zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Bible-ing na Placu św. Jana Pawła II w Zawierciu [ZDJĘCIA]

Organizowana w kilku miastach archidiecezji częstochowskiej akcja czytania Pisma Świętego pod nazwą „Bible-ing” miała również swoją zawierciańską wersję.

– W niedzielę 22 kwietnia w wielu miastach Polski miał miejsce tzw. „Bible-ing”. Również Zawiercie włączyło się w tę akcję. O co chodzi? Właśnie tego dnia, o godz. 15.00, przy słynnych fontannach – jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc w naszym mieście – zgromadziło się wiele osób, by pośród zgiełku miasta, a jednak w ciszy, czytać i rozważać Pismo św.. Akcja była związana z kończącym się właśnie Tygodniem Biblijnym i miała na celu pokazać, jak ważne dla ludzi wierzących jest Słowo Boże. Nasz zawierciański Bible-ing rozpoczął się wspólną modlitwą wszystkich uczestników. Następnie wszyscy skupili się na czytaniu fragmentu Ewangelii, który tego dnia jest czytany w kościołach. Na koniec uczestnicy mieli możliwość podzielić się swoimi przemyśleniami oraz owocami modlitwy w małych grupkach. Na wydarzeniu były obecne osoby dorosłe, a także młodzież i dzieci, co pokazuje, że idea czytania Pisma św. jest dzisiaj bliska ludziom w każdym wieku. Niewątpliwie doświadczenie wspólnego czytania Pisma św. było dla uczestników umocnieniem w wierze, a dla postronnych zachętą do refleksji – mówi ks. Krzysztof Sak, organizator akcji w Zawierciu.

Za Bible-ing w Zawierciu odpowiedzialna była Szkoła Nowej Ewangelizacji działająca przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu.

Zdjęcia: Eliza Habrzyk

14 KOMENTARZY

 1. Był ktoś może na wieczorach uwielbienia lub czwartkowych spotkaniach grupy pseudo katolików w parafi św. Stanisława Kostki? Polecam szczerze się udać i na własne oczy zobaczyć oraz doświadczyć czystej formy paranoidalnego szaleństwa. Tam dzieją się cuda prawdziwe cuda ot choćby fenomen daru mówienia językami jak nazywają to osoby będące w tej osobliwej społeczności, żeby nie nazwać ich sektą.Proszę mi wierzyć to nie ma nic wspólnego z mówieniem językami obcymi jakie możemy sobie wyobrazić. Ja rozumiem ,że w Zawierciu niestety nie ma oddziału psychiatrycznego i stąd biorą się paranoidalne zachowania pewnej grupy osób. Ale najgorszym jest ,że nasz lokalny Kler bierze w tym czynny udział co mnie jako osobę wykształconą oburza i odpycha od takiego schematu wiary. Proszę wypowiadajcie sie kochani jeśli macie jakiekolwiek zdanie na ten temat

  • Też słyszałam o tym że jakieś czary odprawiane są na tych spotkaniach.A co sadzicie o tymm zeby opodatkować kościół podatkiem na rzecz osób nieoelnosprawynych.Nieh się na coś ta instytucja wreszcie przyda !

   • Pani Katoliczko Intelektualistko Kasiu, proszę sobie poczytać Dzieje Apostolskie i listy św. Pawła. Bo rozumiem że jako katoliczka czyta Pani Pismo święte? Dar modlitwy językami to żadna nowość – był obecny od początku istnienia Kościoła.
    Siostro Izabelo – myślę, że nie ma drugiej instytucji w Polsce, która w równym stopniu co Kościół zajmowałaby się pomocą niepełnosprawnym, choćby poprzez Caritas, Betel, czy zgromadzenia zakonne poświęcające się służbie niepełnosprawnym. Oczywiście o tym nie mówi się głośno i raczej forsuje aborcję i eutanazję – żeby takie właśnie osoby nie były obciążeniem dla społeczeństwa.

    • Fajnie,że jesteś nacechowane pozytywnie do wiary Katoliku wierzący ale robienie z wiary teatrzyku dla laleknw których wierni grają jak marionetki jest odstępstwem od korzeni z jakiej nasza wiara się wywodzi.Jezus był biedny nie posiadał rzadnych dóbr materialnych.A co robią z wiarą Ci popaprancy-“czarny gang” wpływają w luksusach.A jeśli który sprytniejszy ukrywa swoje aktywa finansowe.Żeby wiernych nie drażnić.Coś Ci jeszcze napiszę amatorze krzyża z Przedmiescia Krakowskiego.Całe życie pracuje uczciwie jako księgowa ale nie stać mnie na takie wystawne życie jakie wiedzie kler.Spojrz wreszcie prawdzie w oczy zbawienie nie przychodzi przez czarnych lecz przez czystą wiarę w Boga nie w księdza,skromność,pokorę I bycie dla innych dając im siebie w najlepszej formie.

     • Mądrze napisane takajest prawda o kościele w Polsce.Kryzys powołań, kryzys wiary mms przedziale wiekowym 18-40 lat życia.Czy polskich katolików czeka podobna rzeczywistość jak naszych braci w wierze z Czech, najbardziej laickiego kraju Europy .I niech to nie bedzie przepowiednia ale z tamtąd przyszedł do nas katolicyzm i z tamtąd po 1040 latach przyjdzie laicyzm a historia zatoczy kolejny krąg w dziejach świata

 2. Zwykle właśnie dyskusja na tematy wiary zatacza taki krąg 😉
  Zaczyna się od jakiejś kwestii religijnej a kiedy zaczyna brakować argumentów to wytacza się armatę w postaci bogactwa kleru 😉 A jest to zwykłe uogólnienie. Bo sam znam wielu księży żyjących normalnie, skromnie, jak większość z nas. Znam wielu księży udzielających się charytatywnie.
  Szkoda że w tym wszystkim obraża się ludzi wierzących. Ale to też świadczy o klasie przeciwników wiary i Kościoła (m.in. nawiązuję to do powyższego określenia mnie jako “amatora krzyża z Przedmieścia Krakowskiego”). Chciałem wypowiedzieć się w sposób kulturalny i elokwentny. Ale widać, że kiedy brak mądrych argumentów to trzeba zwyzywać i ośmieszyć. Taka filozofia.

  • Dlaczego tylko ludzie małej wiary obrażają się gdy ktoś wypowiada się krytycznie wobec kleru.Na Boga Kler to nie jest kościół nie jest nikim innym podobnie jak wierzący katolik.To katolicy tworzą kościół powszechny wspólnotę duchową.Ksiądz to wyłącznie drogowskaz na drodze do poznania Boga a niektórzy mylą księdza z nawigacją a to nie jest prawdą.Tyle w temacie jeśli wierzysz w kler to jest Twój wybór dla mnie to jakiś teatr cieni gdzie pobożni ludzie odgrywają czasem mimo swojej woli role jaką narzuca im ksiądz.Ksiądz któremu sprzedajemy swoje grzechy a przy okazji słyszą je inne osoby przebywające w bliskiej odległości od konfesjonału. To jest straszny dyskomfort jak można spowiadać się w obecności osób trzecich jak można wtedy pojednać sie z Bogiem myśląc jedynie o tym by ktoś nie usłyszał naszych grzechów.Obłuda tyle Ci powiem cały Kler to obłuda wyzysk i szantaż emocjonalny.Straszenie Bogiem albo diabłem.O co tiu chodzi?K.A.S.A to jet odpowiedź.Z katolickim błogosławieństwem dla wszystkich panów noszących sutanny.

 3. Siostro Izabelo szczerze Ci współczuję. Bo mylisz podstawowe pojęcia a przez to tracisz z oczu to, co najważniejsze, czyli doświadczenie żywego Boga. Mi kler nie przysłania tego widoku i przez to chyba jestem spokojniejszy. Nie ma we mnie jadu nienawiści, zazdrości nie wiadomo o co i zarzucania innym głupoty i małostkowości. Szczerze życzę Ci, byś spotkała w swoim życiu Chrystusa a okaże się, że nawet kler, mimo swoich braków i słabości, nie będzie dla Ciebie przeszkodą. Pozdrawiam!

 4. Tak sobie czytam komentarze dotyczące tego wydarzenia i jedyne co nasuwa mi się na usta to ,że wszyscy normalni wierzą w jednego Boga, tyle tylko ,że politycy nas poróżnili prezentując obraz Boga na własny użytek.Nie dobrze się dzieje gdy księża w randze episkopatu w tym biorą udział.Przykro patrzeć jak nas poróżniają laiccy politycy na tle religii.Wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny więc skąd homo hominis lupus est?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.