnie rozwalajac cos co jeszcze dobrze dziala to kompletna tragedia dla mieszkancow.Napewno sie uciesza gdy autobusy zaczna jezdzič co 2,5-3 godziny ,gdy obecnie co 40 min,.na dokladke 0 za 3zł zamiast 1,50.Parodia i tragedia razem wziete

  • Dziecko uwielbianego karzełka gdzie ty masz autobusy co 40min ????? chyba z 6 lat temu a nie teraz , sprawdz sobie dokładnie….. , wiecej pan M zrobił dla zawiercia niż twoj idolek w 2014-2018 co zamienił inwestycje dla pseudo sportu oraz blokowanie inwestycji jak carfura i kina nie wspominajac o galeri , sami swoi na strefie

   • —–> do wakietalke
    26 kwietnia 2019 o 11:44 pm

    Dziecko uwielbianego karzełka gdzie ty masz autobusy co 40min ????? chyba z 6 lat temu a nie teraz , sprawdz sobie dokładnie….. , wiecej pan M zrobił dla zawiercia niż twoj idolek w 2014-2018 co zamienił inwestycje dla pseudo sportu oraz blokowanie inwestycji jak carfura i kina nie wspominajac o galeri , sami swoi na strefie

    —————————————————————————————————————————————–
    czego sie wypowiadasz o tym, co nie zadales sobie trudu sprawdzic
    wejdz na str ZKM ZAWIERCIE i zobacz jak kursuje np 5 obecnie (czyli jeszcze do 6maja , i powiedz ze nie co okolo 40min.?
    a jak bedzie w nowym rozkladzie , nie co 2,5 godz srednio w dni robocze ?

    ilosc lini autobusowych po nowemu-13 (obecnie 16)
    na dodatek w wieszosci ich skrócenie o okolo 1/3
    ——————————————-
    0-robocze 29 kursów , (obecnie35)
    0-wolne 19 kursów ,(obecnie27)
    ——————————————
    5-robocze 14 kursów ,(obecnie24 )
    5-wolne 9 kursów , (obecnie14)
    pisac dalej?

    a dalej juz tylko gorzej niz te dwa przyklady
    , i to pomimo ze rzad od maja bedzie dopłacał do komunikacji 80gr za kazdy przejechany km

    kopa w dupe takiemu prezydentowi
    i tyle w temacie

 3. To prawda jaki był Mach to był ale to był prezydent. Konarski dramat. Myślę że gdyby teraz Konarski startował już nie zostałby prezydentem

 4. Nie zróbcie tylko z p. Macha świętego!? Ma on za pazurkami sporo i to jeszcze z czasów komuny. A później w wolnym rynku łatwiej było kraść..

 5. Stare komuchy i złodzieje to elektorat Ryszardiego. Nie mogą się pogodzić, że mamy mądrego, ponad podziałami Prezydenta Pana Konarskiego. Możecie iść razem ze swoim wodzem do paki i tam płakać za starymi czasami ,które nie wrócą.

 6. Konarski jest do dupy i tyle w temacie
  ps. wkrótce referendum do jego odwolania

 7. Biedaczysko, uwzięli się na niego… Tak na poważnie to zastanawiające jak duże jest poparcie dla skorumpowanego człowieka swoją przestępczą działalnością okradającego nas wszystkich- również Was pochlebcy, chyba że te komentarze pisze jego rodzinka, której skończyły się “dobre czasy”

 8. Te złośliwe komentarze na temat Konarskiego piszą trolle internetowe i pionki odsunięte od koryta, tyle im zostało.
  Bardziej zaangażowanego prezydenta to miasto jeszcze nie miało.

 9. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.