zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Burmistrz Szczekocin otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Z rąk Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego, Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny Jacek Lipa otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Uroczystość związana z Dniem Samorządu Terytorialnego odbyła się w czwartek 27 maja 2021 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczyli odznaki honorowe i dyplomy zasłużonym samorządowcom z całego kraju. Wśród nich znalazł się burmistrz Szczekocin Jacek Lipa, który zadedykował odznaczenie swojej żonie i synowi.

Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego ustanowiono rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 roku. Jak dotąd wręczono to odznaczenie ponad 700 samorządowcom.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: UMiG Szczekociny

4 KOMENTARZE

  1. w Szczekocinach jest przyzwoite zarządzanie sprawami gminy i trzeba gratulować burmistrzowi.
    Ale ciekawe, czy gdyby burmistrz był zadeklarowanym wyborcą lewicy lub KO a miał takie lub lepsze osiągniecia też dostałby odznakę? 😉

  2. gmina Szczekociny drogi hm fatalne obwodnica Szczekocin historia jakw Zawierciu-:( miejsca pracy-:( szpital-:( spojrzmy na powiat obok TLW drogi👍praca👍 oby Szczekociny nie podzielily historii rozwoju jak Zawiercie! powodzenia Szczekociny💪👍💪👍 moze lepiej w swietokrzyskiem by bylo???????

  3. Może więcej konkretów o tym, co takiego zrobił burmistrz, że zasłużył na jakieś specjalne odznaczenie. To mogło by zainspirować innych samorządowców do powielania podobnych działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.