zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Budżet obywatelski, finansowanie sportu i zadania publiczne – trwają konsultacje społeczne [AKTUALIZACJA]

Do 30 sierpnia potrwają konsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego oraz zadań publicznych oraz w sprawie finansowania rozwoju sportu. Informację ogłosił w środę 14 sierpnia Urząd Miejski w Zawierciu na stronie zawiercie.eu.

Czym jest budżet obywatelski? To wydzielona część budżetu miasta, o której wydatkowaniu decydują bezpośrednio mieszkańcy. Chodzi o większe zaangażowanie lokalnej społeczności w poprawę życia w Zawierciu i wskazywanie autentycznych potrzeb. Zapraszamy każdego mieszkańca miasta do konsultowania zasad, według których nasz Zawierciański Budżet Obywatelski ma funkcjonować. Drugi projekt uchwały jest równie istotny, a dotyczy trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. To narzędzie umożliwia realizację działań zgłaszanych przez mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu. Do 30 sierpnia czekamy na głosy mieszkańców odnośnie projektu uchwały w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania rozwoju sportu na terenie gminy Zawiercie. Chcemy realizować wiele ważnych i prestiżowych zadań, które będą sprzyjały rozwojowi sportu i kultury fizycznej w naszym mieście! – czytamy w informacji na stronie internetowej zawierciańskiego magistratu.

Więcej informacji można uzyskać, klikając w linki:

Opinie w ramach konsultacji można przekazywać do Centrum Organizacji Pozarządowych, adres e-mailowy cop@zawiercie.eu

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

14 KOMENTARZY

 1. Mieszkańcy chcą referendum a nie po cichu załatwianie inwestycji śmiecio sportowych, mamy dośc finansowania z naszych podatkow

 2. Nie dla prywatnych klubów, albo miasta i mamy za darmo wszystkie mecze wszędzie albo wcale. Są sponsorzy to niech sam prezio se zalatwia

 3. Dlaczego mieszkańcy mają sponsorować prywatną reklamę. Formę reklamy swoich firm wybrali jej właściciele, zakładając drużynę siatkarzy, która gra z logiem firmy, AluronVirtu. Nie należy do obowiązku miasta finansować tej drużyny. Kasę z budżetu wydać na bieżące potrzeby miasta.

 4. Dobrze już internetowy żołnierzu prezydenta, wszyscy wiemy że nie chcecie finansować klubu bo przeszkadza Wam sukces kogoś innego i wkurza Was dobre mówienie o Zawierciu dzięki Aluronowi Virtu . Wszystkie kluby w Zawierciu są prywatne, tylko nie we wszystkich klubach prezydent położył łapę na zarządzie i tu was boli. Nie masz żadnych argumentow, tylko złośliwe komentarze

 5. tak tak klakierku „mieszkaniec”, wszędzie to piszesz, gdy tylko nadarzy się okazja w postaci artykułu.
  A tymczasem w takich Suwałkach, mieście leżącym w regionie o najmniejszej gęstości zaludnienie w Polsce, w regionie o najniżej średniej temperaturze klub jest wspierany przez kilkadziesiąt podmiotów w tym władze miasta. Te władze miasta cieszą się z sukcesu klubu, który awansował do PlusLigi i rozumieją co to znaczy promocja miasta i regionu.
  A małomiasteczkowi potomkowie oderwani od pługa na prowincji zapierdziańskiej tego nie rozumieją. Wieczni malkontenci, którzy nic nie osiągnęli i dlatego chcą ciągnąć w dół innych którym coś się udało. Taka polaczkowata mentalność. Żenada !
  W Suwałkach właśnie niedawno ukończono duży obiekt sportowy i jakoś nie widać takiego „bóldupowania”, mimo że Suwałki nie są jakiś wielkim ośrodkiem sportu. No i m. in. właśnie od nowego sezonu mecze rozgrywane będą w obiekcie przystającym do standardów.

 6. Wyprowadzka do Suwałk będzie twoim dobrym ruchem. Tam będziesz zaspokojony. A w Zawierciu zostaną rozsądni ludzie.Budżet jest przeznaczony dla mieszkańców, a nie dla prywatnego klubu.

  • w takim razie ty powinieneś wyjechać, żeby zostali rozsądni ludzie. Zmniejszyłoby to ilość ciemnogrodu w mieście.
   Bo gdy ja wyjadę i zabiorę rodzinę i biznes, to będą mniejsze podatki dla miasta.
   zaściankowy klakierku.

 7. Człowiekowi to ręce opadają do samej ziemi ,czytając komentarze ciemnogródczyków ,którzy co chwila narzekają na wszystko co udało się zrealizować innym.Siatkówka zła powód nie mnie udało się doprowadzić drużynę do ekstraklasy.Mam nadzieję,że prezes Baran wyciągnie wnioski i w następnych wyborach samorządowych wystawi swojego kandydata na prezydenta i swoich radnych.Brak inwestycji i zbyt duże oszczędności w budżecie miasta ,zakończą się tak jak w Rumuni , wyszli z długów ale przykład zły.Inwestycje i jeszcze raz inwestycje .

 8. A co do darmowych wejść na mecze siatkówki to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca,siedzisz na stołkach Vipa to przy odśpiewaniu hymnu drużyny pokazujesz publicznie bilet lub karnet. Od najbliższego meczu wszyscy pokazujemy publicznie karnety lub bilety. Nie stać cię na bilet to w telewizji mecz oglądaj.

 9. Psychoza ogarnęła ciemnogrodczyków .Nic lepszego dla Zawiercian od ligowej siatkówki się nie wydarzyło na przestrzeni wielu lat .Dla Zapierdzian to jedyną przyjemnością jest spożywanie trunków na krawężnikach i robienie pań w bambuko .

 10. Budżet obywatelski powinien już dawno być. Drużyna siatkarska dostaje dofinansowanie z budżetu. Być może za mało, ale są potrzeby miejskie, które trzeba finansować. W mieście są ulice, które trzeba remontować. Są miejsca w których nie ma chodników, a być powinny. W mieście nie ma gdzie zaparkować. To są ważne sprawy dla mieszkańców.

 11. Budżet obywatelski to są bardzo małe pieniądze i ma on za zadanie włączyć mieszkańców do większego udziału w zyciu miasta .Siatkówka jest olbrzymią pozytywną reklamą Zawiercia ,a zarazem daje możliwość mieszkańcom pozytywnej identyfikacji z miastem .Warto posłuchać ludzi ,którzy stworzyli biznes dochodowy .Dobry menadżer to sam świetnie zarabia i umożliwia też innym godne życie .Nie wszyscy mogą pracować w budżetówce .Warto wyjść poza utarte schematy i bez obrażania nikogo wypowiedzieć swoje poglądy .

 12. Haha dobre konsultacje ,a na swoim profilu pan Konarski ma fotki z mamą jednego z naczelników których to po swojej wygranej awansował

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.