zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Bogusław Piotrowski nowym prezesem RPWiK. Katarzyna Stachowicz została odwołana podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim

W czwartek informowaliśmy o zmianach w Zarządzie Powiatu Zawierciańskiego. Dotychczasowy wicestarosta Bogusław Piotrowski złożył rezygnację. I został powołany przez radę nadzorczą Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu na nowego prezesa RPWiK. Informację oficjalnie potwierdziła Monika Polak-Pałęga, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Bogusław Piotrowski zastąpił na stanowisku prezesa Katarzynę Stachowicz.

Jest to efekt pracy Pana prezydenta, który zdecydował się złożyć propozycję radzie nadzorczej i moją osobę desygnować na to stanowisko. Prezydent ma swoje cele w spółce i poprzez mnie będzie je realizował. Spółkę znam na tyle, że będę mógł realizować to zadanie. Traktuję to zadaniowo, to kolejne zadanie w moim życiu zawodowym – powiedział Bogusław Piotrowski.

Zapytaliśmy również, czy nowy prezes miał okazję pracować w tej branży.

– W spółkach związanych z wodociągami nie miałem okazji pracować, ale kierowałem dużo większą jednostką z dużo większym budżetem. Na Uniwersytecie Jagiellońskim skończyłem wydział chemii, mam również ukończone studia menedżerskieBogusław Piotrowski.

Katarzyna Stachowicz została powołana na prezesa wodociągów w styczniu 2019 roku. Kilka tygodni temu miało miejsce zdarzenie, w którym poważnie ucierpiała. Od tego czasu znajduje się na zwolnieniu lekarskim.

Już jestem w domu, teraz rehabilitacja. Dziękuję za wspaniałą opiekę lekarzom i pielęgniarkom Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. P.S. Nigdy nie ukrywałam, że gotowanie jest moją pasją, niestety tym razem wydarzył się wypadek, nie sądziłam, że może to być aż tak niebezpieczne. Olej osiągnął temperaturę ok. 300 stopni C, to było nagle i naprawdę bolało. Na razie prawa ręka nieczynna. Ale powoli wracam do formy. Dziękuję za każde słowo wsparcia. I uważajcie przy gotowaniu… – czytamy na profilu na Facebooku Katarzyny Stachowicz we wpisie z 5 sierpnia 2019 r.

Prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji obowiązuje kontrakt, nie umowa o pracę. Nie ma prawnych przeszkód w zakończeniu współpracy w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Około godziny 11:00 zwróciliśmy się do Katarzyny Stachowicz z pytaniem o komentarz do odwołania jej z funkcji prezesa RPWiK. Czekamy na odpowiedź.

12 KOMENTARZY

  1. Mose nasom Mućkę poustawia, coby mniej rycała na polu, a wincy mlyka dawała, aby pozytek jaki w łobejsciu s ni był.

  2. Najpierw Prezydent Konarski mówi, że do pracy potrzebne jest doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje a teraz zatrudnia kolejną osobę nieposiadającą odpowiedniego doświadczenia. Wystarczy znać Pana Konarskiego i być członkiem Odnowy, aby dostać pracę.

  3. Do “Gościa” – ja rozumiem że zmiany powinny iść w “lepszym kierunku”, natomiast to co teraz widzimy to jest jakiś skandal – brak słów! Jeżeli tacy ludzie którzy obecnie zostali wskazani na kluczowe stanowiska w mieście będą stanowić lokalne prawo to o czym mówimy??? kim są Ci ludzie? Co sobą reprezentują? Jakie mają kwalifikacje, doświadczenie? Pani Kozioł nawet mówić poprawnie nie potrafi a co dalej??? Zapewne będzie stanowić niezły duet z Panią Benc! Pan Piotrowski tez nie wiele zaprezentował! Co się jeszcze śmiesznego wydarzy w tym mieście??? Ile jeszcze takich niespodzianek???

  4. Niech zmienia jeszcze dyrektora oraz kierownika i powinna być okkk bo tych pseudo wymondżałków mamy jako mieszkancy dosc a załatwianie jakich kolwiek pozwolen i wciskanie ludzia ciemnoty to dobrze idzie ale nie wszyscy sa naiwni i znaja przepisy , oraz nie rozumie tego jak można posiadać stare plany lini wody

  5. O jak Pani Prezes się rozgadała na temat swojego wypadku?!!! Bo na temat Zatrucia Wody ,nie była taka wygadana. Widać że dba tylko o swoje 4 litery i w nich ma mieszkańców Zawiercia.

  6. A niektórzy po restrukturyzacji powiatu z 2015 roku dalej nie mają stałej pracy i grożą im zwolnienia no cóż ryba psuje się od dołu a system moskiewski skutecznie manipuluje faktami. Dziwić się miejskim radnym z PIS że są źródłem ataków na forach ze strony hejterów opłacanych z naszych podatków. W końcu prawda upadku zawiercia została przekazana pismami z Lublina poleceniem kasuj i wyrzuć doataniesz posadę za hejt i manipulacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.