zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Brakujące zjazdy na posesje na ul. Łośnickiej. Co na to Starostwo Powiatowe?

Do redakcji zawiercianskie.pl zgłosił się pewien mieszkaniec ul. Łośnickiej w Zawierciu, który powiedział nam, że na remontowanej drodze, mimo odnowienia większości zjazdów na posesje, niektóre z nich zostały pominięte. Z czego wynika taka sytuacja?

Zgodnie z relacją mieszkańca, po tym, jak dowiedział się, że przy trzech posesjach po jego stronie remontowanej ul. Łośnickiej powstanie jedynie utwardzone pobocze – w odróżnieniu od wszystkich pozostałych posesji na tym odcinku, gdzie mają zostać wykonane nowe zjazdy – podjął interwencję w tej sprawie. W jej wyniku dowiedział się, że zjazdy te zostały podobno pominięte na etapie projektowania nowej drogi. Mieszkaniec, w ramach protestu, zastawił jeden z pasów drogi samochodem, co przyciągnęło uwagę policji i inspektor nadzoru budowlanego. W trakcie rozmowy otrzymał zapewnienie, że w związku ze zjazdami zostaną podjęte działania, w związku z czym usunął pojazd z jezdni. Zdaniem mężczyzny pominięcie ich jest niesprawiedliwe z uwagi na fakt, że zarówno ich wybudowanie nie zwiększyłoby znacząco kosztów całej inwestycji, jak i na ul. Myśliwskiej oraz między Kromołowem a Łośnicami zjazdy powstały do każdej posesji, a nawet na pola.

Z racji, że ul. Łośnicka jest drogą powiatową, zapytaliśmy Starostwo Powiatowe w Zawierciu o to, z czego wynika taki stan rzeczy i czy rzeczywiście zostaną podjęte w tej sprawie jakieś działania.

Informujemy, że powyższych zjazdów nie było w projekcie. W poniedziałek odbędzie się spotkanie z projektantem, podczas którego uzgodnimy temat przebudowy w/w zjazdów – mówi Iwona Kuźniak, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu i Współpracy z NGO Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl

13 KOMENTARZY

 1. Panie redaktorze kiedy zajmiecie się sprawą braku ścieżki rowerowej od ulicy Piłsudskiego do Kromołowa. Ten temat jest także ważny, bo dotyczy mieszkańców i bezpieczeństwa.

  • Kto ten projekt zatwierdzał ? Na ścieżkę miejsca niby nie ma ale na chaszcze między chodnikiem a drogą tak. Pytam co to ma na celu ta przerwa między chodnikiem a ulicą ? Potem znowu będzie projekt i znowu koszty. Jak ktoś mi robi projekt domu i mi coś nie pasuje to robi poprawki bym był zadowolony bo za to płacę. Co to za tłumaczenie

 2. A czy zjazd indywidualny pana był przez niego zgłoszony przed ułożeniem, zgodnie z procedurami? Projektant obecnego remontu drogi i zjazdów nie chodził po ulicy i nie liczył zjazdów tylko korzystał z dokumentów. Jeżeli w dokumentacji powiatowej nie było zjazdu pana, to nie został on ujęty w remoncie.

  • To ten Pan miał iść do starostwa i powiedzieć jak czasami będziecie łaskawie robić remont to nie zapomnijcie o zjeździe na posesję? Kto tu jest dla kogo?Projektant powinien przejść się i zobaczyć na własne oczy. Jeśli w dokumentacji nie było zjazdu Pana to oznacza to, że Starosta ma burdel w papierach i nie potrafi posprzątać.

 3. SPANN czy ty tylko udajesz czy taki tępy jesteś? Czy aż taką tępota tam pracuje?!!! Obowiązkiem urzędników a też starosty u nas pseudo starosty jest zapewnienie mieszkańcom jak najlepszych warunków a nie niszczenie ich posiadłości w postaci braku zjazdów na posesję. Czy w krainie Białej Błotnej też odwala się taką manianę?

 4. Ludzie niekompetentni powinni zostać zwolnieni. Skoro jest działka to powinien być na nią wjazd. Pisze o kolejnych remontach i sugestie mieszkańców mają być brane pod uwagę a czy na ul. Łośnickiej ktoś kogoś o coś pytał przed remontem ? A skoro już Łośnicka to dlaczego na hucie ponownie w nocy jest przerzucany złom na Strzępiarce. Teraz jest niedzielne popołudnie i człowiek by usiadł ze znajomymi to znowu rzucają złomem. Trzeba to zacząć zgłaszać do WIOŚ to może coś z tym w końcu zrobia. Nie obchodzi mnie to ale mamy prawo do odpoczynku również psychicznego. Cały tydzień to huczy od rana do wieczora to jeszcze w weekend i nocami.

 5. Ta Piłsudskiego i Łośnicka to popis niekompetencji i wywalanie pieniędzy na remont który nie jest kompleksowy. Jak piszą powyżej za brak ścieżki rowerowej w projekcie bo są miejsca gdzie spokojnie by mogła być jak nie na całym odcinku ktoś powinien odpowiedzieć. Teraz to jest norma przy budowie i przebudowie ulic. Teraz co nowy projekt , kolejny remont i kolejne wywalone duże pieniądze ? Jak robić byle jak to lepiej wcale.

 6. Panie Wojewodo slaski jest taki region Jura Zawiercie powiat i okolice tak jest! Pamieta Pan? Czy jak wiekszosc mieszkancow miast gormiczych aaa kolo Kielc-:) Kiedy obwodnica? Co z kopalnia? Panie minkstrze transportu podpisywal Pan “papiery” na obwodnice i co? a tym czasem S1 Zywiec- Milowka prace zapier**** na maxxaa! Dlaczego tak rzadzacy od 89 roku maja w dupie powiat zawiercianski!!!!!!!! Co Panstwo zrobili od 89 roku dla powiatu? moze porownamy co sie zrobilo do podobnych powiatow slaskiego! SKANDAL SKANDAL NIE SLOWA CZYNY I REALNE INWESTYCJE NP SAG ZAWIERCIE!

 7. Witam wszystkich,

  Proste PYTANIE co się dzieje z obwodnicą Zawiercia, dlaczego została zablokowana i czy to prawda że jak będzie kopalnia to będzie obwodnica, Niech jakiś dziennikarz w końcu zajmie się tym tematem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.