zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne z matematyki dla uczniów z SP 5, 8 i 9. Do 17 września trwają zapisy

Gmina Zawiercie zaprasza uczniów Szkół Podstawowych nr 5, 8 i 9 do udziału w dodatkowych i bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych z matematyki. Rekrutacja trwa do 17 września. Projekt jest realizowany po raz drugi, został rozpoczęty w styczniu 2018 roku.

Z zajęć wspomagających mogą skorzystać uczniowie, którzy mają problemy w nauce, jak i uzdolnieni oraz osiągający dobre wyniki. Projekt obejmuje także pomoc psychologiczno – pedagogiczną dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz inne przedsięwzięcia, jak festiwal czy rozgrywki matematyczne. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie w każdej z wymienionych szkół – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Programy „W baśniowej krainie liczb – kompleksowy program wsparcia uczniów I etapu edukacyjnego w Zawierciu” oraz „Tajniki matematyki – kompleksowy program wsparcia uczniów II etapu edukacyjnego w Zawierciu” są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny, Oś priorytetowa XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działanie 11.1 Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego, Poddziałanie 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego).

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

4 KOMENTARZE

  1. @Ciekawski , zapytaj poprzednika jakie szkoły dotował za swojej władzy i dla kogo budował ( bo nie dla Mieszkańców ZAWIERCIA) , bo na to sa …………ki

    • Żyjemy w teraźniejszości więc dla mnie istotne jest to,co tu i teraz. Od rozliczania są odpowiednie instytucje i historycy, a my patrzmy na ręce obecnie rządzącym aby nie popełniali tych samych grzechów,co ich poprzednicy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.