zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Brak oświetlenia na węźle przesiadkowym w Zawierciu. Kiedy awaria zostanie usunięta?

Od wielu dni nie działa oświetlenie na węźle przesiadkowym koło dworca kolejowego w Zawierciu.

Co jest powodem awarii? Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do Urzędu Miejskiego w Zawierciu w środę 14 października z pytaniem o to, dlaczego oświetlenie na węźle nie działa i kiedy zostanie ponownie uruchomione?

Awarię zgłoszono do Tauronu w celu naprawy – poinformowała w piątek 16 października Monika Polak-Pałęga, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

W sobotę 17 października sami zadzwoniliśmy do firmy Tauron z informacją o braku oświetlenia. W poniedziałek 18 października zwróciliśmy się do biura prasowego Tauron z pytaniem o przyczynę zaciemnienia. Biuro prasowe poinformowało, że za oświetlenie odpowiada firma Tauron Nowe Technologie i że jedyne zgłoszenie, jakie otrzymali w tej sprawie to to złożone przez redakcję Mediów Zawierciańskich.

Rzeczywiście, 17 października otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące niesprawnego słupa oświetleniowego, zlokalizowanego w okolicy dworca w Zawierciu. Po weryfikacji okazało się jednak, że nie jest on częścią infrastruktury należącej do TAURON Nowe Technologie – przekazała Mirosława Karpińska, Specjalista ds. mediów, Obszar Komunikacji i Marketingu TAURON Polska Energia S.A.

Po otrzymaniu odpowiedzi od Tauron Nowe Technologie w poniedziałek 19 października, że oświetlenie na węźle przesiadkowym w Zawierciu nie należy do ich kompetencji, zwróciliśmy się do PKP S.A., do której należy teren węzła z pytaniem o powód braku oświetlenia.

Brak oświetlenia w okolicach dworca w Zawierciu, w rejonie węzła przesiadkowego, wynika z braku możliwości uruchomienia instalacji elektrycznej zlokalizowanej w budynku dworca po jej zalaniu na skutek awarii instalacji ogrzewania. Obecnie konieczne jest osuszenie instalacji, w celu umożliwienia sprawdzenia jej stanu, a następnie jeśli testy przebiegną prawidłowo, jej bezpiecznego uruchomienia. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, tak żeby jak najszybciej przywrócić oświetlenie na placu – poinformował w czwartek 22 października Bartłomiej Sarna z biura komunikacji PKP S.A.

Kiedy awaria ta zostanie usunięta?

Próby w zakresie ponownego uruchomienia instalacji, po jej osuszeniu, planujemy przeprowadzić w przyszłym tygodniu, od ich wyniku będzie zależał termin przywrócenia oświetlenia na placu – wyjaśnił przedstawiciel PKP S.A.

Czy urząd zgłosił awarię?

Zapytaliśmy urząd, czy na pewno (i kiedy – poprosiliśmy o datę) zgłaszał problem braku oświetlenia?

Zapewniam, że w tej sprawie podjęto interwencję, a sytuacja nie jest od nas zależna. Pogotowie energetyczne Tauronu stwierdziło, że awaria ma związek z zasilaniem budynku głównego PKP. W wyniku podjętych działań otrzymaliśmy także informację, że w związku z zalaniem piwnic wyłączone zostały obwody zasilające oświetlenie. Przewidywany termin ich włączenia wynosi nie mniej niż trzy dni. Po włączeniu zasilania będzie możliwa weryfikacja przyczyny usterki – poinformowała Monika Polak-Pałęga w środę 21 października.

W czwartek 22 października o 7:41 ponowiliśmy pytanie do urzędu.

Proszę o dzień i godzinę dokonania przez pracownika Urzędu Miejskiego w Zawierciu zgłoszenia braku oświetlenia na węźle przesiadkowym koło dworca. Proszę o DZIEŃ I GODZINĘ tego zgłoszenia. Brak odpowiedzi na tak proste pytanie oznacza, że nie dokonali Państwo w/w zgłoszenia. Uprzejmie proszę o, tym razem, konkretną odpowiedź – brzmi treść pytania.

Urząd Miejski w Zawierciu nie udzielił odpowiedzi na maila. Gdy ją otrzymamy, natychmiast opublikujemy w niniejszym artykule.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

5 KOMENTARZY

  1. Urząd twierdzi, że zgłosił, Tauron mówi, że wie od mediów. Masło maślane. Po co mieszkańcom urząd miejski i radni? Bardziej skuteczni są dziennikarze portalu i nie dostają za to pieniędzy.

  2. wesel przesiadkowy -:) budy jak za prl! pasuja znakomicie do architektrury dworca znakomicie. Popatrzcie jak ro poeinno wygladac na inne miasta Zory Tarnowskie Gory. Centrum Przesiadkowe powinno byc zgloszone do perly architektury dworcow w Europie!WSTYD WSTYD zaraz jak to bylo Zawiercie bram na Jure. taaaaa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.