zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Bezpłatne badania w szpitalu: na obecność zaćmy i kolonoskopia. Jutro “Środa z profilaktyką”

Szpital Powiatowy w Zawierciu organizuje bezpłatne konsultacje okulistyczne w kierunku zaćmy, a także zachęca do skorzystania z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym w ramach Programu badań przesiewowych raka jelita grubego.

Aby skorzystać z bezpłatnych badań na obecność zaćmy, należy mieć powyżej 55 lat. Aby umówić się na wizytę należy zadzwonić pod numer tel. 885 999 153 (w godzinach od 7:00 do 18:00). Najbliższe terminy konsultacji to:

– Zawiercie, 12 września 2019 r. od godz. 10.00, Poradnia Okulistyczna Szpitala Powiatowego w Zawierciu, ul. Miodowa 14

– Myszków, 20 września 2019 r. od godz. 9.00, Gabinet okulistyczny przy Izbie Przyjęć Szpitala Powiatowego w Myszkowie, ul. Wolności 29

Jeżeli diagnoza się potwierdzi, bezpłatnie i bez kolejki usuniesz zaćmę w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Szpital zatrudnia doświadczonych specjalistów i posiada wysoko zaawansowany technologicznie sprzęt oraz soczewki renomowanych firm. Dzięki temu zabieg jest szybki i bezbolesny, a czas rekonwalescencji skrócony do minimum – czytamy na stronie internetowej szpitala.

W przypadku kolonoskopii, badaniami mogą zostać objęte:

  • osoby w wieku 50 – 65 lat,
  • osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego,
  • osoby w wieku 25 – 49 lat z rodziny z zespołem Lyncha

Kryterium wyłączenia stanowią objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego oraz kolonoskopia w ostatnich 10 latach. Zapisy na badania pod numerem telefonu: 506 111 352.

Badania realizowane są na podstawie wypełnionej ankiety, którą można znaleźć pod linkiem http://pbp.org.pl/program/ankieta/ Można ją wypełnić na miejscu w szpitalu w dniu badania lub przesłać pocztą, faxem albo dostarczyć osobiście do koordynatora Programu działającego w naszym Szpitalu, Pani Joanny Ciesielskiej, adres e-mail: joanna.ciesielska@szpitalzawiercie.pl przed wyznaczonym dniem zabiegu. Na czym polega kolonoskopia? Kolonoskopia to badanie, które umożliwia obejrzenie wnętrza jelita grubego przy użyciu giętkiego przyrządu wyposażonego w kamerę i źródło światła (kolonoskop). Jest to najlepsza metoda wczesnego wykrycia raka jelita, który wcześnie zdiagnozowany daje szanse na całkowite wyleczenie – czytamy na stronie szpitala.

Szpital Powiatowy w Zawierciu jest realizatorem zadania w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pn. „Program badań przesiewowych raka jelita grubego, w zakresie wykonywania badań kolonoskopowych w systemie oportunistycznym na lata 2019-2021”.

Szpital Powiatowy w Zawierciu zaprasza również na „Środę z profilaktyką” (11 września), która odbędzie się w godzinach 9:00 – 13:00. Organizator wydarzenia jest Śląski OW NFZ Delegatura w Częstochowie we współudziale Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Odbędzie się ono w Przychodni Specjalistycznej CENTRUM przy ul. Powstańców Śląskich 8.

Oto program dnia otwartego:

  • 10:00 – 13:00 Śląski OW NFZ Delegatura w Częstochowie – Mobilne stanowisko Internetowe Konto Pacjenta (IKP) oraz Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
  • 10:00 – 10:30 Prelekcja lekarza specjalisty na temat nieocenionych, pozytywnych skutków wczesnej diagnostyki badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. Informacja o przebiegu badania oraz możliwości wykonania badania w znieczuleniu ogólnym.
  • 10:00 – 13:00 Promocja badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego.

Źródło: Szpital Powiatowy w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.