zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Beata Chawuła do Łukasza Konarskiego: Co z zapowiadanym w styczniu 2019 Wieloletnim Planem Inwestycyjnym? Prezydent: “W odpowiednim czasie uruchomimy procedurę”

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zawierciu zwróciła się do prezydenta Zawiercia z oficjalnym pytaniem o zapowiadany przez niego w styczniu 2019 roku Wieloletni Plan Inwestycyjny.

W swoim zapytaniu Beata Chawuła wspomniała słowa Łukasza Konarskiego z sesji w dniu 29 stycznia 2019 roku.

W protokole z posiedzenia czytamy: “Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski – wspomniałem o wieloletnim planie inwestycyjnym, gdzie chciałbym, aby wszyscy radni zastanowili się nad priorytetami, które są potrzebne w Mieście i jakie inwestycje nie tylko drogowe, ale też prorozwojowe: mieszkalnictwo, być może hala sportowa. Chciałbym abyśmy wspólnie uszeregowali i przeanalizowali racjonalność inwestycji. Dlatego proszę o jeszcze chwilę cierpliwości i wrócimy do rozmowy o przyszłości Miasta”. Od tej wypowiedzi minęło ponad dwa lata. Z wypowiedzi Pana Prezydenta wynikało, że Wieloletni Plan Inwestycyjny będzie dokumentem ważnym, określającym harmonogram inwestycji we wszystkich niemal obszarach, w których Gmina może takie działania prowadzić – czytamy w piśmie Beaty Chawuły.

W odpowiedzi na Pani interpelację z dnia 1 kwietnia 2021 r. dotyczącą Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dla Miasta Zawiercie informuję, że w odpowiednim czasie uruchomimy procedurę jednakże na razie mamy zbyt wiele zaległych i istotnych inwestycji dla naszego Miasta, które są konieczne do realizacji, a do tej pory nie zostały wykonane – czytamy w odpowiedzi prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego.

Cała treść pisma i odpowiedzi dostępne tutaj:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

34 KOMENTARZE

  • Dajcie spokój człowiekowi! Mają nowe zabawki z Kubusiem. Za młodu kolegów nie miał to teraz musi się chłopina wyjeździć na hulajnodze za wszystkie czasy a nie pierdołami głowę zawracacie.

 1. Pani przewodnicząca Chawuła to niech lepiej zajmie się swoim kolegą z rady powiatu. Na mieście aż chuczy od plotek o ich zażyłej znajomości. Żeby kogoś oceniać samemu trzeba być w porządku . Chyba tej pani dalej marzy się prezydentura😂. Zawiercie było by wtedy pogrzebane a ludzie ignorowani i pomiatanie .😩 Nie daj Boże .Chyba najlepszym prezydentem jak do tej pory był Pan Grim. 😋

  • nie wiem co ci “chuczy” a nawet jeśli to zażyłą znajomość jest prywatną sprawą. Co w tym nie w porządku?
   No chyba że ten kolega ma żonę, to wtedy gorzej 😉

 2. Z Konarskiego taki prezydent jak ze mnie zakonnik… jeśli to prawda, ze pracownikom urzędu zostały przyznane premie za ponad pół miliona złotych w czasach kiedy wiele zawierciańskich firm nie ma na pensje przez pandemie, a oni dalej cisną z przedsiębiorców podatki to osobiście go na taczce z gnojem wywiozę!

  • Jaka była zasadność budowy kawałka ścieżki rowerowej na ul.Ostańcowej w Skarżycach skoro tam jest droga z kostki i znikomy ruch samochodów ?

  • A ty nie masz czasem na imię Beata i jesteś żałosna. Psychoza zostania prezydentem miasta cię rozpiera tylko że miasto cię już nie chce a poza tym reprezentujesz swoją negatywną osobą najgorszy wariant PIS Wszyscy tylko nie ty.

  • Wstyd że jest taki system korespondencji pomiędzy Przewodnicząca a Prezydentem. I to świadczy o tym jak wygląda całe Zawiercie. Nic tych niby polityków nie uczy a mają przykłady do czego prowadzi złośliwa walka.

 3. Zafundował swojemu kubusiowi zabawki na urodziny i do tego się obaj nadają. Urządzają szopkę, jeżdżą, nie zachowują odstępów, robią zgromadzenie i nie zwracają kompletnie uwagi na niezakryte nochale . Te maski pewnie i tak tylko założyli do zdjęć. Dziecinada trwa nadal. Jak się nie ma pojęcia na rozwój to się urządza igrzyska, marnej jakości i w dobie pandemii.

 4. Analizując odpowiedź prezydenta na postawione pytanie: …
  „ informuję, że w odpowiednim czasie uruchomimy procedurę jednakże na razie mamy zbyt wiele zaległych i istotnych inwestycji dla naszego Miasta, które są konieczne do realizacji, a do tej pory nie zostały wykonane.”

  można dojść do wniosku, że właśnie to te “istotne inwestycje, które nie zostały jeszcze wykonane” pasują jak ulał, by ująć je w tym PLANIE, a nie usprawiedliwiać nimi, brak tego PLANU ! przecież realizacja i tych wszystkich (niewyszczególnionych, a niezbędnych inwestycji) zapewne potrwa “wiele lat”

  Może w “Wieloletnim Planie Inwestycyjnym” obiecanym przez tego “łodnowiciela”, nie chodzi o zaplanowanie wieloletnich działań na rzecz miasta, tylko o wieloletnie oczekiwanie na taki plan ? bo kto wie, co ten zawoalowany mędrzec ma w swojej głowie

 5. Śmiem twierdzić, że to najgorszy prezydent w historii naszego miasta. Odpowiedź na etapie przedszkolaka i pełna ignorancji mieszkańców Zawiercia.

  • To zdecydowanie jest NAJGORSZY PREZYDENT ZAWIERCIA W DZIEJACH NASZEGO MIASTA. Wstyd. Z resztą, większość z nich była jedynie politykierami nastawionymi na interes pewnych wąskich grup (swojego środowiska przydupasów), a nie interes społeczny, interes nas wszystkich. Kiedyś mam nadzieję to miasto się przebudzi i pogoni wszystkich tych nierobów i darmozjadów.

 6. Ile miejsc pracy powstało w Zawierciu? za róznych Prezydentów? macie jakies dane jakie to sukcesy w rozwoju SAG+ilosc pracy? znow tanczace koparki przy galerii-:) smiać sie czy płakac….zascianek inwestyjmy slaskiego…..niestety.

  Pani Beato co Pani zrobiła dla Zawiercia?

 7. Chawuła to taka piąta kolumna Konarskiego W ważnych głosowaniach, gada, że nie popiera ale nie chce szkodzić i albo nie bierze udziału w głosowaniach albo się wstrzymuje. Ma takie prawo, ale po co ta hipokryzja.

 8. W du*** ma co robia Radni i Władcy Zawiercia i powiatu prywatnie!!! WYMIENCIE PIEC SUKCESOW WLADCOW ZAWIERCIA I POWIATU?

  MOJ TYP = ZERO

 9. Moim zdaniem dopóki do władzy nie dojdą osoby, które odniosły sukces w życiu zawodowym (kreatywni przedsiębiorcy, ekonomiści, prawnicy), którzy swoim dotyczasowym zachowaniem udowodnili, że potrafią zarządzać, a wybierać będziemy karierowiczów, którzy nie wiele sobą reprezentują (tzw. politykierzy) to dalej będzie jak jest. Przykład: Pan Konarski lekką ręką wydał sobie ponad 200 tysięcy z NASZYCH pieniędzy na jakiś tam projekt synagogi, bo miał taki kaprys. Zgody Rady nie było, projekt do szuflady, kasa wywalona w błoto (łatwe do przewidzenia, jeśli ma się mózg zamiast styropianu). Czy spotkają go za to jakieś konsekwencje? Nie. Odwróćmy sytuację: czy jakikolwiek przedsiębiorca wydałby sobie 200 tysięcy na bezsensowny papier? Nie. Bo wie, ile trzeba się napracować, żeby zarobić i opłacić wszystkie podatki, pensje, inne zobowiązania. Krótko mówiąc szanuje pieniądz. POLITYKIERZY NATOMIAST WYDAJĄ NASZE PIENIĄDZE LEKKĄ RĘKĄ, BO NIE PONOSZĄ DE FACTO ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI. JAKBY JEDEN Z DRUGIM WIEDZIAŁ, ŻE ZA GŁUPIE DECYZJE BĘDĄ PŁACIĆ JESZCZE JEGO WNUKI DWA RAZY BY SIĘ ZASTANOWIŁ ZANIM ZMARNUJE PUBLICZNE PIENIĄDZE. RZYGAĆ SIĘ CHCE.

 10. W tym ambaras żeby swoje chciało na raz. Czego innego chce bezrobotny czy emeryt ,rodzic dzieci I.td od samorządu i ich interesy nie zawsze są jednakowe .Prezydent też jest od podejmowania decyzji nie popularnych. Mnie nie interesuje SAG czy stanowiska w UM .Chcę przyjaznego miasta z licznymi ścieżkami rowerowymi ,z galerią ,w której będzie kino ,siłownia i inne miejsca spędzania wolnego czasu .SAG to na razie atrapą wszystko niby pasi ale co dotkniesz bardziej w niej to albo śmierdzi lub nie jest przystosowane do przyjęcia przedsiębiorcy nowych technologii np.problem przepompowni wody .Uważam.,że należy wybudować porządną drogę do Tucznawy i postawić na ekologiczne Zawiercie i starać się przyciągać jak najwięcej przyszłych mieszkańców Zawiercia .Oferować im życie w przyjaznym i dobrze skomunikowanym mieście.

 11. Ta cała prezydentura Konarskiego wydaje się być totalnym nieporozumieniem. Takich działań, to jeszcze nie było. Brak słów. Myśli chyba, że jak nagra filmik, to ludziom oczy i uszy zakryje. Żenada

 12. Rzeczywiście ten Konarski jest beznadziejny. Marszałkowska powinna po wsze czasy walić uryną bo mieszkańcy zaakceptowali taki stan i tak zawiercianom sie podoba. Synagoga, gdyby chociaż poniemiecka była. Syjonisci w Zawierciu byli? To niemożliwe, trzeba wyburzyć tą rudere. Inwestor niech sobie sam przepompownie wybuduje. Na Marszalkowskiej szczyna nam nie przeszkadza to tym bardziej na łąkach. Hulajnogi to imperialistyczny wymysl, zachodnia zgnilizna i dzieło szatana. Po to mamy dwie nogi, aby na nich chodzić. Zresztą krzywe chodniki nam nie zawadzaja, a hulajnodze tak. Willa Erbego jest tak cenna, że najlepiej aby nic w niej nie było, a już na pewno nie urzędnicy. Ile jeszcze szkody ten Konarski nam wyrzadzi?

 13. Najgorszy Prezydent miasta w historii. Ścieżki Facebook kolorowe żaróweczki – to ma w głowie pan konarski… miejsc pracy coraz mniej, inwestorzy omijają zawiercie szerokim łukiem, przedsiębiorcą rzuca się kłody pod nogi, istny dramat i sypialnia.

 14. Gdyby zrównał Marszałkowską z ziemią to byłby mądry pomysł, tych ludzi przenieść do wybudowanego dla nich bloku socjalnego z dala od miasta. Tam stworzyć piękne miejsce na dużą galerię handlową. Wtedy mogłoby powstać tam centrum handlowo-usługowe. Hulajnogi, ok. tylko nie w okresie pandemii robienie szopki z siebie i ludzi bo niektóre panie to nawet na nich nie dały rady stanąć. Jak się nie ma osiągnięć to się głupoty strzela i fotki robi. Zero pomysłu na miasto. To nie znaczy że przedsiębiorca – wieczny kandydat z różnych partii się by lepiej nadawał, otóż absolutnie nie. Z Kukizem zero szans, z PSL to samo to z Zero czyli z Ziobro a to już gorzej być dla miasta by być nie mogło. Przekręty, swoje panienki na stanowiska i nic więcej, festyny disco i tyle bo na więcej go nie stać. Willa Erbego to miejsce na kulturę przez duże K a nie dla kubusia pomysłów.

  • od “wolnych wyborow” mija nascie lat non stop slyszymy bedzie obwodnica galeria handlowa kolej o zgrozo nie ma tzw” pks” moze Zkm skomunikuje powiat SZA SMY SD TLW KOL SBE moze a morze…jest szerokie ….rozwoj SAG brama na Jure taaaa dziure skansen inwestycyjny…….i co WIELKIE G.

 15. Nie wiem, dlaczego ten człowiek ma tak durne działania (Marszałkowska, jakieś świecidełka przed MOKiem, zwalnianie kompetentnych ludzi, sprzedawanie co się da niby uzyskać środki na jakieś inwestycje, małoletni zastępca, śmieciarnia FFortum, afera z Bocianówką, schroniskiem itp). Kogo myśmy wybrali? Człowiek raczej bez wizji rozwoju, polepszania jakości życia wyborców. Brak rozwagi, powagi, racjonalności. Rządzenie miastem, to nie zabawa, tu powinni być ludzie bardzo mądrzy, odpowiedzialni i rozważni.

 16. Dokładnie Realista, muszą do władzy dojść ludzie z wiedzą, wizją, racjonalnością w działaniu, mający jakieś osiągnięcia. Pro ludzcy, biorący odpowiedzialność za swoje działania, angażujący się w wielkie projekty służce mieszkańcom .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.