psychological positivism essay graduate school entrance essay personal statement short essay on advantages and disadvantages of media read college essays for application

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Będzie strajk w Odlewni Żeliwa w Zawierciu

Ponad 88 proc. uczestników referendum strajkowego w Odlewni Żeliwa w Zawierciu opowiedziało się za rozpoczęciem strajku. Pracownicy domagają się podwyżek płac.

Reklama

Referendum strajkowe w Odlewni Żeliwa odbyło się w dniach 17-18 stycznia. Uczestniczyło w nim 353 pracowników spośród 555 uprawnionych do głosowania. 305 osób odpowiedziało „tak” na pytanie: Czy jesteś za akcją strajkową w związku z trwającym sporem zbiorowym i niezrealizowaniem żądania podwyższenia wynagrodzeń?

– Ludzie pokazali, że popierają nasze postulaty, i są gotowi walczyć o podwyżki – powiedział po ogłoszeniu wyników referendum Witold Siwek, przewodniczący Solidarności w Odlewni Żeliwa w Zawierciu.

Decyzję o terminie rozpoczęcia i charakterze protestu związki zawodowe działające w zawierciańskiej odlewni podejmą w środę 25 stycznia.

– Liczymy, że w obliczu wyniku referendum zarząd powróci do negocjacji. My w każdej chwili jesteśmy gotowi do rozmów i rozwiązania sporu płacowego na drodze dialogu – wskazuje przewodniczący zakładowej „S”.

Spór zbiorowy w zawierciańskim zakładzie trwa od września 2016 roku. Związki zawodowe domagają się zwiększenia stawek godzinowych pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych i w systemie akordowym o 2,50 zł brutto. Kolejny postulat dotyczy podwyżek dla pracowników na stanowiskach nierobotniczych o 400 zł brutto.

W odpowiedzi na żądania związkowców pracodawca podjął jednostronną decyzję o wzroście płac od 1 stycznia o 50 groszy lub 1 zł brutto. Podwyżki dostała tylko część pracowników, a ich wysokość jest znacznie niższa od oczekiwań załogi. Większość pracowników zakładu zarabia mniej niż 2300 zł brutto.

Odlewnia Żeliwa w Zawierciu produkuje złączki żeliwne do centralnego ogrzewania.

 

Tekst i zdjęcie: www.solidarnosckatowice.pl

3 KOMENTARZE

  1. Nareszcie Ktoś wziął się za tą głodową stawkę!! POPIERAM w 100% postulaty!! Niech Prezes przeżyje za stawkę które są proponowane nowo zatrudnionym!! A nie wspomnę o DOŚWIADCZONEJ załodze, która tak naprawdę utrzymuje produkcję i zakład. Kilka słów miejmy nadzieje ze już dla byłego Prezesa 🙂 Odlewni Żeliwa w Zawierciu.

    “Menedżerowie, którzy nie posiądą odpowiednich kompetencji interpersonalnych, stanowić będą hamulec postępu, a drogę transformacji uczynią długą i wyboistą, zaś zarządzane przez nich firmy nie spełnią oczekiwań organizacji XXI wieku.”

    Tak sądzę Panie Prezesie Czas opuścić OŻZ S.A

    Pozdrawiam ZAŁOGĘ I TRZYMAM KCIUKI 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange